Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is van fogínyvérzéses...

Másnak is van fogínyvérzéses problémája terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Mióta babát várok, állandóan kínlódok a fogínyvérzéssel. Nagyon vigyázok a fogaimra, természetesen rendesen mosom, fogselymet használok illetve öblögetek. Meg persze vitamint fogyasztok. Ennek ellenére állandóan be van gyulladva az ínyem és sokszor vérzik is. A doki szerint terhesség alatt ez gyakran előfordul. Más is küzd hasonló problémával?
2014. okt. 16. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valóban gyakori probléma a terhesség alatt. Én rutascorbint szedtem rá, az erősíti az érfalakat, és csökkenti a problémát.
2014. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, az én ínyem is nagyon vérzik, curasepttel próbálom karbantartani, de még így is vérzik néha, annak ellenére is, hogy nemrég a fogkövet is leszedték. A hormonváltozás okozza.
2014. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak nekem van ilyen bajom. 18 hetes vagyok és azt vettem észre mostanában hogy sokszor vérzik az ínyem fogmosáskor, már kezdtem aggódni.
2014. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Aham, mindkét terhességem alatt fogmosáskor konkrétan folyt a vér az ínyemből.

Amúgy minden oké volt a fogaimmal. Én Parodontax-ot használtam, segített vmennyit, de a probléma csak szülés után múlt el.

2014. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Van egy story-m.

Barátokkal kint ücsörögtünk egy padon a téren. Egyszer csak azt éreztem, h folyik a számban a meleg sós vér. Elég para volt, h csak úgy magától elkezdett folyni. :O De szerencsére gyorsan elállt. Ez az első terhességemnél volt, 25. hét körül.

2014. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mind a két terhességemnél volt. Előtte, utána soha.

Nekem még a Parodontax, Elmex, Wademecum, semmi se volt jó, mindegyiktől vérzett az ínyem, a fogkrémek ízétől hánytam.

Érdekes, mert a szülések másnapján nem is volt már, mintha elvágták volna az egészet.

2014. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem is végig vérzett, a fogakkal nem volt baj, csak az ínyvérzéssel. Sajnos nekem meg is maradt, a rutascorbint szedem én is mostmár.
2014. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

a terhesseg elott az inyemet es a fogsoromat nagyon alapossan megtisztitotta a fogorvos.

A terhesseg elso trimeszteretol a vegegig 2 havonta jartam szajhygeniara ahol tisztitottak a fogak tovenel egeszen az iny alatt kaptam szajvizet es fogselymet es elktromos fogkefet amivel az inyemet kell masszirozni naponta 3x.

Igy nem verzett az innyem

az inygyulladas komoly dolog (paradontitis) es nem normalis !!a bakterium ami okozza veteleset es koraszulest is okozhat.

Kezeltetni kell az inygyulladast mindenkepen a terhesseg alatt.

2014. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Margit84 ***** válasza:
Curasept ADS 205 hosszú távon használható szájvíz. Nekem is sokszor gyulladt a fogínyem. A fogorvos a terhesség elején mikor voltam nála, mondta, hogy ezt használjam a végéig és ne az Elmexet amit korábban használtam állandóan.
2014. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is gyakran begyullad és minden nap vérzik is az ínyem.Nekem bevált,hogy fogmosás után a fogkefére szódabikarbónát szórok és azzal jól átdörzsölöm az ínyem.A gyulladás napokon belül megszűnik és rendszeres szódabikarbónázás után a fogínyvérzés is megszűnik.
2014. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!