Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szekszárdi szülészetről mi a...

Szekszárdi szülészetről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Vajúdásra vannak alternatív lehetőségek? Látogatási tilalom miatt elmaradnak a felkészítő tanfolyamok.... azért lehet használni alternatív szülőszobát?
2010. jan. 18. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem az egyik orvost és a kórházi védőnőt, azt mondták a szülésen bent lehet az apuka vagy akit szeretnél, tehát gondolom az alternatív is ugyanúgy 'működik' mint eddig.

A tanfolyamról én is jól lemaradtam, novemberben még dolgoztam, azóta meg nem indítottak és február közepére várjuk a picit...

Boldog babavárást!

2010. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
en mikor ott szultem,elotte jartam a fel keszito tanfojamra,es aki tartotta annal szultem.annak ellenere h volt orvosom,ugy bantak velem mint a kutyaval.a csecsemos noverek egy fokkal rendesebbek voltak.
2010. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!2007-ben szültem a fiam akkor nem engettek be mást mint az apukát így kénytelen voltam egyedül szülni.Most február 12-re vagyok kiírva és csak apukát viszem.Alternatív vajudásom volt,séta a lépcsön.:)Amúgy ha üres az alternatív szülő szoba ott vajudhatsz ahogy szeretnél.
2010. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

szia!

Én a múlthéten szültem Szekszárdon, nagyon jók a tapasztalataim a kórházzal kapcsolatban, 2 hétig élveztem a vendégszeretetüket :) Tényleg csak pozitívat tudok mondani az egész kórházról, kivétel a portásnéni, aki annyira szemfüles, hogy nagy nehézségek árán tudott apa az auláig belopózni pár percre.

A szülésnél teljesen mindegy , hogy melyik szobában szülsz, apuka bent lehet veled, sőt ha baba-mama szobát kérsz egyszer bejöhet fürdetni is.

Én az alternatív szülőszobát nem láttam, de ha éppen nem foglalt akkor használhatod mindenképpen. Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!

2010. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szülőszobán tényleg nem engednek inni vizet és szőlőcukrot enni ha szükséges?! Aki máshol szült, ajánlotta hogy vigyek, de azt is hallottam, hogy itt pedig nem lehet?!

És szülésznőt tényleg nem lehet fogadni a Szekszárdi kórházban? Lehet hogy faros szülésem lenne, bár még talán 5 hét alatt befordul... A dokim azt mondta ha nem nagy, megpróbáljuk természetes úton... kicsit tartok tőle, de nagyon szeretnék természetes úton szülni. Köszönöm a válaszokat, boldog babázást, jó egészséget.

2010. jan. 20. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is faros még, 4 hetünk van a kiírt időpontig, de én nagyon remélem, hogy nem próbáljuk meg így a természetese szülést! Ki a dokid? Első baba?

Szülésznőt tényleg nem lehet itt fogadni, ezt én is megkérdeztem. Megkérdezem ma a víz-és szőlőcukor dolgot és megírom.

Addig is minden jót!

2010. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Lehet szülés utánra vizet és szőlőcukrot bevinni, de előbb nem ehetsz-ihatsz, hátha műtétre kerül sor.

A faros szülést is megkérdeztem, azt mondta a védőnpm aki szülésznő is volt a kórházban, hogy ha nem nagy a baba, jól van és az anya adottságai is olyanok akkor természetes úton is meg lehet szülni és valszeg kapnánk vmi gyorsítót pluszba (oxitocint pl.) De a dokidtól sok függ, ezért én előre lebeszélem vele, hogy maradjunk a császárnál ha nem fordul meg addig.

2010. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az infokat. Te egyébként mikorra vagy kiírva? Én még nagyon bízom benne, hogy megfordul!!! Dr. Juan-hoz járok a magánrendelésére, ezért sem igazán ismerem a kórházi szokásokat, járást... Gondolom Nst-re a 36.hét után majd oda kell járnom és talán akkor már többet fogok tudni. boldog babavárást, és "fordulást" kívánok Neked. Üdv.
2010. jan. 21. 15:27
 9/11 A kérdező kommentje:
most nézem, hogy 4 heted van még hátra... én ma töltöttem a 35.hetet, úgyhogy nekem még 5. nincs kizárva hogy találkozunk :)
2010. jan. 21. 19:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Így van, lehet bent találkozunk :)

A Juanról mindenki azt mondja, hogy jó UH-os, a Vargával együtt meg asszem az Imre dokival hármuknak van a városban valami magas vizsgája és képzettsége. Én a Vargához járok, és megbeszéltük, hogy nem erőltetjük a faros szülést :)

A védőnőm szerint a faros szülést is úgy indítják, mint a simát, csak amikor az orvos úgy látja akkor van indulás a műtőbe. Addig ha szabad, lehet az alternatívban lenni.

Boldog utolsó heteket kívánok!

2010. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!