Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít magas vérnyomásnak...

Mi számít magas vérnyomásnak terhesen?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok 130/90 mért a védőnő.legutóbb 130/80 volt a nődoki nem mondott rá semmit.Lehet baja a babának.Lehet attól magas,hogy sokat lépcsőzöm?Kétségbeestem mi lesz most,amugy meg minden eredményem tökéletes.
2010. jan. 21. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Terhességi magas vérnyomásról beszélünk akkor, ha a vérnyomás 140/90 Hgmm, vagy ennél magasabb, illetve, ha a felső, a szisztolés vérnyomás érték a terhesség alatt 30 Hgmm-t emelkedik, a diasztolés, az alsó érték pedig 15 Hgmm-t." Ezek szerint a te értékeid nem magasak, kiv. akkor, ha nem terhesen 100 alatt szokott lenni a felső érték vagy az alsó 75 alatt...
2010. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom, ha 150/100 fölött van akkor azonnal kórház.
2010. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

A védőben nekem is mindig tök ennyi a vérnyomásom.

Otthon mérem emiatt, de otthon 120 a max... lehet, hogy neked is csak fehérköpeny-szindrómád van, mérd otthon is. :)

De 140/90-től rossz, úgyhogy ezzel nincs gond, ne aggódj, több vért kell most nyomtani, hajaj, mennyivel többet..., nem mindenkinek áll meg 100/50-nél. :)

21 hetes

2010. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lépcsőzéstől lehet,én ugyan igy jártam,magasat mért,kérdezte hogy lifttel,vagy a lépcsőn jöttem fel.Mondtam hogy lépcsőn,Na akkor kiküldött és 15 perc múlva újra mérte,akkor már jó volt.Ne aggódj!
2010. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem dokinál mindi 135/85 felett volt alig bírtam elhitetni az orvosokkal,hogy itthon 120/80 felé nem megy.aztán a 28. hét környékén már itthon is 160/110 volt.kaptam gyógyszert,ami nem igazán használt,így a 37. hétben kórházba kerültem,1 hét múlva elindították a szülést.a babának a tartós magas vérnyomástól lehet baja,otthon 3x mérd egy nap.ha magas,majd írnak gyógyszert.
2010. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!