Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik terhesség alatt merckform...

Akik terhesség alatt merckformint szedtek, szülés után is szedték?

Figyelt kérdés
Érdekelne akik a terhesség alatt szedték a merckformin, azok szülés után is szedték, szoptatás alatt is?

2014. szept. 21. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem terhesség alatt átállítottak az inofolicra. Az egy természetesen szer, és jobb a hatása, mint a metforminnak.
2014. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is az Inofolicot kaptam helyette, kb. a 8 héttől már ezt használom. :-) Az orvosom nem engedi szedni a gyógyszert.

18 hkm

2014. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szerintem utána is szedni kell.

2014. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok de én már a 40. héten vagyok, mikor én terhes lettem még az inofolicról se hallottam :)Végig szedem a merckformint.
2014. szept. 21. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint.:-)

Szerintem beszèld meg az endokrinológusoddal, hogy mit javasol, vagy a nődokival. Biztosan tudnak segíteni. Könnyű szülést kívánok neked!:-)

2014. szept. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj amiatt, hogy végig szedted! Én még csak 22 hetes vagyok, de végig fogom szedni, igaz csökkentett dózisban. Velem az endodokim el akarta hagyatni a gyógyszert, de a nőgyógyászom ezt nem javasolta, így megbeszéltük, hogy kevesebbet, de szedni fogom végig.

Mindenképpen a dokit kérdezd meg, hogy a Te esetedben mi legyen!

2014. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én orvosomnak az a protokollja, hogy a 12. hétig szedeti a vetélés kockázatának csökkentésére, utána nem, csak a ch diétát kell tartani. Bár ebben úgy látom, nagy a szórás az orvosok között.

Akkor szedtem újra, amikor már nem szoptattam, nem tartottam jónak szoptatás alatt gyógyszert szedni.

A legtöbb gyógyszerről igazából nincs pontos információ a terhesség alatti szedéséről,mivel természetesen senki nem kísérletezik kismamákon, ezért inkább nem ajánlják. Ez persze sok esetben nem azt jelenti, hogy káros a magzatra nézve, de nem árt óvatosnak lenni.

Amit biztosan tudnak, hogy az anyatejben kiválasztódik, és így a pici szervezetébe is bejut a gyógyszer, és sajnos mivel neki is olyan hatásokat okoz, állítólag hasi fájdalmakat és hasi görcsöket okozhat a gyermeknek a metformin.

2014. szept. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!