Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 évesen majdnem minden nap...

21 évesen majdnem minden nap azon jár a fejem, hogy mi lenne, ha terhes lennék, babám lenne. Hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Majdnem 3 éve vagyok együtt a párommal (24). Még szüleimmel élek, párom még rosszabb helyzetben van, félévkor végzi el a főiskolát, most munkát keres, lesz is neki, de csak ideiglenes, mellette alkalmi munkái vannak.Én még tanulok, utolsó évem. (okj) Mi jól kijövünk az tény és való, és nem is állítom, hogy ilyen körülmények között fel tudnánk nevelni egy gyereket. Engem is zavar, hogy ennyire akarok, várom, hogy teljen az idő, elvégezzem a sulit, dolgozzak pár évet, párom is, albérletünk legyen (már ez is haladás lenne.) És a sok várakozásba, már beleőrülök. Próbálom elütni az időt, tanulok, barátnőimmel vagyok. Van kutyám is, kivel törődhetek. Még szinte semmit nem éltem, mármint bulizni nem nagyon járok, nem is preferálom, nem vagyok kimozdulós fajta.

Na mindegy, a lényeg, hogy elegem van, nem tudom kizárni a fejemből...sokszor nézem ezt az oldalt, hogy ki mikor vállal gyereket, irigykedek is sokszor, hogy másoknak meg van az az anyagi helyzet hozzá.

Ideálisnak olyan 26-28 éves kormomban szeretnék, csak most itt a probléma, hogy már most gondolkozok, pedig nem kéne még.

Nem szeretnék ilyen fiatalon, ilyen körülmények között gyereket vállalni, de még is ezen jár az agyam.

Valaki hasonló helyzetben volt már? Le tudtad küzdeni?

Nem akarok még 5-6 évig ezen agyalni!!



2014. okt. 18. 22:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

21 évesen én is majd "meghaltam" egy gyerekért, de főiskolás voltam, szüleimmel éltem, ugyanúgy nem volt háttér, mint nektek. Utána ez még évekig így volt, pedig az akkori kapcsolatomnak vége lett, és aztán nagyon-nagyon-nagyon hosszú ideig nem is találtam megfelelő partnert. Nekem egyébként ez az érzés néhány év múlva teljesen eltűnt, és kb. egy évvel ezelőttig meggyőződésem volt, hogy nem lesz gyerekem, mert nem is igazán akarok. Aztán most meg már eléggé terhes vagyok, és hogy őszinte legyek, egyáltalán nem bánom, hogy ilyen későn jött össze. Klassz dolog a felnőttéletnek az a része, amikor már független vagy a szüleidtől, van saját kereseted, és a magad ura vagy, nem kell gyerekekről gondoskodni, és hozzájuk igazítani az életedet. Látok sajnos olyan korombelieket, akiknek már több gyerekük van, és nem győzik lepasszolni őket egy-egy hétvégére, mert ők élni akarnak. Nekem ez nagyon nem tetszik. Ha meglesz a gyerekem, én szeretném a lehető legtöbb időt vele tölteni, és nem állandóan azt vizslatni, hogyan szabadulhatnék meg tőle egy kis időre.

Az nem baj, ha kisbabáról álmodozol, szerintem az ábrándozás maga is nagyon klassz tud lenni, de közben használd ki az időt arra, hogy jól érezd magad, szórakozz, élj, mert amikor majd összejön a baba, már nem lesz elég időd és alkalmad rá! :)

2014. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nem is vágyok nagyon sokra, csak családra. Amiket meg akarok, azt gyerek mellett simán lehet csinálni. :)

Azért gondolkoztam miért is akarnék én gyereket...talán a szülőket tudnám okolni, érzelmileg mi egy család sosem leszünk, én jobb akarok lenni...hasonlók :) Így van ez a párommal, sose adatott meg nekünk egy igazi család.

2014. okt. 18. 23:44
 13/20 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy én nem is vágyok nagyon sokra, csak családra"


Oké de ehhez munka,spórolt pénz,bejelentett albérlet minimum kell. Ez azért nem semmi.

2014. okt. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kell. Persze, ez hozzá tartozik. (szóval nem kell külön megemlíteni)

Nagyvilági életet eddig sem éltem, ezután sem fogok. A négy fal közötti programokat részesítem előnyben :)

2014. okt. 18. 23:50
 15/20 anonim ***** válasza:
Azert a bejelentett albérlet nem létszükséglet egy babahoz, ne beszéljünk már hülyeségeket. Persze, jó ha külön tudsz lakni és nem a szülők nyakára szülsz. Nekem is volt 20 évesen ilyen vágyam, főleg amiatt mert a 2 legjobb barátnőm elég korán terhes lett, szóval láttam minden pillanatukat. Aztán rájöttem , hogy nekem még élnem kell, bulizni akarok. De én bulizos voltam .... Jól is tettem, mert az akkori pasimrol kiderült 3 év után, hogy bizony eszemben sincs vele maradni. Nemsokkal később megtaláltam az igazit, most 27 vagyok, férjem 25, összeházasodtunk, van egy saját lakásunk, több éve dolgozunk mindketten és most szeretnénk babát. Lehet, hogy te nem vagy bulizos, de te is tudod, hogy várnod kell. nem a lakás miatt, hanem a pénz miatt. Bár több ismerősöm is van , aki úgy szül, hogy még a szüleivel lakik, így tud spórolni lakásra, albérletre. Mindent meg lehet oldani, de ezt először a paroddal kell megbeszélni, majd mérlegelni, hogy a szülők vajon támogatnanak e. Ha tudod hogy nem , eszedbe se jusson addig babazni .
2014. okt. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Támogatnának, de nem lenne elég. Eszembe nem jutna a nyakukra szülni. Tudom, hogy most esélytelen, de már nagyon várom, hogy ott tartsunk, hogy nyugodtan be tudjuk vállalni.

Jól fel szeretnék készülni erre, nem hirtelen kapkodni, azt sem tudom mit kell és hogy. Jó lenne, ha valaki szülne az ismerőseim közül, átmehetnék, de szerintem ez még mindenkinek korai :) Látom, írják,hogy sokan szülnek 20 évesen, de ezt én mégsem tapasztalom a környezetemben, 1 ismerősöm azért van, becsúszott megtartják, már dolgoznak. Unokatesómnak most lett második babája (29), de velük, vagyis az anyjukkal nem jó a viszonyunk, így nem tudok átmenni :(

2014. okt. 19. 08:59
 17/20 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja nem alszom a babám miatt, max 1 másfél órákat. Pedig imádtam aludni. Ha valami hát ez el tudná venni a vágyam. Fel van véve ahogy éjjel visít. Ha gondolod átküldöm, azzal ébreszd magad éjjel óránként, tuti elmegy a kedved egy időre. :-)
2014. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Most már rendesen parázok :D Én úgy alszom el, hogy kb. kidőlök és nem nagyon tudnának felébreszteni, nem tudom, hogy menne ez baba mellett. A szülésnek is utánanéztem, gátmetszés, hasonló szépségek :D Persze ezek senkinek sem kellemesek :)
2014. okt. 19. 14:56
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát onnantól kezdve, hogy gyereked lesz még a legmélyebb alvók is csak "félig" alszanak. Valahogy az anyává válással jön az is, hogy nem tudsz többé mélyen aludni, hanem minden zizzenésre automatikusan felkelsz. A nyugod, mély alvás egycsapásra a múltté lesz.
2014. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Te nem gyereket akarsz, hanem érzelmi biztonságot. Anyának lenni az olyan felnőttes, biztos életkép, amit ráadásul jól sikerült is idealizálni.


Ami neked kell, az az, hogy felnőtt pár legyetek, önnálló élettel, közös biztonsággal.

Az ehhez kapcsolódó kép (gyerek, ház, kutya, autó) csak a társadalom által kivetített szimbólum.


Ez az idea egynek jó, tedd el a zsebbe majd 5-6 év múlva lesz belőle valami. A realitás nem ilyen pihepuha és gügyögős.

2014. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!