Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak szerintem rettenetes...

Csak szerintem rettenetes korai egy 5 hetes terhességet a munkahelyen bejelenteni?

Figyelt kérdés
Barátnőm csinált kèt terhessègi tesztet mindegyik pozitív lett neki. Azt mondja ugy számolta 5 hetes, orvosnál még nem volt jövőhètre kapott időpontot. Már mindenhol elmondta hogy babàt vàr (második baba lesz). Tudjàk a szülei a párja szülei, közeli-távoli rokonok ismerösök és ráadàsul a munkahelyen is bejelentette, ahol nem nagyon örültek. Azt mondta ő nem megy dolgozni már.. ugyhogy táppènzen lesz mostantól. Hiàba mondtam neki hogy várja meg legalább hogy az orvos mit mond.. annyi olyat hallani hogy pozitiv a teszt de szivhang mégse lesz vagy akár a 12. hétig történik valami. Azt mondta neki az elsö terhessége is probléma mentes volt itt se lesz gond. Egyébkènt isten ments hogy gond legyen, mert örülök hogy összejött a baba. De ugye szerintetek is korai volt hogy a munkahelyén bejelentette hogy babàt vár?
2014. szept. 16. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy oviban dolgoztam óvónőként, és mindenki tudta, hogy babát szeretnénk. Amikor sikerült az első inszemináció, és a HCG szintem alapján gratulált a doki, ő javasolta, hogy írassam ki magam. Így már az 5. hetet táppénzen töltöttem. Szóval a körülmények nagyon fontosak.Szerencsére nem volt semmi gond, de nem akartam elkapni semmi betegséget télvíz idején a gyerekektől.
2014. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sajnos pozitív teszt ellenére is lehet egyáltalán nincs is baba. Annyi de annyi minden történhet, hogy iszonyat butaság ennyire korán bejelenteni.


Mi ezt csináltuk az első babánknál, volt pozitív teszt és épp egy kertipartira mentünk a szomszédokkal. A jó hangulatban valahogy kicsúszott, annyira boldogok voltunk. 2 napra rá elvetéltem és a végtelen szomorúságra csak dobott egy lapáttal, hogy minden szomszédhoz külön el kellett mennie a páromnak és finoman közölni, hogy már nincs baba és ne "Jó reggelt kismama"-val köszönjenek ezentúl. Aztán a második babánál megint hülyék voltunk, anyáméknak bejelentettük. Megint elvetéltem, iszonyat kellemetlen volt elmondnai nekik.


Szóval én többet már nem jelentem be túl korán senkinek (na jó a páromnak azért igen).

2014. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét terhességemnél megvártam az orvos megerősítését és utána a munkahelyen jeleztem,ha mennem kell vizsgálatra engedjenek el.

Első terhességem probléma mentes volt,most a másodikkal gondok vannak... Dolgozni szerettem volna most is végig de ez már nem fog összejönni 3. hónapja táppènzen vagyok.Örülök hogy korán bejelentettem,mert így legalább nem a 9-es kódú tp papírból tudta meg a főnök hogy mi a helyzet.

2014. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Nyuszmoo ***** válasza:
100%
Én bejelentettem már előbb is h szeretnénk, mert kereskedelemben dolgozom, és könnyített munkát szerettem volna végezni. Szerencsére megértették. Úgy voltam vele hogy nehogy már az emelgetéstől meg a pakolástól menjen el a baba. Most kasszában ülök, de ha ez is kényelmetlen lesz, akkor otthon maradok.
2014. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem a 7. heten el kellett mondanom, mert elkezdtem verezni es igy nem eroltethettem meg magam a munkahelyemen es emelgetnem sem volt szabad, hogy minden rendben legyen.. Az en fonokeim sem orultek :)
2014. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!