Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hőemelkedéses (valami felsőlég...

Hőemelkedéses (valami felsőlégúti nyavalya) beteg vagyok 2 napja, és ma pozitívat teszteltem, lehet baj?

Figyelt kérdés

Általában elég szabálytalanok a ciklusaim (inkomplett PCOS-em van, de peteérésem szokott lenni), de minden hónapban megjön úgy 22-29 napra. Most 32. napnál vagyok, teszteltem, a 2. csík halványabb, de viszonylag határozott. 2 napja elkaptam valami nyavalyát, kapart a torkom, sajna egy kis pálinkát is ittam (kb. 1,5 cl), meg előtte való nap egy deci körüli bort, és elszívtam egy cigit is. (Nem tudom, mi ütött belém, nem dohányzom, a bulidohányzás évek óta elkerült, csak olyan volt a társaság épp.) Tegnap és ma hőemelkedésem volt, a max. 37,8, de nekem elég alacsony a hőmérsékletem általában (36,00 körül). Éjszaka párszor felkeltem pisilni, meg gyógyteát is ittam, rá kb. 3,5 órára teszteltem reggel, aztán aludtam megint 3 órát és újabbat teszteltem. Mindkettőn 2 csík jelent meg, de a 2. halványabb. LH teszten csak egyetlen csík volt, amikor a 2. hcg-t is csináltam.


Lehet a betegségtől baja a babának (meg az egyebektől)? Vagy lehet, hogy nem is vagyok terhes? Még szívesen várnék a babával, de ha jön, nagyon örülünk neki, csak féltem... Ha házidokihoz elmennék a náthás-torokfájós hőemelkedős nyavalya miatt, szólnom kéne a tesztről, hogy ne írjon bármilyen gyógyszert (alapból ennyi miatt nem mennék el, csak ha 1-2 nap múlva sem jobb). Nőgyógyászhoz mikor kéne mennem? Ijedt vagyok és aggódó (nincs még gyerekünk), reggel a férjemnek sem mertem szólni a tesztről, ne aggódjon fölöslegesen... de már nehezen tartom magamban...


Szerintetek mi lehet????


Köszi a segítséget! 27N



2014. szept. 15. 11:30
 1/6 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nagyon-nagyon ritkán (több évente) van csak hőemelkedésem, lázam, az is inkább vírus esetén (sima megfázásnál szinte sosem).


Múlt héten amúgy rengeteget aludtam, alig bírtam reggelenként felkelni, ez is lehet korai tünet, ugye?

2014. szept. 15. 11:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor én terhes lettem (még nem tudtuk, hogy összejött-e, 2 éve próbáloztunk), akkor egy egész hétvégés balatonozásból estünk haza és pozitív volt a tesztem vasárnap este. Ittunk a 3 nap alatt, pálinkát is, vodkát is. Cigiztem is pár szálat, de a teszt után már nem.


Később, 12 hetes terhesen lett pár napos hőemelkedéses lázas valamim, egy db rubophent vettem be összesen rá és később fejfájásra szintén rubophent talán vagy 3x az egész terhesség alatt.


A háziorvos azt mondta, 12 hetes terhesség előtt ő semmit nem ajánl, akár lehet akár nem, ha nem magas a láz, ne vegyek be semmit.


Egyéként pezsgőt és bort ittam 5 hónaposan is, nagyon keveset és a baba nagyon aktív lett tőle, úgyhogy később nem erőltettem tovább még akkor sem, amikor a nőgyógyász előírta szülés előtti hetekre a vörösbort.


A babának semmi baja nem lett, tökéletes terhességem volt és gyors, sima szüésem időben.


Ha a teszted kétcsíkos, akkor terhes vagy és gratulálok :)

2014. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nőgyógyászhoz akkor mentem, amikor pozitív lett a tesztem, de az ultrahangon csak kb. 6 hetes korában látszódott, hog yméhen belül van.
2014. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sem nőgyógyász, sem házi orvos nem tud neked okosat mondani még. 38 fölé ne menjen a lázad, mert maga a láz nagyon gyakran (!!!) okoz fejlődési rendellenességeket. tehát jóval kevesebbet fog ártani egy lázcsillapító, mint maga a láz. Egyébként meg c-vitamin, sok (de tényleg sok) folyadék, folsav iziben.
2014. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Állandó, nagyon enyhe görcsöm van egy-két órája, ez belefér?

2014. szept. 15. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:
bele. Lábakat felpolcolni és pihenj. Némi magnézium sem ártana.
2014. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!