Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig bírtatok hanyatt...

Meddig bírtatok hanyatt feküdni? Mennyire okoz problemát?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok, mindig hanyatt fekszem. Félig hason alszom el de háton ébredek. Nem gond ugye?
2014. febr. 7. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia én most vagyok 28 hetes, és még tudok hanyatt feküdni, de csak egy ideig, mert a derekam leakar szakadni a helyéről,meg mert már kb 2-3 hete óránként felébredek, hol erre, hol arra fordulok, hanyatt, jobbra, balra, de sehogy se jó, és emelett még le is izzadok és van, hogy annyira, hogy éjszaka közepén elmegyek letusolni, mert nem jól érzem magam a börömben, és a Törpénknek is szokása hajnalban mocorogni, bár az egyáltalán nem zavar, hanem inkább megnyugtat. :)
2014. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én végig hàton tudtam csak feküdni. Hason ugye x idő után nem lehet, oldalt meg fàjt a hasam. Semmi baj nem lett belőle.
2014. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36-dik hetig tudtam haton fekudni, utanna szinte azonnal ajulasi allapotba kerultem. Ez egyik naprol a masikra valtozott, addig volt hogy jolesett ugy is fekudni, de a vege fele egyre rovidebb ideig es egyre kevesebbszer mertem. Ha igy alszok, akkor ez ellen sokat nem tehetsz, ha kenyelmetlen lesz ugyis atfordulsz, vagy felebredsz majd
2014. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad rosszul a hanyattfekvéstől, akkor simán lehet. Az egyetlen gond, amit okozhat, hogy leesik tőle a vérnyomásod, de jellemzően ez a terhesség legvégén fordul elő.
2014. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Félidőtől már nem szabad:

Idézem:

"Ha hanyatt fekszünk, a méh súlya a gerinc mentén lefutó aortát, azaz verőeret és a mellette felszálló vénát nyomja. Az aorta fala izmos, rugalmas, nehezebben összenyomható, a vénáról azonban nem mondhatjuk el ugyanezt.


A hatás olyan, mintha rálépnénk egy puha gumiból készült kerti öntözőcsőre: az átfolyó víz mennyisége jelentősen csökkenne. A szívbe tehát ebben a testhelyzetben kevesebb vér jut vissza a hasi nagyvénán keresztül, és néhány szívverés után elfogy a készlet: az agyba is kevesebb vér jut.


Ennek következtében rosszullét fogja el a kismamát, csökken a vérnyomása, ájulás környékezi. Működésbe lépnek a stresszre adott védelmi válaszreakciók: a keringés fenntartása érdekében szaporább lesz a pulzus, de ez a lepényi keringés szempontjából sem elégséges, mert a szív egyre kevesebb vért tud a magzathoz juttatni, ennek következtében a magzati szívműködés lelassul.


A kismamák többnyire érzik, hogy rosszullétüket a hanyatt fekvés váltotta ki – hiszen előtte semmi problémájuk sem volt –, ezért ösztönösen helyzetváltoztatásra törekednek. Ugyanez éjszaka, alvás közben is megtörténhet, talán éppen egy rossz álom riaszt fel a kedvezőtlen testhelyzetből."

2014. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39 hetes vagyok, ha magamtól fekszem hanyatt, akkor nem jó, mert a derekam megfájdul, viszont sokszor ébredek úgy reggel, hogy hanyatt fekszem, és akkor kényelmes. Gondolom megérezném, ha nem lenne jó, úgyhogy ameddig nem érzed magadon, hogy rosszul vagy, fáj, kényelmetlen etc. addig ne aggódj.
2014. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!