Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik ti megcsináltattátok/...

Kismamik ti megcsináltattátok/csináljátok a kombinált vagy integrált tesztet?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8 hetes terhes és a védőnőm adott egy prospektust ezekről a tesztekről mivel hogy az AFP már ugye megszűnt. Azt mondta majd beszéljem meg az orvosommal meg persze a férjemmel hogy mi legyen. A fiamnál még nem volt ilyesmi ezért is vagyok tanácstalan hogy mi legyen mert ugye az áruk is húzós meg nem is ad 100%-os eredményt. Egyébként 29 éves vagyok. Ti melyiket csináltattátok vagy fogjátok valamelyiket csináltatni? Mi van ha nem csináltatom meg?
2014. szept. 21. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kombinált tesztet csináltattuk a lányomnál 4 éve és most is megcsináltatjuk a másodiknál.
2014. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kombinált tesztet érdemes azért. A kislányommal megcsináltattam 25 évesen, és most a második babámnál is szintén túl vagyunk rajta 30 évesen. Minket azért megnyugtatott a papírra írt adat, hogy a súlyos rendellenességekre kb 1 : 20 000 az esélyünk. Persze nem 100%, de 96 és azért nem rossz az sem. :) én így nyugodtabb vagyok. Fiataloknak is lehet rossz az eredményük, sajnos én ismerek olyan anyukát, akinek az első kisfia down-os lett, pedig a lány csak 26 éves volt.. :-/ a Nifty tesztet azért én sem csináltatnám meg, az 200 000 Ft, de egy kombinált azért még belefért. Szerintem csináltasd meg, ennyit megér. Boldog babavárást! :)


17 hkm

2014. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én 24 vagyok, de mi is megcsináltattuk a kombinált tesztet. 30.000 volt itt Győrben, nem olcsó, de nyugodtabbak vagyunk így.:-) Szerintem ezt érdemes azért.

18 hkm

2014. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én 23 éve vagyok, nem rég szültem. terveztem a kombinált tesztet megcsináltatni, csak nem tudtam hogy mi a menete és későn mentünk orvoshoz és már nem vettek vért. így az ingyenes genetikai uh-t csinálták meg. azt hiszem 12000ft lett volna nekem megérte volna. szerintem ha van rá keret csináltasd meg.
2014. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes megcsináltatni.

Én 29 éves vagyok, és megcsináltattuk a kombinált tesztet, meg is nyugodtam, mert szép nagy arányszámok jöttek ki.

Én is sokalltam a 30-40 ezret, de mindig van 1-1 olyan intézet ahol akciós...én a G1 Intézetben csináltattam meg 19000 forintért, és nagyon meg voltam elégedve...4D-s ultrahangot is csináltak, képet is kaptam...ráadásul akciós volt. Szóval nézz körül, és ha úgy döntesz csináltasd meg! :)

22 hkm

2014. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megcsináltattuk, mert én is és a férjem is már az "idősebb" korosztályba tartozik.
2014. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi nem csináltattuk meg, akkor ugye még volt AFP, de mivel az már nincs így én ha most jön a kistesó majd vmikor akkor megcsináltatjuk, nálunk amúgy 12 ezer forint!
2014. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2012-ben kombinált tesztet megcsináltattam a kislányomnál (akkor 10 000 Ft-ot fizettem érte, de hallottam, valóban nagy árskálán mozog, nem is értem). Most a második babámnál integrált tesztet csináltattam az orvosom ajánlására, mivel már 38 éves vagyok. (ez 35 000 Ft-volt)

Majdnem 100%-ot csak a Nifty teszt ad, de ez valóban 200 000 Ft.

A helyedben én is a kombinált tesztet végeztetném el, már a saját megnyugtatásomra. Egyébként nekem azt mondták, hogy a lényeg az alapos ultrahang vizsgálat.

2014. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is megcsináltattuk! Egyébként mi nem is gondolkodtunk azon,hogy most "megcsináltassuk vagy ne?!" Alapnak tűnt,már csak a saját megnyugvásunk miatt is!

Pedig nem vagyok "idős" 22 voltam..

2014. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi integrált tesztet csináltunk. 29 e ft volt, 34 éves vagyok, első baba.
2014. szept. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!