Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lánynak van névötletem,...

Lánynak van névötletem, fiúnak nincs. Nagyon lelkiismeretfúrdalásom van emiatt. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Sajnos ismerem magam és hiába vagyok nagyon az elején, tudom, hogy ha most nem tetszik egy név sem és halasztgatom, képes vagyok elhúzni addig, míg megszületik... És kicsit bánt, hogy lánynevet keresés nélkül találtam, de fiút napok óta keresel (csak mert lány van) és nagyon bánt, hogy nem találok. Igaziból nem pont öteteket várok, hanem inkább tanácsot, hogy ezt legyürjem magamban. Járt így valaki más is?
2014. szept. 16. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyenért ne legyen lelkiismereti problémád. :)

Azt tenném, hogy kiírnám azokat, amelyek tetszenek az utónévkönyvből, a leendő apukával együtt- és utána a vezetéknévvel együtt hangosan (!) mondjátok ki: amelyiknek a hangzása a legjobban tetszik, az lehetne.

2014. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak lánynév ötletünk van. Ami teljesen egyértelmű. Leírom mi mit csináltunk.


Mindketten elkezdtük nézegetni a fiúneveket, ami legalább egy picit is szimpatikus volt, amit el tudtunk volna képzelni a gyerekünknek, azt kiírtuk magunknak. Majd színesben különböző betűtípusokkal nagyobb méretben kinyomtattuk. Ezeket a kinyomtatott neveket feltettük a falra. Utána közösen leszedegettük azokat amik vagy nem illettek a vezetéknévhez vagy a másiknak elképzelhetetlenek voltak. Így is maradt jópár név. Azokról beszélgettünk. Jelenleg 6 névre szűkült a listánk, épp tegnap írtam ki róla kérdést, este még egy név kiesett. Jelenleg ami még szóba jöhet az a Soma, Zoárd, Krisztián, Gergő és a Péter.


Nekem azóta megvan a kedvenc a Krisztián, de közösen fogunk dönteni.

2014. szept. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsot. :) ki fogom próbálni... Apuka meg majd az új barátnôjével próbálgat, ha oda jutnak. :)
2014. szept. 16. 09:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál. Sok erőt és le a kalappal előtted, hogy egyedül csinálsz mindent. Azt hiszem én úgy nem tudnám. (2. válaszoló)
2014. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A Krisztián tényleg szép név. :) Az a baj, a vezetéknevem nagyon gyakori, Nagy....Így nem szeretnék olyan keresztnevet, ami ugyancsak gyakori. Szeretném, ha nem ô lenne a sokadik Noel vagy Zénó majd (nálunk ovin belül volt 3 Noel meg 2 Zénó :D ezért hoztam példának... mert van már egy öt éves lányom :) )
2014. szept. 16. 09:10
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Hát... amíg csak ennyi infó van rólam, mindig jókat mondanak... Egyszer kérdeztem itt, hát megkaptam, hogy szocilógiai tanulmány vagyok... rossz értelemben. :) De ez már lepereg. :D
2014. szept. 16. 09:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen betűvel kezdődik a családnév, milyen hangrendű magánhangzókat tartalmaz?
2014. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

(peregjen is le, ha bántanak. És soha ne felejtsd el, a vélemény mindig kizárólag egy vélemény, soha nem az igazság. ) Rövid vez.névhez jó lehet egy hosszabb keresztnév. Benedek, Alexander, Krisztián, Leonárd, Teodor, Olivér. De persze 2 szótagos is jó: Miklós, Balázs

Próbálgasd, hangosan, melyik tetszik:)

2014. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagy a vezetéknév. És köszi a tippeket is. :))
2014. szept. 16. 09:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nalunk is erdekes volt a helyzet. Lanynevbol volt 12,fiubol osszesen 3.. Azert volt fiu nev,mert hatha fiu de egy percig nemereztem,hhogy fiam lesz.

18.heten kiderult,hogy puncikaja van :) mar meg is van a neve :)

Viszont ha a masodik babam fiu lesz az apja masodik nevet kapja :)

26hkm

2014. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!