Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivel beszéljem meg a terhessé...

Kivel beszéljem meg a terhességgel és szüléssel kapcsolatos dolgaimat? A férjem nem vevő rá, mert már unja. Más pedig nincs. Többi dolog lent.

Figyelt kérdés
A szülésnél nem lesz bent a férjem (sajnos), mert nem bírja a "véres" dolgokat, az anyámat nem akarom, hogy bent legyen, mert amúgy sem vagyunk jóban. Hogyan kezeljem ezt? Mert szeretném hogy bent legyen a férjem,de ráerőltetni sem akarom. Szülésznőt is fogadtam, és így Ő ott lesz, de értitek? Ugye? Bármi tanács? Mert így olyan izének érzem magam. Furának. Ha ez eszembe jut, mindig sírok.
2010. jan. 24. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát szerintem csak próbáljon meg bemenni a férjed. Hallottam már ilyenről, hogy nem bírta a vért a férj, aztán bement mégis, és előfordulhat, hogy elájul, de az is lehet, hogy kibírja. Szerintem óriási élmény lenne számára is, és tudom, hogy te is úgy gondolod, hogy szeretnéd, ha benne lenne ő is, hiszen a terhesség alatt max megfoghatja a hasad, de nem érezheti azt, amit te, és elmondhatnád neki, hogy te be akarod vonni az egészbe, és hogy jó lenne, ha ő csekkolná előszőr, hogy tényleg fiú e vagy lány, meg hogy ő vágná el a köldökzsinort, hogy ő mondhatná el neked, hogy már látja a fejét, hogy ő láthassa meg először. Az én párom nem hagyná ki biztos. Próbálja meg szerintem.

Ha mégse, akkor testvér, sógor, sógornő, anyós, egyéb rokon, vagy legjobb barátnő. Mindenképp valakit vigyél be, hogy megoszthasd az örömödet, és hogy legyen aki fotózza.

Mond el azt is a párodnak, hogy biztos büszkén fogja mutogatni a fotókat a családnak, hogy "ezt én csináltam, az első fotót az én picikémről, én vágtam el a köldökzsinorját..."

Valahogy le kell győznie ezt az iszonyt, nem fogja megbánni.:D

Sok sikert.

12 hetes kismama

2010. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálom,hogy nem megy be a férjed a szülésre,de ezt te is megértheted!Barátnőid vannak??Mellesleg szerintem ez egy jó indok,hogy kibékülj anyukáddal!
2010. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Mondd meg a férjednek, hogy nyugodtan bemehet veled, véres jelenet csak a legeslegvégén van, akkor nyugodtan kimehet ( de akkor már tuti nem fog), a vajúdás alatt viszont nagyon nagy segítség, hogy fogja a kezed és bíztat. Egyébként hatalmas élmény lesz neki ha mégis bemegy.Magyarázd el neki, hogy zajlik egy szülés és mondd el neki, hogy neked mit jelentene ha bemenne veled. Ha meg nincs kivel megosztani az érzéseidet, itt mindig találsz valakit aki segít. üdv: Kikó
2010. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

az én párom se bírja a kórházi dolgokat. egyszer el volt törve a lábam, műtöttek, majd a gipszlevételhez segített bemenni és majdnem elájult!

ezért én nem is szeretném, ha bejönne!

jobb lesz, ha csak a szép részeket látja!

szerintem ne erőltesd rá, mert lehet, hogy ott majd megbánod!

lesz elég bajod, nem még azt figyelni, hogy a párod mennyire fehéredik!

2010. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kedvesek vagytok.

A helyzet az, hogy az anyámmal nem békülök ki, mert meglopott. Azt gondolom, hogy ez elég indok arra, hogy ne adjam meg neki ezt az örömet. Barátnőm nincs, a nővéremnek ott van 4 lánya, és nem ér rá sosem,a húgom még nincs erre felkészülve.

A férjemnek már mondtam, hogy jöjjön be, mert szükségem van rá,de hiába. Most a terhességem alatt, mindent megtesz, amit csak kiejtek a számon,és segít mindenben, de fél bejönni, hogy nem tud nekem segíteni a vajúdáskor. Meg amikor a doki majd mondja, hogy most "vágunk és varrunk" hááát... akkor tuti kibukna. Az, hogy elvágja a köldökzsinórt? Álmodni sem merek róla. Persze van egy 7 éves kisfiunk, aki nem akar menni a mamához, és senkihez, így jobban szeretne apával lenni, és így oké, csak szeretném ha bent lenne. De nem lesz.

2010. jan. 24. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

hát én nem tudom az ilyn férfiakat megérteni...bocs

és az is gáz, hogy nem lehet vele ilyesmikről beszélni..

2010. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
nem tudom mért kell leszólni az olyan pasit aki nem akarja végignézni.???ha nem,hát nem.nem kéne erőltetni.attól ő nem lessz rosszabb ember vagy rosszabb apa.
2010. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hello

semmit ne erőltess rá a párodra, ez az ő döntése kell,hogy legyen és nem a tied, a továbbiakra való tekintettel :)

sajnos abszolút meg tudlak érteni, a családom nem tudott nekem segíteni, egy kissebb hugom van, akinek esze ágában sincs még a gyerekvállalás és miután a párom külföldi származású így az ő családjából sem kaptam segítséget, a baráti körömben pedig ez az első baba, így sem a terhességem alatt sem azóta nincs semmi segítségem csak a párom :)

a terhesség első kétharmadában ő is határozottan állította, hogy szeretne bent lenni a szülőszobán, majd a 30.hét körül meggondolta magát és elárasztotta a kétely, így rábíztam a döntést, mert nem akartam, hogy ez a későbbiekben kihatással legyen a kettőnk kapcsolatára,

végül úgy alakult, hogy nem volt jelen a szülésnél, még bejött velem a kórházba, de a vajúdásnál és a szülésnél nem volt jelen, a köldökzsinórt is én vágtam el :)

amikor készen volt a doki a szervizelésemmel és a picit is megtörölgették, akkor jött be ismét, tehát a "csúnya" dolgokról lemaradt :) én a szülésznőmmel és a dokimmal szültem hármasban, akikkel jó kapcsolatom volt és a párommal sem romlott meg a kapcsolatom, mert nem erőszakoltam rá, hogy egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben lásson, amit ő nem szeretne

2010. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megkérni arra, hogy menjen be veled, és csak a fejed mellett legyen, üljön le egy székre. Elég ha beszél hozzád, csak legyen ott veled????
2010. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Először úgy volt, hogy a fejemnél lesz, és majd elfordul.

De ma, valahogy kijött belőle ez, hogy nem akarja.

Eleinte nálunk is ez volt, hogy persze, bent lesz, de jött ez a dolog. Persze nem szeretnék semmit rákényszeríteni. És nem is fogok. Jó a kapcsolatom az orvosommal, és a szülésznőmmel is, szóval szerintem mi is hármasban fogunk szülni. Csak eleinte nehéz megemészteni ezt.

De tiszta fejjel gondolkodok, így a válaszok után, pláne az utolsó előtti válaszoló válasza után :)

Köszönöm. Hasznos volt számomra mindegyik.

2010. jan. 24. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!