Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogas kérdés. Mennyi idős...

Fogas kérdés. Mennyi idős kortól vihető fogorvoshoz egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 5 évben rengeteget szenvedtem a fogaimmal,pedig igyekeztem vigyázni rájuk.A fiam 2 éves és nagyon szereti ápolni fogait,büszke a kis gyöngysorra a szájában.Csütörtökön fogorvosi rendelésre mentünk,és amíg húzták a fogam ő szépen nézte a sarokból,és mikor felálltam a székből,mondta hogy ő is be akar oda ülni.A doktor úr azt monda hogy még túl kicsi,ezen nagyon elszomorodott,otthon már fogat se akart mosni.Kérni szerettem volna időpontot neki,de az aszisztens lehurrogott,hogy ez nem játszótér,a doktor úr nem ér rá egészséges tejfogakkal szórakozni.Még a telefont is lecsapta.Csak 6 évesen vihető fogorvoshoz a gyerek?vagy csak ha szétrohadtak a tejfogai a nyalókától?
2010. máj. 25. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 18 hónaposak a lányaim és mi is megkérdeztük már a fogorvosunkat,hogy mikortól lehet Őket vinni.Azt mondta,hogy ismerkedés céljából már 2-3 évesen nyugodtan lehet őket vinni.Szerintem keress egy gyerekbarát dokit!
2010. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez a hozzáállás nem volt szép sem a fogorvostól, sem az asszisztenstől. Egy kisgyerek minél hamarabb hozzászokik a fogorvosi rendelőhöz, vizsgálathoz (még mielőtt esetleg bármi kezelést igényelnének a fogai), annál kevésbé fog félni később a fogorvostól, annál szívesebben fog járni. Esetleg keress egy kimondottan gyerekekkel foglalkozó fogorvost, ő biztosan nem fog elutasítani, szívesen megmutat mindent a kisinek, neki lesz ideje veletek foglalkozni! Egyébként akár már 1 évesen is elvihető a kisgyerek az első vizsgálatra és utána évente újra :)))
2010. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik dokit! Elég bunkók voltak! Én 1 évesen elvittem a kisfiam, mert kezdtek elszíneződni a fogai, azóta már voltunk még egyszer. A dokinéni megnézte a fogait (magándoki, hozzá járok már évek óta), pénzt sem kért, csak elmondta a véleményét. Nem is mondott ilyet véletlenül sem, hogy még kicsi! Igaz, az én fiam félt, így az ölemben volt, de szerintem is simán lehet már vinni, főleg, ha még ő is érdeklődik. Egy ellenőrzéstől semmi baja nem lesz, de ahogy előttem is írták, legalább nem egy rossz élmény lesz az első, ami esetleg az egész későbbi fogorvoshoz menetelt megfertőzheti! Keress gyerekfogorvost, vagy olyat, aki hajlandó "játszani" a kisfiaddal! :)
2010. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi dokink (egyébként gyerekbarát és rendes, és az asszisztensnője sem ilyen nyers, mint az általad leírt) szintén azt mondta, hogy ismerkedés céljából nyugodtan vihetem 2-3 éves kortól, de érdemben csak 6 éves kor után lehet vinni a gyermekeket, előtte sok értelme nincs.
2010. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekes én a baba patika újságba azt olvastam minél előbb annál jobb. Ráadásul van errefelé gyerek fogász. Felnőtt fogászatra én nem vinném a gyerekemet. Mi sem voltunk még, mert a lányom, doki félő és türelmetlen. Pedig vinném őt. Nem mos fogat, nem hajlandó rá
2010. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

En az USA-ban elek es bizony itt mar 2 evesen is ajanljak

pontosan azert hogy a gyerek ismerkedjen a fogorvosi rendelovel.Az en lanyomat 4 evesen vittem el eloszor, rossz fogai nem voltak de letisztitottak a fogait.Nagyon tetszett neki ,plane az hogy a vegen ajandekot is kapott a fogorvostol.

2010. máj. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!