Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek már terhességi...

Littlegirl85 kérdése:

Volt valakinek már terhességi toxémiája, vagy más néven preeclampsiája?

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, 2x is. Második terhességemnél 160 lett a vérnyomásom a 38. héten és fehérje is volt a vizeletemben. Még pár napig próbálták levinni a vérnyomásom, de nem ment, úgyhogy előrébb hozták a szülés időpontját 1 héttel, ami amúgy is császár lett volna. A harmadik terhességembe éppen ezért kicsit félve vágtam bele, mert olvastam, hogy egyre durvább lehet a toxémia. Hála az égnek, nem lett durvább, pedig ikrekkel lettem terhes és ez még veszélyeztetettebb helyzet ilyen szempontból. A 34. héten mondjuk itt is kezdett felmenni a vérnyomásom, de gyógyszerrel tudták kezelni, nem is ment fel szülésig és fehérje sem volt a vizeletemben. Ez egy nagyon titokzatos betegség, az orvosok sem tudnak róla túl sokat és eléggé kiszámíthatatlan, hogy mikor jelentkezik és mennyire durvul el. Neked magas a vérnyomásod? Vagy miért kérdezed?
2014. szept. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen,sajnos.nem játék. Nekem egyszer volt nem foglalkozott vele az orvos pedig voltak tünetei. és nekem annyira eldurvult hogy a toxémiának a legveszélyesebb formája alakult ki HELLP szindroma.
2014. szept. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem a 32. héten indult első babával, 39. hétre már 2 különböző gyogyszer sem vitte 160 alá a vérnyomasom igy csaszar lett 38+1 napon.A lányommal semmi gond nem volt a vernyomasom 1-2 nap alatt helyre is állt.ja es atom mód vizesedtem is ami olyan 2-3 het alatt szinten elmult.

most 2. babat varjuk, es makk egeszseges vagyok.se vizesedes se magas vernyomas, se feherjevizelés.

35 hkm

2014. szept. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Edit Nyers válasza:
enyen eletveszelyes volt. Miatta gyermekemet vesztettem. Nem ijeszgetni szeretnelek csak figuelmeztetni hogy komolyan vedd es jarj redszeresen analizisekre, merd renszeresen vernyomasod othon, jegyezd fol, taplalkozz ahogy kell , keress utanna a netten stb
2014. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta kérdező és a válaszolok?
2023. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!