Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy túl hamar mondtuk...

Lehet hogy túl hamar mondtuk el a tesót a kisfiamnak? Több gyerekes anyukák ti mikor mondtátok el a tesóknak?

Figyelt kérdés
Most vagyok 6 hetes terhes. Eddig azért aggódtam hogy vajon a 6 éves fiam mit fog szólni hogy lesz tesója mert eddig akár hányszor szóba került kézzel lábbal tiltakozott ellene. Úgy döntöttünk ha az orvos megerősíti a terhességet akkor mondjuk el neki gondoltuk sok idő kell mire feldolgozza. Először szerintem igazából fel sem fogta mikor mondtuk neki azt mondta neki mindegy. 2 napja 180 fokos fordulatot vett az oviban mindenkinek elmondta hogy őneki tesója lesz nagyon lelkes. Este amikor nekünk jóéjt puszit meg jóéjt szeretgetést ad akkor megpuszilja meg megöleli a pocakomat hogy a tesó is érezze mennyire szereti. Annyira édes még el is sirtam magam úgy meghatott. Ma az oviban le kellett rajzolni a családot és ő lerajzolta a pocakomba a kistesót is. De félek hogy kicsit korai ez még hiszen nagyon az elején vagyok még. Mi van ha valami történik. Bár vele sem volt semmi és még sosem volt vetélésem se dehát az ördög nem alszik. Lehet hogy csak később mikor már az első 3 hónapon túl vagyok akkor kellett volna neki elmondani?
2014. szept. 4. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves a fiam, de csak a 12 hét után mondtam el. Tavaly is volt egy terhességem, és jól tettem, hogy nem mondtam el, mert sajnos az nem maradt meg. De mivel elmondtátok, már kár ezen rágódni, álljatok pozitívan hozzá, és nem lesz semmi baj!
2014. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekünk 3 van (15, 8, 6 évesek). A két kicsi már egy ideje rágta a fülünket, mi is hajlottunk a dologra és hajrá. A gyerekek a jóízlés határain belül tudják mi a dörgés, momdták is, hogy "nnna, akkor sosem lesz kistesónk, mert ti sosem szerelmeskedtek." Azért csak megoldottuk vhogy. :) Már a kétcsíkostól együtt vártuk. Aztán 6 hetesen elkezdtem vérezni, még két hétig húztam, aztán elment, majd műtét. A 6 évest viselte meg a leglátványosabban, de ő is úgy volt vele, "ne add fel, Anya! Mondogasd, hogy sikerül és akkor sikerülni fog. Nagyon sajnáltam, mégis volt benne vmi... Nem tudom. A lényeg, hogy nem bántam meg így sem, hogy együtt vártuk. Most is együtt várjuk, 12 hetes vagyok. Már óvatosabbak a gyerekek, pl. nem rajzolják még rá a családi képre, mint legutóbb...
2014. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sokkal kisebb volt a korkülönbség, így az első kistesó érkezését viszonylag későn, csak félidő környékén kezdtem mondogatni. 3 éves volt, mikor a másik kistesóval lettem terhes, akkor a 12. hét után szerettem volna elmondani. Mikor orvoshoz mentem, barátnőm vigyázott a gyerekekre, ő mondta neki, hogy vigyáz rá, mert anya orvoshoz ment, mert a hasában van a kistesó...

Próbálj meg nem aggódni, hanem örülni, hogy ilyen jól fogadta a hírt!

2014. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Senkinek nem mondanám el 12. hét előtt. Nem vagyok babonás, amiatt, hogy elmondom nem lesz semmi, de ekkor még tényleg bármi lehet, és onnantól, hogy valakinek elmondod a dolgot ellenőrizhetetlen az egész, és ha valami van, akkor senkinek nem hiányzik a mindenféle rokon meg ismerős, hogy ne mikorra várjátok, hallom bővül a család stb. mikor már nem is...


A gyereknek pláne nem mondtam volna el még, pont ezért, ő nem tartja magában, nem gondolkodik iyleneken, mind mondjuk egy felnőtt, ő nem olyan, mint esetleg az anyukád vagy ilyesmi, akivel mégis megosztod idő előtt, és megtartja magának, így nincsenek kérdések meg ilyenek utána, ha ne adj isten valami történik.


De már úgy is mindegy, és reméljük nem lesz semmi. Azért nem mondják el az emberek, mert ha történik valami, akkor elég baj az, nincs szükség még arra is, hogy mindenkinek el kelljen magyarázni, hogy hát mégsem lesz baba, aki hallott róla valahonnan.

2014. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gong! és a terhességem 7. hetében elújságoltam mindkét babát mindenkinek és mindegyik rendbe volt.

egyébként sajnos nemcsak a 12. hétig történhet baj. többeket ismerek akiknek a 16. héten ment el a baba, vagy a 20. on meg kellett szülni...sajnos ilyenek is vannak.meg még később is derülhetnek ki gondok sajnos...baj bármikor lehet a terhesség alatt...

de nem a frászt akartam ezzel rád hozni,csak hogy nincs azzal gond, hogy elmondtad, minden rendbe van és rendbe is lesz.

2014. szept. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a 12. hét után is igen gyakran történik baj. szerintem örülni kell, amíg lehet. tapasztalatból: nem fáj kevésbé, csak mert nem mertem örülni.
2014. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!