Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj meglennie a magas...

Muszáj meglennie a magas vérnyomásnak is, mint tünetnek ahhoz, hogy toxémiagyanús legyek?

Figyelt kérdés
nagyon felvizesedtem mára, igaz közeleg az időm, de nem érzek semmi szülésre utaló jelet, viszont az arcom és a karjaim, ujjaim és bokám egymerő lufi lett. Eddig is vizesedtem, de ennyire nem. A pisimről nem tudok semmit, sajos ma nincs védőnő, de a vérnyomásomat folyamatosan mérem és 115/70 körül mozog, hajnal óta nézem. Szóval inkább alacsonyabb a normál 120/80-nál. Fölé egyszer sem ment. Tehát jelen kell legyen a fehérje a vizeletben+a magyas vérnyomás+ a vizesedés tünetének is a toxémiához??
2011. márc. 16. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

A betegség maga a 3-as tünetegyüttes jelenléte.

A gyanúhoz még egy tünet kell...de ha jól értem, akkor nincs semmi más, nyugi. A vizesedés a végén nagyon gyakori. Válts sómentes diétára.

2011. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha terhességi toxémia áll fent, akkor az, ahogy az első válaszoló is írta, a három tünet együttléte.

Vagyis ha csak vizesedsz, akkor nincs gond, csak kellemetlenség. A szülés közeledtével a szervezeted fokozottan tartja vissza a vizet, tényleg hagyd el a sót, így kevesebbet tud megkötni a szervezeted a visszatartott vízből, de azért csodát ne várj. Ha megszülsz, elmúlik:)

2011. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tudom, az előző babánál is ez volt, elmúlt 2 nappal szülés után. Sómentesen élünk amúgy is, a védőnő szerint nem tehetek ellene már semmit, igyak sokat ennyi. Csak a hirtelen víz miatt ijedtem meg. Ha lenne a pisimben fehérje, de a vérnyomásom alacsony marad, akkor se toxémia?
2011. márc. 16. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, akkor is csak gyanú. Ami azt jelenti, hogy diétázni kell. Hány hetes vagy?
2011. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
lassan 36.
2011. márc. 16. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha csak a vizesedés van akkor tuti nem toxémia!

És boizonyára a hirtelen melegtől vizesedsz annyira, meg némi genetia is lehet, ha az első babáddal is így volt :)

2011. márc. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!