Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29. hetes kismama vagyok, nem...

29. hetes kismama vagyok, nem rég kezdtem el vásárolgatni, de a párom édesanyja túlszárnyal. Valami ötlete valakinek, hogy tudnám visszafogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy jó 2hete a párom édesanyja eljött,h vett valamit a kislányunknak,amiben majd kihozzuk a korházból(2nadrág,felső,sapka,partedli,kesztyü) és egy rugdalózót. Jaj,nagyon megörültem neki. Mert tényleg szép. Mondtam neki,h még szinben is tetszik(barack),mert nem akarok igazán sok rózsaszin dolgot venni. Erre ma elhivott bennünket,h ő megint vett valamit. Örültem is neki,de amikor megláttam azt a nagy táskát.. Megvette a takarót a babakocsiba(rózsaszin), hozzá 1kiscipő és sapka(rózsaszin),3pár zokni,2rugdalózó,1partedli,és 1törölköző(rózsaszin). Pont ugyanolyan törölközőt vettem 2nappal azelőtt. Amit én vettem a kisbabánknak az 2kis ruha,a törölköző,és 10textil pelenka. De ugy érzem,hogy lassan ő vesz mindent.. Már mondta,hogy kinézett egy táskát is,amibe majd bele tudok rakni mindent,ha babakocsival megyünk. Nekem a babaholmi vásárlás akkora örömet okoz,hihetetlenül vártam ezt az időt,hogy végre elkezdjem megvenni neki a pici cumisüveget,a kis ruhácskákat,a pelust..

Én örülök neki,hogy ő gondol ránk. Sőt.. Nagyon rendes tőle. Csak szeretném,ha nem vinné tulzásba.

Ma mondtam neki,hogy lassan majd meg is lesz minden,mert nem akarok nagyon bevásárolni,hisz a család hatalmas,barátnők,barátok is ha jönnek babalátogatóba ki tudja mit hoznak..Ne maradjon ránk a fele pici ruha. Ebből remélem megértette.. Vagy hogy adjam a tudtára?Szerintetek nagyon utálatos vagyok? Ezt csak én fujom fel? Olyan rosszul érzem magam amiatt,hogy fele ruha egyáltalán nem is tetszik amit vett.

Egy 24éves,első gyermekét váró kismama :)



2014. szept. 20. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy utálatos, a mama örömében egy kicsit túloz. Mondd el neki, hogy már megvan minden. Ha még ezen túl is szeretne segíteni, inkább együtt menjetek vásárolni. Még jobb lenne, ha a párod szépen megköszönve az eddigieket, elmondaná, hogy egyelőre elég, amivel hozzájárult a gyerek ellátásához és majd szóltok, ha valami hiányozna. Boldog babavárást!
2014. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Kati neni, Nekem a babaholmi vásárlás akkora örömet okoz,hihetetlenül vártam ezt az időt,hogy végre elkezdjem megvenni neki a pici cumisüveget,a kis ruhácskákat,a pelust.. Én örülök neki,hogy tetszik gondolni ránk. Sőt.. Nagyon aranyos tetszik lenni. Csak szeretném,ha nem tetszene tulzásba vinni.

Ennyi

2014. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A mama egy nagyon rendes asszony.. Túl van már 3unokán,akik nagyok,és lehet ezért éli magát bele megint ennyire..70éves,egyedül él.Nem akarom megsérteni,és a párom sem..

De majd szépen utalgatok rá.. Más nem maradt :)

Köszi a válaszokat :)

2014. szept. 20. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg mehetnétek együtt vásárolgatni. Így mind a ketten kiélhetitek magatokat és még bele is szólhatsz,hogy mit vegyetek és mi a felesleges.

Az én anyósom mindig megkérdezte, hogy mire van szükség, és azt vette meg. Én örültem neki nagyon, hogy nem minden a mi pénztárcánkat terheli. :)

2014. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Totál megértelek, nekem is ilyen, amúgy tünemény anyósom van, én megmondtam neki, hogy menjünk együtt vásárolni, hiszen ez mindkettőnknek öröm, nagyon jó cuccokat hoz amúgy, akkor is ha maga vásárol, de én is imádok a lányomnak vásárolni, hagyd, hadd élje ki magát, finoman irényítsd, hogy mit vegyen, vagy menjetek együtt, jó kis kapcsolatépítő program és a segítő nagyik nagy kincsek! Egyébként én is kevesebb rózsaszínt akartam, de végül behódoltam, mindenféle ruhánk van, de rózsaszínből óriási a választék és könnyebb egymáshoz illő dolgokat venni. (Én nagyon szeretem pl. a pirosat, de hetek óta nem találtam sehol piros zoknit pl.)
2014. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Tudom, hogy örömet okoz a vásárlás. Nekem is az volt.

Anyósod szerintem még nem nagyon vitte túlzásba a dolgot, egyelőre olyan dolgokat vett (a lányos színt leszámítva), amiből nem árt ha több is van.

Szerintem menjetek együtt vásárolni, így ő is kiélheti magát, és neked is megmarad az öröm, hogy babaholmikat nézegetsz/vásárolsz. Emellett a neked kevésbé tetsző dolgokról át lehet terelni máshova.

Amúgy én kezdetben leginkább fehér cuccokat szereztem/szereztettem be, mert abból minden foltot ki lehet szedni, és jó lánynak és fiúnak is.

Jó, hogy valószínű a látogatóktól is sok cuccot kaptok majd, de ebbe azért ne éld bele magad, mert hiába adsz meg egy méretet, hogy milyenre lenne szükséged (ha megkérdezik), mert a méretezés teljesen eltérő, és a baba is tud érdekesen növekedni.

A fiunknál mi kaptunk egy 68-as 2 részes szettet, amit alig néhányszor tudtam használni, míg az ugyanakkor kapott 62-es rugit hónapokig. A lányunk meg olyan pocak-mocak volt, hogy mindig 2 számmal nagyobb bodyt/rugit használtunk mint a valós mérete.

2014. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Most ezt komolyan gondolod? A nagymama lesz, azt vegyen amit akar! Micsoda kicsinyes gondolkodásod van! Hadd örüljön ö is és hadd vegyen amit akar! Iszonyatos bunkóság lenne ha megéreztetnéd vele hogy nem tetszik a dolog! A nagyszülöknek az unokák az életük! Jobb esetben... Ez még csak az eleje nálatok! Lesz ettöl még "rosszabb" is... Próbálj meg örülni annak hogy olyen adakozó nagylelkü nagymama! És engedd neki!
2014. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azért bunkónak nem érzem magam. 2évet vártunk a babánkra,igenis vártam már ezt az időszakot. Mondjuk az én anyukám se vett eddig semmit,ő ugy van vele,majd ha megszületik,mert ő is pont ugy járt anno mint én,bevásároltak neki előre kérdezés nélkül. A testvérem se vett semmit,és senki más se. Ezért érzem picit tulzásnak ezt,de mint irtam belefér,csak a következő hetektől félek.. Hogy ne legyen még több,még több. Itt nálunk nincs bababolt,a dolgokat amiket vett,azokat is hozatta.(faluban élünk) Én a párommal át szoktam járni magyarba,vagy a legközelebbi városba itt szétnézni,amit az ő anyukája nem bir.. A rokonoktól kapott ajándékban az egyik válaszolónak igaza van :) csak én azért félek,mert pl apumék 7en testvérek,onnan 15unokatestvér.. Hol van még anyum része,és a páromé... Ismerem őket,azért mondom. :)

Jaj,de tényleg nem akarok önző lenni.. Csak ma pl.a párom azt mondta,h a fekete-fehér babakocsiba majd veszünk egy szép fehér takarot,akkor rögtön furcsán nézett,hogy mért nem azt a rózsaszint használjuk,amit ő vett,mert akkor minek veszi,ha mi veszünk másikat..

Ezért rossz,hogy nem kérdezi meg mi van,vagy mi hiányzik. De nem akarom megbántani,igy nem akarok beleméllyedni a dologba..ahogy a páromnak se mondtam el.

2014. szept. 21. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!