Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első terhessége...

Akinek az első terhessége problémás volt annak a következővel is voltak bajok? ,

Figyelt kérdés
leirnátok hogy mi volt a baj.
2014. szept. 16. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Első terhességemnél magas volt a vérnyomásom és elég korán kinyílt a méhszájam, így feküdnöm kellett. A végén pedig már nagyon vizesedtem is. Ezek mondjuk még nem akkora problémák. Császárral szültem a lányomat.

Most második terhességem során, a vérnyomásom és a méhszájam is teljesen rendben van. Viszont most a véreredményem utal arra, hogy valami vese probléma lépett fel nálam. Evvel kapcsolatban csütörtökön leszek okosabb. Ez a szülésem is császár lesz.

És mind a két terhességemnél csökkent a véremben a trombocita szám. Elsőnél az orvosom nem foglalkozott vele. Most az orvosom (szerintem kicsit túlreagálva a dolgot) hematológiára küldött, meg minden felé vizsgálatokra, mert ugye a csökkent trombocita szám vérzékenységet okoz. De a hematológus szerint még nincs okom a pánikra.

2014. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességem nehéz volt, sokáig voltam nagyon rosszul,elkezdtem vizesedni a3.(!) hónapban, már mindenféle diétán voltam, a vérnyomásom ment felfelé, végén toxémia, császár, műtőben necces helyzetek, utána szövődmények (tüdő-, ér-, izom gyulladások, valamint a sebemmel is volt vmi gond).

Második sokkal jobb, semmi vizesedés, minimális rosszullét, alig hízás, viszont terhességi cukor, és viszérgyulladás. Mégis könnyebb volt, a császár pedig könnyű, problémamentes gyógyulással.

AZ első fiú, a második lány. De nálunk a családban mindenki szívott a fiúkkal.

2014. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
u, hát akkor ez is elég komoly! hány hetes vagy? énmeg az első terhességemnél Hellp szindromám lett,és azért félek válalni egy másikat.
2014. szept. 16. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:

az elsővel durván toxemiás lettem:S most a másodikkal semmi bajom(kopp-kopp-kopp) :)

34 hkm

2014. szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és az első terhesség során nálad hanyadik héten alakult ki a toxémia?
2014. szept. 16. 14:56
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. nálam a 32. héten és 38 hétre csaszaroztak...addig folyamatosan romlott az állapotom, a lepényem 32 hetesen II fokban érett volt:( vizesedtem durván,feherje a vieletemben, aztán magas vérnyomás 36 héttől...majd korház 2 hetig aztán a dopegyt mellé vmi más gyógyszer sem vitte le a vérnyomásom igy szülés lett...most még icipicit sem vizesedek pedig rajtam maradtak az előző terhességből a kilok.

ez 3,5 eve volt lassan most sima szülést szeretnék ha márr egészséges vagyok:)

2014. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!