Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A doki szerint pici a babám?...

A doki szerint pici a babám? 30hkm

Figyelt kérdés
Kedden voltam uh-n, ahol 29+5 naposak voltunk pontosan és 1390 gr nak mérte a babát. Azt mondta kicsit kicsi és szedjek rendesen vitamint.. nektek mekkora volt a babátok ilyen idősen?
2014. okt. 19. 10:11
 1/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nekem 30+5 naposan 1700gr-ra kalkulálta a gép a babát. A dokim mindig hozzáteszi, hogy ez csak kalkuláció, a gép +/- is tévedhet 200-250 gr-okat.

Nekem ezzel az adattal azt mondta az orvosom, hogy kb. 3500 gr körüli lesz a pici születéskor.

A nagyoknál már nem tudom mennyi volt az adat ennyi idősen, de a kicsi, aki időre jött 3100 gr. volt születéskor.

Amúgy most kezd majd hízni, ne aggódj! Én inkább a változatos étkezést javaslom több gyümölccsel, de ha megnyugtat szedhetsz vitamint.

2014. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 1340 gramm volt ennyi idősen, nekem akkor azt mondták, hogy megfelelő a mérete. A 38. héten 2840 grammot mértek már, abból azt kalkulálták, hogy 3000-3500 gramm között lesz születésekor, végül 3400 grammal született.

Elég könnyen félre tudnak mérni, emiatt nagyobb eltérések is lehetnek. Tesómnak azt mondták, jó, ha 3 kiló lesz a gyerek, végül több, mint 4 volt. A vitamin se jelent semmit. Ő alig szedett valamit terhesen, hetente-kéthetente 1-1 szem vitamint, én viszont elejétől a végéig minden nap bevettem, mégis jóval nagyobb babája lett, mint nekem.

2014. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont 30 hetesen 1400 gramm. a doki egy szoval se mondta, hogy tul pici es plusz vitamint sem szedetett velem.

de en sem es az apja sem vagyunk magasak, sem koverek, ugyhogy a szuloket is figyelembe kell venni.

a 40. hetig meg meg jocskan megnohet a baba.

2014. okt. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia.ezen ne aggódj a gép csak saccol, barátnőmnek is mindig kisebbet mérnek, de semmi baj a babával.maximum nem lesz nagy gyermek!:)boldog babavárást!
2014. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

nem értem a dokimat miért kell mindenképpen 4kg-s babát szülni

2014. okt. 19. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem pici,a kisfiam 29+6 hetesen 1483gr volt,kiírt napon 3420gr született.
2014. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Margit84 ***** válasza:
orvosok szerintem csak a gépi adatokat veszik figyelembe, de mondjuk genetikát (mint pl. szülők méretét már egyátalán nem). Pár hete született ismerősnek babája (emlékeim szerint 39+4 hétre) 48 cm és 2400 g körül volt. De a szülők is kicsik.... Doki mérése szerint nekem hosszú babám lesz, de hát nem is lepődök ezen annyira meg, hiszen a férjem 198 cm magas.
2014. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ennyi idősen az én lányom 1400g volt, 40héten született 3500g-al :)
2014. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!