Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszem van....

Terhességi diabéteszem van. Hogyan kell a vércukrot otthon mérni? Segítséget kérek! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A 24. heti terheléses cukorvizsgálaton kiderült, hogy terhességi diabéteszem van. Azóta beállítottak 180 g szénhidrát diétára. A kérdésem az lenne, illetve segítséget kérnék otthoni vércukorméréssel kapcsolatban. Az ok, hogy étkezés előtt megmérem a cukromat. A diabétesz tanácsadáson azt mondták, hogy 1,5 órával az étkezés után is mérjem meg. Akkorra már vissza kell állnia étkezés előttinek a vércukrom. Van aki azt mondja, hogy akkor tetőzik, és 2 óra múlva áll vissza. Van aki azt mondja, hogy étkezés után 1 órával mérjem. Most akkor, hogy kell mérni? És mik a normál értékek! Előre is köszönöm a segítséget! 29 hetes kismama
2010. jan. 17. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Mérd úgy ahogy a gondozóban mondták, egyébként 1,5-2 óra étkezés után az jó.

Normál értékeket is az orvosodtól kérdezd meg.

2010. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is terhességi diabeteszem van. Nekem azt mondták, hogy étkezés után egy órával kell mérni, és az nem lehet magasabb 7-nél. Egyébként nem írták elő, csak a saját megnyugtatásomra szoktam mérni. Én étkezés előtt nem szoktam, illetve csak nagyon ritkán, mert az nekem alacsony. Csak azt figyelem, hogy kajálások után ne menjen fel 7 felé. Ha egy órával étkezés után 6-7 között van, akkor általában megmérem két óra múlva is, de addigra mindig lejjebb megy. A tanácsadáson nálam különösebben nem foglalkoznak azzal, amit én mérek, őket csak a labor érdekli, meg hogy betartom-e a ditétát, úgy ahogy mondják.
2010. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én már másodszor vagyok terhességi cukorbeteg... Nekem reggel éhgyomrit kell mérnem, ennek 5 alatt kell lennie, aztán reggelizem és miután megettem 1 óra múlva kell mérnem, akkor ha 7 alatt van, akkor jó. Aztán ebéd és vacsora után is meg kell mérni, ugyanúgy 7 alatt kell legyen. A 180gramm elég kevés, nekem amellett 2,8 volt az éhgyomri és 3,5-4,5 körül volt a többi. Összesen 7kg-t híztam anno. Most minimum 200g-ra álltam be és kibírhatóbb, picit többet híztam is és még mindig jók az értékeim és a legfontosabb, hogy a közérzetem is. A lényeg, hogy kb 6 étkezésre oszd el a 180 grammot és ha sokáig vagy fenn, akkor egyél még este is utóvacsit, a reggeliig max 10 óra teljen el, mert nagyon le fog esni a cukrod. Mérd meg pár étel után és tudod, hogy mit szabad és mit nem. Nekem pl anyukám krémesétől nem lett magasabb, pedig nem diabetikusat csinál... Legalább ehetem lelkifurdalás nélkül.
2010. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jan. 19. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!