Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet toxemia? Mi számít...

Lehet toxemia? Mi számít magas/emelkedő vérnyomásnak, és hirtelen súlygyarapodásnak?

Figyelt kérdés
Nagyon brutál vizesedik kezem -lábam, és a súlyom is kúszik fel hirtelen, 34. hetes vagyok, most pár nap alatt 2-3 kg rámjött, és alapjában nagyon alacsony vérnyomású vagyok, de most az is megy fel, ma reggel 134/86 volt, terhességem elején 114/62, 17. héten 108/56.
2011. jan. 31. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
nem magas a vérnyomásod. Akkor beszélünk magas vérnyomásról, ha tartósan 140/90 felett van. Biztonság kedvéért védőnőnél nézess egy fehérjét a vizeletben.
2011. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Én két toxémián vagyok már túl.A vérnyomásod,mondhatni még tökéletes,főleg egy kismamának. Hidd el ez még nem sok.Engem az elsőnél 200/100-nál császároztak meg a 36.héten, a másodiknál pedig 170/90 volt napokig,gyógyszerek hatására sem ment lentebb,így megint császár lett a vége. A hirtelen vizesedés viszont nagyon nem jó.Annyit tudok tanácsolni,hogy ha elkezd emelkedni a vérnyomásod,olyan 150 körülieket mérsz mindig,tehát egész álló nap annyi,akkor már kocoghatsz is a dokidhoz!! A vizeletedet sem ártana megnézni,van-e benne fehérje.

Vigyázz nagyon magadra!!!! Minden jót!


3. babáját váró 23 heteske

2011. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!