Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felvilágosítanátok?

Felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés
Kezdek félni, 31 hetes vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan zajlik a gátmetszés? Mi az a gátvédelem, gátmasszázs? Milyen érzéstelenítőket lehet kérni? Igazából rengeteg kérdésem lenne, kezdek félni a szüléstől, jobbára csak "rém" történeteket hallottam eddig...

2014. szept. 16. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni. Ha gátmetszést végeznek, az sem fog fájni. Akkor már alig érzel valamit.
2014. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet kérni gázos érzéstelenítést, injekciósat, illetve epidurális érzéstelenítést . Az utóbbit a gerinces be kapod. Ha ki vagy mar TÁGULVA 2 ujjnyira, de meg nem vagy kitagulva 3 ujjnyira :D na csak elmagyarázom valahogy :) gàtvédelem akkor van ha az orvos ugy latja hogy ki tud jönni a baba ugy higy nem repedsz nagyon! A gátmeteszest nagyon nem is éreztem mikor volt. Egy fajas közepette vágtak. Nem is tudtam róla , párom mesélte szules után :) a varrat sem fajt. 2 napig volt bent a varrat. 6 db. Abszolút nem volt fájdalmas mikor kivettek ! Van olyan kórház ahol felszivodot kapsz. Vagyis azt ne kell kiszedni. Én EDA t kaptam ( epidurális érzéstelenitot ) a gerince be. Nem fajt . Előtte kaptam helyi erzestelenito injekciót ! Ne félj nem vészes! :)
2014. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges félned.

A fájdalomcsillapításról az orvosodat kérdezd, vagy ha mész kórházlátogatásra, akkor. Ez kórházanként változik, van ahol bármikor kaphatsz epidurálist, van ahol előre meg kell beszélni, máshol meg egyáltalán nem adnak.

Ha jól tudom, akkor ha gátvédelemmel szeretnél szülni, akkor adnak valami olajat, amivel szülést megelőző hetekben kenegetned kell, ez sokkal ruganyosabbá teszi a területet. Lehet, hogy egyáltalán nem lesz szükséged gátmetszésre. De ha úgy látják szükséges, akkor inkább vágnak, mint hogy szakadj, azt sokkal rosszabb összevarrni, és csúnyábban gyógyul. MAgát a vágás nem is érezni, és csak egy picikét vágnak.

Utána a varrás az ami kicsit kellemetlen lehet, és érezheted, de az sem fájdalmas. Előtte kapsz egy kis érzéstelenítő szurit, de azt is alig érezni, mert kicsit zsibbadsz arra felé.

Szerintem a 3 körül (metszés, varrás, varratszedés) a varratszedés a legkellemetleneb. (de ott is csak annyi érzel, hogy húzza a bőröd, miközben húzza ki a varratot)

2014. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Abban a kórházban, ahol szülni fogsz, érdemes megnézni, tartanak-e szülésfelkészítő foglalkozást. A legtöbb helyen tartanak. Ott minden kérdésed felteheted annak, aki ott dolgozik nap, mint nap és tud rá válaszolni (pl. hogy milyen fájdalomcsillapító módszerek érhetőek el ott helyileg), stb. A gátmetszést nem fogod érezni, egy mozdulattal megvágják oldalirányba, hogy ne hátra repedjen. A gátvédelmet már elég természetesen kezelik a legtöbb helyen, ez annyit jelent, hogy kitoláskor a szülésznő masszírozza picit a gátat kézzel, és figyeli a feszülését (esetleg megkér, hogy egy-egy fájás alatt ne nyomj, lihegd el), hogy szép lassan tágulva jöjjön ki a baba, és akkor nem kell vágni. Gátmasszázst már otthon is lehet csinálni, ha jól emlékszem 34 vagy 36. héttől, valahogy így. Úgy olvastam, hogy nincs tudományosan bizonyítva, hogy van értelme előre edzeni ilyen módon a gátat, de ártani nem árt :) Ne olvass történeteket, felesleges. A tiéd más lesz, egyedi lesz! :)
2014. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az én szülésem elég könnyű volt. Azert mesélem el hogy ne csak rémtörténetek hallj :)

40+5 hetesen indult a szules . Hajnal 4 kor! 6 perces fajas okkal indult . Itthon vajúdtam 4 órát . Amikor bementem a korhàzba es rátettek az nst-re 2 perces volt! Ez volt reggel 8 kor . Bő 3 ujjnyira nyitva voltam mikor burkotrepesztettek, ( azt is egy fajas közben, igy nem fajt külön. :D ) és beadták az Edát mert fogadott Szülésznőm volt, akinek mondtam higy nekem az kell. Azert nem szoktak mar ilyenkor beadni mert akkor nem érzed a toló fàjàsokat . Nagyon en sem éreztem , pedig csak a fel oldalamat bénította ! 11:10 kor megszületett a lányom . 3720 gr. 50 cm. Rögtön fel sírt es ugy ahogy volt pucin, és magzat,àzosan, véresen a hasamra tették :) kb 3 percig ott volt. Aztán megvizsgáltak odaadták pároknak ( bent volt a szülésnél , ő vágta el a köldökzsinórt ) :) én megszültem a lepényt . Nem jött ki egészben picit kapartak. Meg sem éreztem! Aztán kaptam odalent re 1-2 injekciót ( érzéstelenitot ) es össze varrtak . Nem volt kellemes. De csak a babámra figyeltem ahogy párom kezében volt ! Sajnos eléggé repedtem mindenfele. De túléltem ! 5 hétig volt gyermekágyi vérzés . 1 hét szünet . Es mar menstrualtam is! A Gátsebem be gyógyult 1-2 hét alatt :)

Most 10 honapos a kislányom.

2014. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ditta323 ***** válasza:

Szia. Nemrég szültem gátmetszéssel, amit amikor vágtak meg sem éreztem, csak onnan tudtam, hogy a dokim mondta, hogy gátmetszés lesz mikor jön a toló fájás. Amikor meg varrtak össze akkor csak a helyi érzéstelenítőt éreztem (nem volt kellemes, de nem is fájt). És a külső varratom az kieső (lehet már kiesett) a belső meg felszívódó.

Ha szülök még egyszer szerintem akkor is nyilatkozok róla, hogy ha úgy van szeretnék gátmetszést, mert inkább vágjanak, mint szakadjak ami sokkal rosszabb, és az a pár nap meg kibírható.

2014. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én rettegtem a gátmetszéstől, főleg miután megtudtam, hogy ollóval csinálják, és nem hittem el amikor azt mondták, hogy nem is érzed. De valóban nem érzel belőle semmit! Ahol én szültem, ott fájdalomcsillapítás nélkül csinálták, de -és ez most komoly nem csak úgy mondom - észre sem vettem, hogy mikor (egyébként nekem is fájás közben, ahogy írták előttem is).

A varráshoz adtak injekciós érzéstelenítést, az sem fájt, csak kicsit kellemetlen volt. A gátseb maga nekem kb. 1 hétig fájt, de leginkább az első 2-3 napban, utána már nem volt vészes. Sokan a varratszedésre is azt mondják, hogy fájdalmas, de szerintem nem volt az, alig érzel valamit. Tehát ne izgulj a gátmetszés miatt, ezt én mondom úgy mondom, hogy szinte jobban féltem tőle mint a szüléstől :D.

2014. szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy jó tanács! Ha félsz az nem jó :)

Na, tudom ez így vicces, de hidd el, tapasztalatból írom :(


Első babámat 12 órás vajúdás után szültem meg. A gátmetszést meg sem éreztem. Fájás közben végzik és hidd el, a fájás jobban fáj :D Én sem hittem el, de TÉNYLEG! Szóval ez miatt már nem is kell félned :)


A második babám 50!!!! perc alatt született meg. bementünk, megvizsgáltak és még fürödni sem volt időm, úgy ahogy voltam sminkben megszültem :) Na nem a szülésre sminkelte,nem terveztünk arra a napra szülést (37.hét)

Gátvédelemmel született (a szülésznő segít ilyenkor a gátnak idomulni, elsimulni) Amikor kibújt a feje akkor meg is simizhettem :D

2 óra múlva a kezemben a babámmal a saját lábamon mentem fel az osztályra :) Irigyelve voltam :)


Na és itt a félelem...

A 3. babámmal valahogy a vége felé elkapott a para. Magam sem tudom miért :(

A szülés szépen elindult, hamar elértük a 2 perceseket, de azok közben is sétáltam és akkor annyira beparáztattam magam, hogy hűűű, meg mi lesz ha, hogy elmúltak a jó kis 2 perceseim, pedig a doki azt mondta,hogy 30 perc múlva szülök... Ez volt este 10-kor.

Szóval fájásleállást generált az agyam :( oxitocin kellett (ez brutál, összefüggő fájásokat okozott)

DE a baba nem jött, mert agyban visszatartottam :(

Én sem hittem előtte, hogy ilyen létezik, ha valaki nekem mondja lehet ki is nevetem :(


Reggel 7-kor úgy született meg a fiam, hogy az egyik doki húzta a másik tolta :(


Na ez rémtörténet amit én okoztam saját magunknak :(


Ne ess ebbe a csapdába!


Szép szülére gondolj, mert igen is létezik olyan! :)

Nekem 2X volt és még a 3. szülésem után is simán bevállalnék még egyet :D :D


Gyönyörű szülést kívánok Neked! és ha olyan a szülésznő kérd meg, hogy hagy simizd meg a babád fejét amikor még csak az van kint :) Nekem óriási erőt adott és soha nem felejtem el :D

2014. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok aki a regényt írta :) Érzéstelenítés nélkül szültem mind a hármat, de nem azért mert ősanya tipus vagyok, hanem nem akartam lassítani a folyamatot
2014. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nalam jobban senk sem felt.mar szinte le voltam tiltva a netrol.minden letezo videot megneztem.es vegul 9orat vajudtam itthon ketpercesekkel ertunk be full kitagulva(na ezt el sem hittem)burokrepesztes, igaz utana egy 3,5oras kitolas es gatvedelemmel megszuletett a fiam.mindenfele fajdalomcsillapito nelkul.olyan buszke voltam magamra a mai napig el se hiszem h megcsinaltam...:-)pedig mar 6honapos a babam.utana lett egy nagyon durva aranyerem.dehat az ertheto is.es tenyleg csak pozitiv gondolataid legyenek.mert ugy van ahogy az egyik valaszolo irta...leblokkol az agy es akkor vege...gondold h minden fajaskkr tagulsz es nyilik meg az ut a babad elott.sok sikert.mikor szulsz?
2014. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!