Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbeesésed története?

Teherbeesésed története?

Figyelt kérdés

Tervezted, vagy váratlanul jött? Hogyan mondtad el a gyermeked apjának?


Ha váratlanul: mitől volt váratlan? Olyan embertől, akitől szerettél volna? Ő hogy viszonyult a babához, és azóta hogy alakultak a dolgaid?


Ha tervezted: az elhatározáshoz képest mikor sikerült? Hogyan készültél rá? Változtattál előtte bármit az életmódodon? A párod hogyan viszonyult hozzá?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 30. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Terveztük, 2. hónapban sikerült is.


Együtt vettük a tesztet együtt csináltuk, így nem kellett elmondanom, mert látta. :D


Nem készültem rá sehogy, nem görcsöltem annyira rá, nem változtattam semmin.


Jövőhét kedden leszek 6 hetes, voltam már orvosnál, ahova jött velem párom, és azt mondta minden vizsgálatra is elkísér. :))

2014. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem terveztük. A férjem kamionos, és ritkán volt itthon. Egyszer nem védekeztünk és terhes lettem. Örültünk:) Már 12 éves a lányunk:)
2014. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

nagyon vágytam babára, leültünk és elmondtam a férjemnek, részemről itt az idő :D

mondta, hogy átgondolja, szólni fog ha ő is kész lesz rá.

nem is beszéltünk úgy róla utána, nem húztam az agyam, vártam türelmesen... :D

nem is tudom, talán egy évvel később állt elém, hogy végzett a gondolkodással, benne van :D

1 órával később meg is fogant a gyerekünk, nem váratott sokáig magára :)))

én be is paráztam, úgy éreztem, hogy túl hirtelen jött, mindenhol azt lehet olvasni, hogy pár hónapig próbálkoznak, mi meg csak 1x voltunk együtt.

szóval én nem is bírtam a tesztet nézni, kimentem a fürdőből, férjem jött a pozi teszttel és közölte a jó hírt :D

sokáig nem tudtam mit kezdeni ezzel az érzéssel, örültem is de nagyon féltem...

most a 2. felvonásnál tartunk, 1,5 éve szóltam, hogy részemről itt az idő a kistesóra, várom, hogy egyszer elém álljon a válasszal :)

2014. aug. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Kb 6 eve voltunk mar egy par, amikor abbahagytam a tablettat, mert en mar szerettem volna babat. Parom meg egy evig megszakitassal vedekezett, mire elhatarozta magat. De fel evig nem akart jonni a baba. Ekkor jelentkeztem a dokinal kivizsgalasra. Ket hirt kaptam: 1. Muteni kell kezdodo mehnyakrakkal; 2. Pajzsmirigy-alulmukodesem van, ami akadalyozza a teherbe esest. Megmutottek, elkezdtem szedni a pm-gyogyszert. A mutet utan varni kellett ket honapot. Amikor lehetett probalkozni, azonnal terhes maradtam. (Szoval ossz egy ev alatt lettem terhes) Most 10 hos a fiunk. Parom el van ajulva tole, imadja. Boldogok vagyunk. Nemsokara tervezunk kistesot.
2014. aug. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

utolsó éves egyetemista voltam. olyan szakra jártam amivel a kistérségekben tudtam volna elhelyezkedni. biztos munkahelyem volt a suli végéztével. de bekavartak. és úgy nézett ki hogy nem lesz munkahelyem egyhamar.

nálunk a baba már az első évben szóbakerült. tudtuk hogy egymástól szeretnénk gyereket idővel. szó mi szó, az egyetem mellet vállaltuk a babát. ekkor már 8 éve voltunk együtt.és már házasok is voltunk.a próbálkozásunk első hónapjában sikerült. együtt teszteltünk, először a nemvárt előtt pár nappal. az irtó halvány volt, de ő látta és már akkor boldog volt. rá egy hetére meg már majd kiúgrott a csík a helyéről olyan erős volt. nagyon nagyon boldogok voltunk.

szüleinket meglepte a hír mikor elmondtuk. én nagyon céltudatos vagyok, és azt hitték a szüleim hogy becsúszott baba. pár hónapra rá már ők is boldogok voltak. főleg hogy kiderült hogy kisfiú. apukám rebdesett az örömtől, pedig ő lányos apuka.

ekkor még élt minden dédije, és egy ükmamája is.

nem tudom elmondani menyire hálás vagyok azért, hogy Ő sikerül és velünk van. és azért is hogy megismerhette az összes hozzátartózoját.(sajnos azóta van aki elment)

most készüljük összehozni a kistesót. egy hétmúlva állunk neki probálkozni. reméljük most is sikerrel járunk.

most 24 vagyok. mikor a kisfiam született 22 voltam.

És Te kedves kérdező??

2014. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Elhatározás annyira markánsan nem volt, inkább "miért ne" alapon.

A tesztelés alatt épp mellettem borotválkozott, szerintem én jobban meglepődtem a pozitív teszten, mint ő. Néztem, erősödött a második csík, én meg ijedten "bmeg, bmeg, bmeg, bmeg, bmeg ez pozitív lesz, te jó ég!!". Ráadásul a hülye fejemmel munkahét közepén, reggeli rohanásban csináltam a tesztet.


Aznap pont annyira voltam használható a munkahelyemen.


3-4 hónap alatt jött össze, bár annyira nem készültünk rá és én se nézegettem/számolgattam semmit. Életmódon se változtattam, sőt, a terhesség legelején voltunk nyaralni. Na, ott ami a csövön kifért. Pia, cigi, nehéz kaják. Hazajöttünk, rá két napra derült ki, hogy terhes vagyok.

Akkor letettem a cigit és elkezdtem folsavat szedni.


Azóta megszületett, nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Ébren érdeklődő, keresi a szociális ingereket, de közben nyugodt, egyedül is elvan egy játékkal. Pont tegnap kérdezte egy ismerős, hogy van-e olyan fotónk róla, amint nem vigyorog.

Átpörgettem az összes fotót és igen, van: amikor még újszülött volt és nem tudott mosolyogni, illetve amikor alvás közben fotóztuk.

2014. aug. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Párom külföldön dolgozik, csak hétvégén van itthon. Kb fél éve terveztük. Én számoltam a napokat, peteérés..stb. Tehát nagyon rágörcsöltem. Persze semmi.:-( Egyik szombat éjszaka, a lánybúcsúm után (kicsit spiccesen) nekiestem páromnak és akkor este csak az élvezetért szexeltünk. 2 hét múlva, az esküvőnk napján pozitívat teszteltem. Díszcsomagolásban adtam neki oda a + tesztet, mondván, egy kis ajándék házasságkötésünk alkalmából.:-)
2014. aug. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Lanyok, koszonom a torteneteiteket, jo olvasni! Mi jovore tervezzuk, mar most nagyon szeretnenk kindketten, de munka miatt csak jovore allunk neki. 3 eve abbahagytam a fogamzasgatlot, utana 1 evig nem jott meg, es kiderult, hogy pcos miatt, de szerencsere az par honap alatt rendezodott, es mar 2,5 eve jok az ultrahangos eredmenyek, persze sportolok es tartom a dietat. Mar varom nagyon a babat:))

Johetnek meg a tortenetek!

2014. aug. 31. 09:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából egy éve voltunk együtt a férjemmel,mikor már javában szerveztük az esküvőt,és szóba került a baba téma is.Mivel nem akartam nagy hassal férjhez menni,ezért megbeszéltük,hogy az esküvő után nekikezdünk.Aztán úgy voltunk vele,hogy úgy sem biztos,hogy gyorsan összejön,így 4 hónappal az esküvő előtt már próbálkoztunk.Rá egy hónapra,pont karácsony előtt egy héttel pozi lett a tesztem.Sajnos karácsony napján elvetéltem.3 hónap múlva megvolt az esküvő,és rá 3 hónapra ismét pozi tesztem lett,de megint csak így jártunk.Elmentem orvoshoz,de nem foglalkozott velem.Aztán elkezdtük böngészni a netet,hogy mi segíthetne.Szedtem folsavat,meg vitamint,de semmi eredménye nem volt.A férjem közben tavaly augusztusban egy 160 km-re odébb lévő városban kapott munkát,neki költöznie kellett,de én egyenlőre nem tudtam utána jönni,kötött a munka,jó helyem volt.Úgy gondoltuk,megpróbáljuk így összehozni,és ha összejött táppénz,amúgy is kórházban dolgozom,szóval nyugodtan eljöhettem volna táppénzre.8 hónapig így ingáztunk egymáshoz.Sajnos a baba nem jött,így úgy döntöttünk,feladoma régi munkám,és utána költözöm.Találtam munkát.Minden kezdett a helyére kerülni.Adtunk magunknak időt,amúgy is új helyre mentem,legalább megszokom,azzal voltam elfoglalva,nem a baba témával.Azt beszéltül meg,ha ebben az évben nem jön a baba,akkor jövőre orvos.Nem foglalkoztam a ciklusommal,semmire sem figyeltem.Május vége felé viszont egyszer eszembe jutott,hogy már mintha meg kellett volna jönnie.Férjem épp vásárolni készült,kértem hozzon a szokásos tesztből.Az elsőt még aznap este megcsináltam,halvány de jól látható pozitív lett.Nagony örültünk,de azért a két vetélés miatt féltünk.3 nap múlva reggeli vizeletből megcsináltam a másodikat.A teszt csík és a kontroll csík szinte egyforma erősségű volt.És mindez egy hónapra rá,hogy férjem után jöttem.Azóta már lassan töltöm a 19.hetet,és minden a legnagyobb rendben van.Az életmódomban akkora változást nem vezettem be,hiszem dohányozni,meg alkoholt fogyasztani eddig sem tettem.Talán kicsit több zöldség meg gyümölcs lecsúszik.Január 24.-ére várjuk,sajnos takarja magát szóval nem tudjuk mi lesz,de nagyon boldogok vagyunk.

Bocsánat ha kicsit hosszúra sikerült.18+4 hkm. :)

2014. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Terveztük, de jóval későbbre, szóval nagy meglepetés volt. Először nem örültem neki, egészen addig hallani sem akartam róla, amíg meg nem láttam a 8 hetes UH-on a pici pacát, onnan le sem lehetett lőni, úgy vigyorogtam. Apuka első pillanattól örült neki. 8 hetesen derült ki a terhesség, addig volt pecsételő vérzés is, szóval jó sokára teszteltem, azt hittem, valami egyéb gond van a háttérben. Most tervezzük a kistesót, remélhetőleg 1-2 hónapon belül élesben mehet e dolog.

Apuka úgy tudta meg, hogy neki dolga volt, amíg én reggel otthon maradtam tesztelni, aztán később találkoztunk, felvett kocsival, én meg csak ültem bambán az autóban, mire megkérdezte: Terhes vagy? Szóval "nagyon" romantikus volt... :) Nem éreztem magam felkészültnek babához. Felnőttem közben hozzá. És imádom :)

2014. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!