Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez elég indok lehet a császárra?

Ez elég indok lehet a császárra?

Figyelt kérdés
Első szülésemnél elég súlyos (harmadfokú) gátrepedésem volt, belső repedésekkel is. Hogy ne forduljon ez elő még egyszer, illetve hogy ne legyen súlyosabb következménye (ami akár egész életemben végigkísérhet), szokták engedni a császárt? Az orvosom szeretne császárt, de ezt neki meg kell konzultálni gondolom a főorvossal. Egyáltalán milyen esetekben szokták engedélyezni a császárt (medencevégű fekvésnél tudom pl), és miért nem választhatom a császárt ha akarom?
2014. szept. 19. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A császárt olyan esetekre találták ki,mikor a baba vagy az anya élete veszélyben van,nem pedig kényelmi szempontból.Épp ezért nem is csodálkozom rajta,hogy nem engednek választani.De ne aggódj,az orvosod biztos elintézi,ha úgy látja jónak.
2014. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Mert egy műtét,és nem vagy orvos hogy érts hozzá. Ha szükséges orvos úgyis megcsinálja.
2014. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én amúgy nem akarok császárt, nem azért tettem fel a kérdést, csak elvben voltam kíváncsi hogy miért nem engedik? Én a természetes szülés mellett vagyok, viszont félek kicsit, hogy mi lesz a következménye, ha megint úgy járok. Hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi...
2014. szept. 19. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt gátrepedésem szüléskor, hanem varratszedéskor nyílt szét a sebem, resutura, két év múlva újabb műtét, évek múlva is bereped szex közben, ezért azt mondta az orvos, nem kockáztat, nem akarja a házaséletem tönkretenni életem végéig, így a második szülésem sectio lett.
2014. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy egy előző gátrepedés miatt a másodiknál indokolt-e a császár, arra csak az orvosokon kívül olyan tudna válaszolni, aki pont ilyen helyzetben volt. Szerintem elég kétesélyes, hiszen egyrészt függ a mostani szüléstől (baba nagysága, tágulás), másrészt még előző császár után is legújabban meg szokták próbálni a másodikat (persze ha nem áll fönn ugyanaz az indok) természetes úton, pedig ott is van már ugye egy heg.

Itt összefoglalják, milyen esetekben végeznek császárt és hogy (elvileg) miért nem választható:

[link]

[link]

2014. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 116 volt a BPD, ezért császároztak! Semmi más ok nem volt. Mondjuk utólag jobb volt, mert 4850gr és 59cm lett a manó, szóval nem tudtam volna megszülni. A szobatársam babája 4kg lett, megszűlte, hozzád hasonlóan repedt, szakadt, a következőnél a doki emiatt ragaszkodott a császárhoz.
2014. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

választhatod a császárt,csak egy normális orvost kell találnod,aki tiszteletben tartja a te akaratodat.

Hála Istennek van ilyen,nem is kevés.

2014. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért nem engedik,mert a császár többe kerül a TB-nek mint a hüvelyi szülés.
2014. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt mi nem tudjuk eldonteni, de szerintem a fizetett orvosodnak kutya kötelessége elintézni... a korhaz belső szabalyrendszere es a te orvosod befolyasa dönti el. én megértelek amugy, csaszarral szultem de vajjudtam is, a felepules nagyon hosszadalmas. jobb a sima szules de nem minden aron. igy en is inkabb a csaszarnal maradnek.
2014. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van indok akkor úgyis császároznak. De szerintem amúgy is sokaknak sikerül elintézni a császárt, nem véletlenül annyi a császármetszések száma...... szeritnem jóval kevesebb életet veszélyeztető helyzet van, csak sokaknak kényelmesebb és lehet néha a dokinak is.

Szeritnem ha így látod és így érzed mindenképpen beszélj a dokival és ő intézze el. Igenis fontos erről is beszélni, mert bizony hiába a természetes szülést preferálják arról kevés szó esik annak milyen következményei vannak, lehetnek, nem véletlenül merült fel benned is a félelem, hogy akár nagyobb gond is lehet a repedésekkel.....

Választani nem lehet amúgy, de biztos van az a pénz amiért igen lehet. Viszont a te helyzeted indokolhatja hogy orvosilag javasolt legyen.

2014. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!