Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedhetek Ultrogestant vetélés...

Szedhetek Ultrogestant vetélés elkerülése ellen?

Figyelt kérdés
4 hetes terhes vagyok dokihoz csak jövőhéten tudok menni, addig is szedhetek Ultrogestant hogy elkerüljem a vetélést esetleg, napi 2x1. Azért kérdem hogy volt már egy vetélésem 8 hetesen és ha hamarabb kapok Ultrogestant akkor lehet megmaradt volna.Most nem kockáztatok

2014. okt. 3. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos nélkül nem szedném. Két terhességnél is Utrot szedtem, de magamtól biztosan nem tanném akkor sem. Már péntek van, 2 nap, már nem oszt, nem szoroz. Hétfőn menjél el orvoshoz.
2014. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy az orvos is úgyis ezt fogja adni. Ha van otthon, szedjed.

nekem is volt tavaly egy vetélésem. 6 héten mentem barnázással, de az orvos csak annyit mondott, hogy pihenjek és nem adott semmit. A 8. héten hívott vissza UH-ra, amikor már kezembe is nyomta a kórházi beutalót műtétre, mert a baba már 2 hete nem elhalt. Amikor rá egy évre sikerült újra teherbe esnem, rögtön a pozi teszt után csattogtam a dokihoz (egy másikhoz természetesen) aki az előző vetélésre való tekintettel rögtön adott utrogestant megelőzési céllal, pedig most szerencsére nem is barnáztam. És szedette is velem a 35. hétig, hogy elkerüljem az újabb vetélést. Szóval valszínű, a te orvosod is utrot adna a vetélésed miatt, és ha van otthon, akkor nyugodtan szedjed. de mondjuk elég egyet reggel, egyet este. én is így szedtem megleőzési céllal.

2014. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, az enyém nem hajlandó felírni, mert szerinte nem segít, pedig vannak gondjaim, és volt már vetélésem is, viszont egyébként is "csak" a 12. hétig hat, úgyhogy a 35.-ig szedni felesleges volt.
2014. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hat a 12. hét után is, mert nem csak a vetélés elkerülésében sewgíthet, hanem a koraszülés elkerülésében is. (egyébklnt aki pl. a 20. héten kezd barnázni, annak is ezt adják, szóval nem csak a 12. hét előtt adják)
2014. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem hogy terhesen de a ciklus második felétől tolom 3x1 et éppen azért hogy ha a progi a baj akkor megmaradjon nekem recept nélkül adja a gyógyszertár 2200 Ft
2014. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de azt hozzá tenném hogy csak akkor ha biztosan tudod hogy megvolt az ovu...uh követés hőmérőzés ovu teszt használatával együtt....
2014. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg, ha biztosan tudod, hogy nem méhen kívüli-e. Én is barnázni kezdtem a második terhességemnél, hívtam az orvost, aki azt mondta, hogy addig ne szedjem, amíg nem látott, mert lehet méhen kívüli terhességtől is a barnázás. Sajnos igaza lett, az volt. :( Azt pedig megtartani nem túl szerencsés... Ezért írtam, hogy inkább mihamarabb lásson orvos.

Első voltam.

2014. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,
2014. okt. 5. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!