Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes kismama vagyok. Mi...

37 hetes kismama vagyok. Mi számít magas vérnyomásnak ilyenkor? Tegnap a védőnők 140/90-essel akartak beküldeni a kórházba. Egyébként 130/70 és 160/80 között ingadozik, mert azóta figyelnem kell. Mi lesz ha nem megyek be a kórházba?

Figyelt kérdés
Eléggé vizesedek, de fehérje nincs a vizeletben. Így még nem állt be a terhesmérgezés. Ezért nem akarok bemenni.
2011. febr. 16. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

140/90 a max!. Mérd napi 5x, írd fel az értékeket!

Dokid mit mond? Az a lényeg, nem a védőnő... A 160 már azért elég sok, nem vagy rosszul?

Nekem a 32. héten kezdett emelkedni rendesen, de kaptam rá gyógyszert. Napi 5x mértem végig, közben emelni is kellett a gyógyszert, még a vajúdás közben is be kellett vennem. Végül betöltött 38-nál normál úton szültem.

Másnap 100/60 volt :)

Figyelj oda nagyon, mert pár óra alatt elszabadulhat és agyvérzést kaphat a kicsi! Nem vicc! Nekem ezért mondták, ha állandósul a 140 körüli, feletti, akkor gyógyszer.

2011. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rosszul, még a fejem se fáj. Nincs külön dokim, az sztk-shoz járok, aki lesz@r mindent. Neki mindegy.

Csak nem akarok feleslegesen kórházba menni, mert nincs autó, busszal, cuccal kéne menni és az se biztos hogy bent tartanak. Ha tutira tudnám, akkor befeküdnék. Csak hallottam horror vérnyomásról + fehérje is volt a csajnak és mégis hazaküldték. Hétfőn nst-n előttem egy csajnak 160/105-öt mértek és nem csináltak semmit.

Ez a dilemmám.

2011. febr. 16. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ne dilemmázzál,hanem vihargyorsan húzzál be a kórházba!!!!Mégis mit akarsz,hogy agyvérzést kapjon a gyereked?Nem lesz feltétlenül toxémiás az,akinek magas a vérnyomása.Normális vagy,mire kockáztatsz,nem szereted a gyereked?????????????????
2011. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok:


Ismerősömnek a védőnő 160-at mért reggeli rutin ellenőrzéskor, 2 óra múlva 200-220-nál császározták!!! 37-38. hét körül járt ő is, nem szülni indult, csak szokásos védőnői látogatásra... Azt mondták, ha nem megy aznap a védőnőhöz és nem derül ki, hogy ennyire megy fel, valószínűleg agyvérzést kap a baba, mielőtt ő észreveszi, hogy baj van :( Ez nem vicc!


Én bemennék egy ügyeletre legalább vagy ha más nem, a házidokihoz. Legalább gyógyszert kellene rá adniuk. Ne hagyd annyiban, kettőtök egészsége múlhat rajta!

2011. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy első terhességed vagy sem,úgy értem hogy van e otthon gyerkőc vagy nincsen.Nekem ez a 4. terhességem,veszettül vizesedek,már tünetem egyenlőre nincsen de folyamatosan ellenörzöm a vérnyomásomat és parázok hogy be kell majd feküdnöm,de csakis azért hogy mi lesz addig a másik 3 gyerkőccel meg az apjukkal itthon.De ha muszáj menni akkor muszáj menni,valahogy majd megoldjuk az első a bébi és az Én egészségem!szóval,ezen nincsen mit gondolkodni szerintem sem!tényleg nem játék a magas vérnoymás!kibirható az a max 3 hét plusszban a kórházban!üdv 3 gyerekes 35 hetes km
2011. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem egész terhesség alatt eddig mindig nagyon alacsony volt..legalább egy erős kávé vagy egy tucat pofon tudott volna ugrasztani a mértéken..most hogy a 30. hétben járok 110/60 mért legutóbb a védőnőm..
2011. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a helyzet veled? Voltál dokinál? Hogy alakul a vérnyomásod?

2011. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyesek elég furcsa hangnemben tudnak válaszolni....

Nekem is ilyenek voltak az értékek, szerencsére minden rendben volt a babámmal, de én is sokat aggódtam emiatt.A végén 3 hetet feküdtem ezért kórházban, szedtem sok gyógyszert, így tudták kordában tartani.De a fiam egészségesen született.A doki szava a lényeg.

2011. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bementem a kórházba, 1 hete bent fekszem, egyszer sem volt magas vérnyomásom, minden rendben azóta is.

Megszívtam, mert 36. hét után akármi is van nem engednek haza. Így most tök jó egészségi állapotban bent kell feküdnöm arra várva, hogy beinduljon a szülés. Most hazaengedtek 2 napra, vasárnap vissza kell mennem.

Ideg örlő várakozás, elég lett volna a kórházból a szülés utáni 3 nap. De mindegy. Végülis úgysem szeretem a gyerekemet kedves x. válaszoló. Köszönöm "kedvességed"!

2011. febr. 25. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!