Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem lehet a kismamáknak...

Miért nem lehet a kismamáknak háton feküdni/aludni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 06:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség vége felé a baba és tarkozékainak súlya nyomhatják a gerinc mellett futó nagy ereket és ez szédülést, ájulás-szerű érzést okozhat, plusz ilyenkor a baba is kevesebb oxigént kap. Ha nincsenek ilyen tünetek és a baba sem jelez nagy rúgkapálással, hogy nem tetszik, akkor nyugodtan lehet háton feküdni.

[link]

2014. szept. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. szept. 2. 06:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia.van , hogy én is félig háton félig oldalasan alszok, vagy háton.Ahogy kényelmes, nem hiszem hogy gondot okoz a babának.Bár nekem még nem jelzett, hogy nem tetszik neki.Máshogy már nem is tudok aludni, reggelre fáj mindenem.. ahogy kényelmes és jól érzed magad:) 28hkm
2014. szept. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha háton szeretnél feküdni, egy párnával támaszd meg a csípőd/derekad egyik oldalát, hogy picit ferdén legyen.
2014. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sokszor nekem is kényelmesebb lenne hanyatt fekve aludni, de nem igazàn merek, mert ugye olvastam erről , hogy nem igazán előnyös. Ennél màr csak az a rosszabb, mikor este fordulnék ât egyik oldalamról a màsikra, majd megfeledkezek magamról, és elkezdek hanyatt fekve nyujtózkodni! :) na olyankor rendesen be is feszül a pocim, kellemetlen is. Én személy szerint alig várom ,hogy nyujtózzak egy jót! :) egyébként 30 hkm vagyok, köszönöm az eddigi vàlaszokat.
2014. szept. 2. 09:57
 6/8 petera6 ***** válasza:
Én ilyesmivel nem foglalkoztam. A terhesség vége felé egyre nehezebb bárhogy is feküdni...szerintem nyugodtan feküdj, ahogy kényelmes..vagyis ahogy még bírsz. Senkit nem hallottam, hogy háton fekvéstől lett volna beteg vagy problémás babája/terhessége. Hason is lehetne tulkép aludni - a baba erősen védve van -, csak képtelenség. :)
2014. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A 9 hónap alatt végig háton aludtam, nagy ritkán oldalt. Se a kisfiamnak, se nekem semmi bajom nem volt, nem lett belőle...

Jó tanács: úgy aludj, ahogy kényelmes, mert ha megszületik a kisbabád, a Te alvási igényed igen igen háttérbe szorul :)


4 hetes kisfiú anyukája :)

2014. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 28 hetes vagyok. Néha arra kelek éjszaka,hogy háton fekszem és baromira fáj a derekam. Egyébként a lányom nem reklamál,csak nekem kellemetlen. Ellenben még mindig tudok félig-meddig hason aludni,nem is értem,még ez a legkényelmesebb.
2014. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!