Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan fontos az nst,...

Miért olyan fontos az nst, mit mutat pontosan, főleg hogy túlhordáskor naponta kell menni? Mennyire és miért fontos, hogy a baba ébren legyen, mozogjon?

Figyelt kérdés
Milyen praktikák vannak a 'mozgatására', az enyém folyton végigalussza, amiért az nsts nővér mindig csúnyán néz, de a végén az értékelésnél a doki dícséri a görbénket és nem szól a kevés mozgásért(2-3 mozgás/ vizsgálat, hasrázogatás után, aztán alszik vissza)Csoki, kóla nem vált be.
2014. okt. 17. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
azt vizsgalja hogy a magzat szivverese valtozik e a mozgas hatasara. igy tehat csak akkor van ertelme ha mozog a magzat vagyis ebren van. ezzel tudjak ellenorizni pl h nincs e a nyakan a zsinor, kicsit morbid, de ha ratekeredik pl. akkor mozgasnal rangatozik, fullad, szivverese lassul stb. es mivel tulhordasnal alig van már helye, ezert ezt naponta ellenorizni erdemes. aki csinalja majd megmutatja neked hogy tudod felkelteni a babcit.
2014. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Minden ami történik a babßával oda bent lehet látni a szívverésböl. Ha mozog a baba, a szívverése nagyon magas lesz.

Ez is Uh-s készülék, így zavarja a vizsgálat, és elkezd mozogni. Ha a vizsgálat alatt nem ébred fel és mozgolódik, söt ismételt vizsgálat után sem, akkor ott gond van, ezt hívják beszükült szívhangnak.

2014. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is aludt az NST alatt, pedig csokiztam ezerrel. Az asziszetensnek volt egy vibráló kütyüje, azt érintette a hasamhoz és felébredt rá a bébi.
2014. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert ha mozgás közben nem emelkedik vagy lassul a szívfrekvenciája, akkor már nem kap elég oxigént, vagy mert már elöregedett a méhlepény, vagy egyéb okokból. Ha nem mozog, akkor ezt nem lehet vizsgálni. Több oka is lehet, hogy nem mozog, olyan baba is van - bár ők vannak kevesebben - akiket nem zavar az ultrahang.
2014. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, így már értem, miért kéne ébren lennie.Sajnos az uh nem zavarja és itt nincs ilyen rezgetős kütyü, legalábbis eddig nem került elő.Még van időnk, lehet hogy túlhordásnál már megprobálják majd máshogy is ébresztgetni.
2014. okt. 17. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiamat nem zavarta hanem ledermesztette előte utànna majd ki ugrott a hasamból de ha ràkerült a gèp csönd lett. Nem hasznàlt nekem sem semmi, pedig mi bizonyos okokbó 6 hètig szinte a gèpen voltam. Reggel, dèlutàn, èjszaka...ott volt csak mozgas, 2 óra utàn megua a nyugalmat :-)
2014. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!