Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közepes kockázatú kombinált...

Közepes kockázatú kombinált teszt, milyen vizsgálatra mennél?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a kombinált test eredményét: Down kor: 1:260

Nem értem miért lett ilyen magas. A nyaki redő 1,38 mm. Orrcsont látható. 31 éves vagyok. Bár a papíron 32 szerepel, igaz mire megszületik 32 leszek.

Nem tudom hogyan tovább? Érdemes ezen aggódnóm a sok minden mellett?


2014. okt. 9. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el egy genetikai tanácsadásra és ott megmondják hogy hogyan legyen tovább addig ne rágd magad ezen!!! Nekem 1:15000-hez volt és mégis magzatvizet vettek más miatt!!
2014. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez alapján:

"Kombinált teszt: a terhesség 10-14 hete között, optimálisan a 12.héten, anyai vérből egy hormon és egy fehérje szintet mérünk (HCG és PAPP-A), továbbá ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük. Ez szintén széleskörben elterjedt szűrőmódszer, mely a tripla tesztnél nagyobb biztonságot ad. "



A vizsgált hormonod és fehérjeszinted eltérése miatt magas nálad a down kór kockázata.

utána nézendő milyen hormont, milyen fehérjéket néztek, azok felfelé vagy lefelé térnek e el a normától, mikkel vannak összefüggésben, és így egy jó szövevényes hálózatos módon ugyan, de ki lehet valahogy silabizálni, hogy miért magas, vagy alacsony neked ennyire az a szinted, ami down-hoz vezet


"A pozitív eredmény az esetek zömében nem jelent valódi rendellenességet, ezért ilyenkor ne essen pánikba, a további teendőket pedig feltétlenül beszélje meg a genetikai tanácsadó munkatársával. "


A baba úgy néz ki mégsem Down-os, így remélem magzatvizsgálatokat nem fognak neked javasolni következő körben. az veszélyes a magzatra nézve, nagyon indokoltan hajtják csak végre és az anya beleegyezésével.

2014. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A baba úgy néz ki mégsem Down-os, így remélem magzatvizsgálatokat nem fognak neked javasolni következő körben. az veszélyes a magzatra nézve, nagyon indokoltan hajtják csak végre és az anya beleegyezésével.

"


ide tartozik a magzatvízből is a mintavétel.

2014. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a legbiztosabb a magzatvízvétel. Ha esetleg beteg a baba és úgy gondolod mégsem tartod meg (megértem amúgy) akkor érdemes a legbiztosabbra menni. A környezetemben látok pár down kóros babát, gondolom nem számítottak rá, és tuti nekik sem javasolták a további vizsgálatot és sajnos.....
2014. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A véreredményem miatt lett magas a kockázat, erre jutottam én is laikusként.

PAPP-A: 0,3 MOM

Szabad B hcg: 1,91 MOM

2014. okt. 9. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1:170 lett.

Elmentünk az Istenhegyi Géndiagnosztikába egy nagyon alapos genetikai uh-ra.

Amniocentézisnek vetélési kockázata van.

Ha van annyi pénzetek, Nifty teszt, vérvételből megállapítja, de majdnem 300ezer ft.

2014. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!