Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megcsináltatnátok az...

Ti megcsináltatnátok az amniocentézist ilyen eredményekkel?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok - a párom 31 éves

Van egy egészséges 6 éves kisfiunk. Fél éve volt egy középidős vetélésem emiatt most halmozottan féltem a kis tökmagot.

Tarkóredőt 3 helyen mértek. 1,6 aztán 2,7 végül 1,8mm. Mindhárom a 12.héten történt. A harmadikat Szabó docens mérte a klinikán.

Orrcsont mindhárom esetben látható volt és szép hosszú volt a combcsont.

Aztán jött a kombinált teszt ami 1:242 down szindrómára. Béta HCG 4 MOM lett. :(

Tegnapi Uh szerint semmi eltérés, szép 15 hetes kisfiú.

Nem tudom mi tévő legyek...


2014. okt. 9. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én igen. Én mondjuk jóval idősebb vagyok mint te, én ezért megcsináltattam. Nem éreztem semmit, utána kicsit pihengettem, semmi bajom nem lett.
2014. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős voltam mikro vártam a fiam. Ilyen eredményekkel biztos, hogy megcsináltattam volna.
2014. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én megcsináltattam tavaly. 34 éves vagyok. 12 hetes kombi teszten minden ok volt. Még mondta is a doki,hogy ezeket az értékeket küldi tovább Londonba, olyan jók. Aztán a 16. hetes vérvétel eredménye nagyon rossz lett. Visszamentem a dokihoz, majdnem másfél órán keresztül vizsgált, semmi eltérést nem látott. Már akkor mondta, hogy nincs semmi baja a magzatnak és ő még soha nem tévedett. Igaza volt, de nem bírtam volna ki kétségek között azt a 4 hónapot a szülésig. Nekem sem fájt, utána egy hétig feküdtem a biztonság kedvéért. Persze nagyon féltem, hogy elveszítem, nem volt könnyű meghozni a döntést. Nekem

is van már egyébként egy 6 éves fiam, vele minden értékem jó volt. Most már egy éves is elmúlt a lányom és minden rendben van vele. Ugyanígy döntenék, ha esetleg vállalnánk harmadik gyereket és szintén probléma merülne fel.

2014. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalomtól félek... A fiamnál is vettek egy UH-n látott eltérés miatt. Inkább a kockázat amitől tartok. :/ Meg van az időpont október végére de azt mondta az orvos, hogy addig dönthetek. Nem is ők ajánlották hanem addig-addig kérdezgettem, hogy merre menjek és kihez mire az volt a válasz hogy ha nagyon akarom megcsinálják... Nifty teszten is gondolkoztam de ugye az sem 100% és mellette elképesztően drága. :(
2014. okt. 9. 21:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy változtatása e a terhesseg kimenetelen. Ha pozitiv tesztnel abortuszra mennél, akkor igen, csinaltasd meg. Ha mindenképp megtartanád, akkor felesleges a teszt
2014. okt. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én elmennék a Szabó docenshez magán úton 3D-s Uh-ra, és ha ő javasolja az amniot, akkor megcsináltatnám, ha nem akkor hagynám.
2014. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is most csináltattam meg 2 hete az amniocentézist,de jobban tartottam attól hogy beteg lesz a baba mint attól hogy vetélés lesz a beavatkozás miatt,Az esély megvan mert 1% ,de azért kell utána napokig pihenni,illetve elég rutin beavatkozásnak számít már sajnos....
2014. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megbeszéltük, hogy mindenképp megcsináltatjuk. Kivettem egy hét szabadságot is hogy tudjak utána pihenni.
2014. okt. 11. 10:12
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem komplikáció mentesen ugyan de túl vagyunk a beavatkozáson 1 hete. Holnap lesz meg az eredmény, hogy valós volt-e a félelmem a magzatvízszivárgás miatt.

Az amnio eredménye még 2 hét ha minden jól megy. Remélem nem telefonálnak hamarabb. Görcsben van a gyomrom.

2014. nov. 6. 10:23
 10/14 A kérdező kommentje:
Megkaptuk az eredményt és minden rendben van! :)
2014. nov. 15. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!