Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes kortól lehet...

Hány hetes kortól lehet fogorvoshoz menni?

Figyelt kérdés

és mi a helyzet ha röntgent akar készíteni a doki azt lehet?

hátul elkezdett fájni egy fogam és nagyon kisugároz és már nem akarom halasztgatni csak nem tudom hogy lehet e már mennem és hogy a doki milyen érzéstelenítést tud adni,megírnátok hogy hogyan zajlik ez pocakosan?

17 hetes km


2010. jan. 18. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] Érzéstelenítés: általában helyi érzéstelenítőt használnak, ami semmiféle kockázatot nem jelent a baba számára, nem szívódik fel a vérben. Mindenképpen mondd meg a dokinak, hogy kismama vagy, tudni fogja, mit adhat, hogyan kezelhet!Én is voltam a terhesség alatt fogorvosnál, nem lett semmi bajunk. Azzal többet ártasz, ha nem kezelteted a fogad, mintha elmész és megcsinálják.
2010. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

persze mindenféleképpen elmegyek csak nem tudtam hogy és mikor lehet !

köszönöm:)

2010. jan. 18. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Mehetsz bármikor, csak a lényeg, hogy érzéstelenítést ne nagyon alkmazzon a doki.

A szuris az felszívódik, nem jó a szívednek és a babának sem.

Viszont legalább 1x-2x érdemes elmenni, hogy rendben légy, mert ilyenkor sok nő foga megy tönkre, mivel a magzat elvonja a szervezetedből az ő fejlődéséhez szükséges anyagokat.

2010. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lidocaint kaphatsz..azt még szülés alatt is adnak pl. gátmetszéshez vagy a varráshoz..utána szoptathatsz is...
2010. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a fiammal mikor babás voltam a második tremiszterben mentem. Röntgent is csináltak (mert nem tudtam pontosan megmondani melyik fogam fáj), letakarták a hasam nehogy gond legyen.Sok fogamat kellett aztán tömni és mindegyiknél szúrit kaptam. Amalgámos tömést is cserélt a doki (amit utólag tudom nem a leg jobb ilyenkor cseréltetni, mert bejuthat a szervezetbe)és nem lett semmi bajunk, szerencsére!!! Mindez már 3 éve volt.

Most várjuk a tesót és hát esedékes lenne megint a fogászati vizsgálat. De reménykedem benne, hogy nem kell semmit csinálni, mert nincs panaszom.

Sok szerencsét a fogdokinál és boldog babavárást kivánok!


24h kismama

2010. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. jan. 18. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!