Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35. hétben járok, a méhszájam...

35. hétben járok, a méhszájam c2110. Van egy 19 hónapos kislányom, aki még rendszeresen szopizik. Jelent ez valamilyen veszélyt? Mire kell vigyázni, hogy a szülés ne induljon be idő előtt? Kell-e komolyan aggódnom a C2110 miatt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2110 még nem gond, nekem az első szülésem előtt két-három héttel nyílt ennyire, de ez még nem teljesen nyitott, úgyhogy nem hiszem, hogy emiatt aggódnod kéne.

A szoptatás viszont gerjeszthet méhösszehúzódásokat, és ettől tovább nyílhat a méhszáj, a szülés is megindulhat.

Azért nem semmi, hogy végigszoptattál egy terhességet. Nem aggódsz, hogy a szervezeted nagyon kimerül?

2009. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Három gyerekes anyuka vagyok,tehát nem "szakember".A 2110 azt jelenti,hogy a méhnyak kicsit megrövidült,kezd "leszállni" a hasad,a külső méhnyak és a méhszály 1-1 ujjnyira nyitva van.A szoptatással vigyázz,mert méhösszehúzódásokat válthat ki,ami beindíthatja a szülést!Lassan beszéld le a kislányodat a szopizásról,hogy az új jövevénynek legyen kellő minőségű előtej,ami segít a bélszurok távozásában,és fontos tápanyagokat juttat a kis szervezetébe.

2009. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!