Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a szokás most fizetünk a...

Mi a szokás most fizetünk a terhesgondozásért?

Figyelt kérdés

Tájékozatlan vagyok a témában és ellentmondóak az isemrősök véleményei. Első babánkat várjuk, de még nem voltam dokinál.(5 hetes) Nem tudom hol kell jelentkezni terhesgondozásra, illetve kell e doktort fogadni és ha nem fogadok doktort, akkor ki lát el...mindig más?

Semmiképpen nem szeretnék magánrendelőbe járni mert nem tudom kifizetni ezt a luxust, viszont szeretném magam biztonságban érezni.Volt köztetek olyan aki nem fogadott doktort?


2010. jan. 20. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!én sem fogadtam még orvost,bár tervben van lassan kellene.Keresd meg ahol laksz a körzeti nőgyógyászodat,és majd Ő ellát.Engem az elején 2 hetente hivott vissza,minden alkalommal uh volt,szóval teljesen ellátott.Fizetni meg természetesen nem kell érte.Ha netán később meggondolod magad,és orvost szeretnél fogadni,akkor is megteheted,de mellette ugyanúgy járhatsz a körzetihez.23 hetes kismami
2010. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyan ebben a helyzetben voltam, én sem engedhetem meg magamnak a magán dokit, így én felkerestem az sztk-s dokit, mindent ugyanúgy elvégeznek, mex a 12. héttől nincs olyan sűrűn UH, csak a 0.(feltáró) 12.hét 18-20. hét aztán a 28-30. héten, de ingyen van minden, mert fizetted a tb-t!!!

Ha több doki is rendel nálatok, és fix időpontjaik vannak járj mindig ugyan ahhoz, így nagyobb biztonságban érzed magad, vagy ha be kell jelentkezni mond meg, hogy hozzá szeretnél járni!

én a szüléshez se fogadok, az ügyeletesnél fogok szülni!

2010. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terhesgondozásért sehol sem kell fizetni.


Csak akkor kell fizetned, ha a nőgyógyászati vizsgálatokat magándokinál szeretnéd csináltatni, illetve ha felfogadsz egy orvost s szüléshez.

2010. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz téma. Az első terhességemnél nem fogadtam az elején dokit, mert gondoltam ráér... Aztán 10 hetesen kórházba kerültem, egyből kérdezték hogy ki a dokim. Senki. Na 2 hétig senki egy szót nem szólt hozzám, csak a kötelező van e panasza?A kórházi folyosón beszéltem meg az orvossal akit akartam választani a késsőbbiek folyamán, hogy elvállal e . Beleegyezett és utána minden nap bejött érdeklődni. Közben elment szabira és utána ugyanúgy nem érdekeltem senkit. Tehát ha van dokid az a baj (foglalkozzon ő veled) ha nincs akkor meg az a baj.Ez lehet egyedileg az én tapasztalatom , nem tudom. Most hogy ismét kismama vagyok egyből magánrendelésre mentem , így vagyok nyugodt.Tudom hogy ezt nagyon sokan nem tehetik meg. Szerencsés vagyok , mert egy nagyon jó dokim van aki pénz dolgában sem szállt el , 3000 Ft-ot fietek havonta nála.
2010. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!