Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó éves gimnazista vagyok...

Utolsó éves gimnazista vagyok (iskolaváltás miatt) szerintetek én milyen támogatást kaphatok a babámra (gyes, gyed stb. ) mivel még bejelentetten nem dolgoztam, illetve azt mikor és hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 19:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Gyest (kb 25ezer Ft) és családi pótlékot (kb 13) alanyi jogon kapsz havonta.

Anyasági támogatást is kapsz az államtól ( egyszeri díj, kb. 70-80 ezer Ft)

Lakóhelyedtől függően az önkormányzat is ad egyszeri támogatást (nálunk 100e Ft)

Guglizva könnyen megtalálod a pontos összegeket.


Érdemes lenne egy hozzáértővel beszélni, mert én 5 éve szültem és elég volt akkor bejelenteni engem két hónapra ál-munkaerőnek és kifizetni utánnam a járulékokat (150e Ft volt kb), mert akkor beleszámított a nappali tagozaton eltöltött idő és így két évig kaptam 82e Ft-ot (ez a gyed)

2010. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána fogok járni!
2010. jan. 31. 20:35
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Csak annyit szólnék még hozzá, hogy az első válaszolónak teljesen igaza van, viszont attól függ, hogy mikor fogsz szülni, mert május 1-től nem elég, ha csak 2 hónapra jelentenek be, mert 1 éves munkaviszony kell a korábbi 180 nap helyett. A nappali suli továbbra is beleszámít, de csak 180 napot, ehhez kell még további 185 nap munkaviszonyban eltöltött idő, hogy a gyedre meg a tgyásra.
2010. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%

Annyi ilyen kérdés van... ha már annyira érett vagy, hogy babád legyen, lehetnél annyira is érett, hogy utánaolvasol...

Alanyi jogon szülés uátn jár az anyasági támogatás, egyszer 64,000 ft, majd utána alanyi jogon jár havonta a gyes+csp, ami összesen 38,000,- ft. Ennyi.

A területileg illetékes tbnél kell igényelni, a MÁK honlapján le is tölthetsz minden nyomtatványt, rá van írva, mi kell hozzá, hol hogyan kell beadni.

2010. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Grrr...utálom az ilye pöffeszkedő majmokat mint az utolsó...minek hordod le?Aki meg tervezi és 35 évesen szül az is rákérdez...ne szólj be neki mert én ütlek le:/
2010. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Igaza van az utolsó válaszolónak. Nem tudom miért kell piszkálni a kérdezőt. Azért jött létre ez az oldal, hogy kérdéseket tegyünk fel. Ha kell, akkor ezerszer.

Ha annyira zavar, akkor ne válaszolj! Ha már okosat nem tudsz írni.


A kérdezőnek tanácsra és válaszra van szüksége, normális hangnemben, nem pedig a barmokra, bunkó formában.

Biztos érett, ha bevállalja a babát. Ez a része senkire nem tartozik, és nem is szerepelt a kérdésben.


Bocsi az OFFért!!!!!

2010. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Kedves 19:32. Szerintem egy kérdés feltevése nem = azzal, hogy valaki nem érett. Kérdésem kiírásakor jártam először az oldalon, így fogalmam nem volt arról, hogyan kell megnézni, hogy ez szerepel e már. De más 1000 kérdés is van akár többször. Ha nem szivesen válaszolsz, akkor ne tedd, nem vagy segítőkész.. talán érett sem...

2010. febr. 11. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:

Én másodéves főiskálás vagyok, csak egy fokkal vagyok feljebb a középsulitól. Jelenleg Gyesen ami 25800ft, és egyedülállóként 13500 Csp(velem él a párom, de amíg a főiskolát be nem fejezem addig egyedülállóként igényelhetem a cspt utána már nem, függetlenül attól, hogy közben férjhez megyek e)

szülés után kaptam egyszeri anyaságit ami olyan 60eFt volt.

2010. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Szia!Én igazából a gyeddel kapcsolatban válaszolnék!Kapsz gyedet,ha az elmúlt két évben meg van a 365 napod,és ebbe hálistennek az iskolai évek is bele számítanak!Az nem számít,hogy közben esetleg megszakításod vol,ha 2 év alatt meg van az 1 év,akkor jár a gyed!(ez biztos,hasonló cipőben járok és anyukám könyvelő):)
2010. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen, én ezt már korábban megírtam én is, de az iskolát csak fele arányban számítják bele, úgyhogy így is kell 185 nap munkaviszony, hogy kapj gyedet. Ez május 1-től lép érvénybe, nem tudom mikor szülsz, de ha esetleg még előtte, akkor csak 180 napnak kell lenni, és abba szintén beleszámítják a sulit.
2010. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!