Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit néznek a kombinált és mit...

Mit néznek a kombinált és mit az integrált tesztnél? Melyiket érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Nézegettem ezeket és kicsit belekavarodtam. Szóval mi a különbség a kettő között? Érdemes megcsináltatni? És melyiket meddig lehet? Elnézést, ha hülye kérdés, aki csak azt válaszolná, hogy ha ennyit se tudsz, akkor minek neked gyerek, azt megkérném, hogy ne is írjon semmit! (ezt csak azért írtam, mert volt már rá példa, hogy ezen az oldalon hasonló kérdésnél ezt válaszolták)
2014. júl. 1. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált teszt: a terhesség 10-14 hete között, optimálisan a 12.héten, anyai vérből egy hormon és egy fehérje szintet mérünk (HCG és PAPP-A), továbbá ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük. Ez szintén széleskörben elterjedt szűrőmódszer, mely a tripla tesztnél nagyobb biztonságot ad.


Integrált teszt: A jelenleg létező leghatékonyabb szűrőmódszer. Ennek során a terhesség 12. hete körül elvégezzük a kombinált tesztben is szereplő ultrahangvizsgálatot, illetve anyai vérből történő PAPP-A meghatározást. Később, a terhesség 16. hete körül az anyai vérből meghatározzuk az AFP, HCG, szabad ösztriol és inhibin-A markereket. Fontos, hogy a kismama türelmes legyen, mivel pontosan az biztosítja ennek a módszernek a kiemelkedő hatékonyságát, hogy a két időpontból származó adatokat együttesen értékeljük, és a kockázatbecslést csak a második vérvétel után végezzük el.


Nekem kombináltat csináltak (így helyes, nem csináltattam, hanem Kecskeméten ez automatikus), örültem, hogy meglett, egy arányszámot kapsz, nekem 1:7441-hez lett, ami azt jelenti, hogy 7441 ugyanilyen eredményekkel rendelkező anyukából 1-nek lett Down-szindrómás gyermeke.

2014. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!