Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek a gyerekre nézve a terhesség alatti cigarettázásnak?

Figyelt kérdés
Előre bocsájtom, nem én dohányzom. Ellenkezőleg. Édesanyám cigizett, amíg terhes volt velem. ezt tegnap tudtam meg egy beszélgetés során apámtól. Milyen következményei lehetnek ennek? lehet, hogy emiatt vagyok sovány, sápadt kiskorom óta, és ezért is fulladok pl míg felérek az elsőre lépcsőn?
2014. okt. 8. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem valószínű, inkább azért mert nem vagy jó formában. Én anyukám is végig cigizte minden terheességét semmi bajunk nem lett. Persze nem jó cigizni terhesség alatt, de ha amiatt lett volna gond, már a szülésnél is gondok adóttak volna.
2014. okt. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magzati korban kialakulhat a nikotin függőség, amit aztán cipelhet egész életében. Van ilyen ismerősöm.

Ha nálad ez nincs akkor szerencsés vagy.

Kialakulhat asztma, allergia, előfordulhatnak fejlődési rendellenességek.

De persze vannak szerencsések, akik egészségesen születnek.

A te tüneteidre így nem lehet mit mondani, persze, tulajdonképpen okozhatja az is. De lehet alultápláltság, lehet "csak" gyenge a fizikumod. Sok minden lehet. Egy orvos többet tudna mondani.

2014. okt. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

a nikotint a szervezet termelei, minden nem dohányzó szervezetében, a ohányos, mivel mesterségesen beviszi, a termelés leáll.

amikor abbahagyja, ezért sóvárog a szervezet nikotin után, dehát ha szokik vissza, be fog az indulni, nem "cipeli egy életen át a függőséget"


amúgy a kérdező tünetei nem tűnnek okainak annak, hogy anyuja dohányzott

2014. okt. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*ha nem szokik vissza
2014. okt. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Velemiis cigizett végig, ocsemmel is. Én asztmas - allergiás vagyok Öcsém nek csak allergiája van. Bár szerintem ezt inkább a szülőktől, nagyszülőktol orokoltuk nem a cigi miatt van.
2014. okt. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én a cigi szagától is rosszul vagyok, szerencsére nem lettem függő.
2014. okt. 8. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!