Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatti táppénz...

Exti11 kérdése:

A terhesség alatti táppénz előtti munkaviszony ideje mennyi kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy mennyi bejelentett munkaviszonynak kell lennie mielőtt táppénzre vehetnek veszélyeztetett terhesként? Júniusban hagytam ott a munkámat,mert állatokkal foglalkoztam és elég nehéz fizikai munkát végeztem,ott másfél évig dolgoztam,be is voltam jelentve. Azért hagytam ott mivel gyereket szerettünk volna a párommal,és úgy gondoltam keresek valami kevésbé megerőltető munkát. Most 20 hetes terhes vagyok és egy hónapja van munkám. Viszont most úgy néz ki, hogy nem fogok tudni dolgozni egészségi okokból. Ilyenkor is elmehetek táppénzre vagy sem?

2014. okt. 21. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
365 nap kell, a táppénz nem számít bele az időbe.
2014. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és persze az, hogy a szülés napján legyen bejelentett munkaviszonyod. Ha a szülés napján nincs, akkor mindegy hány napod van, akkor csak a gyes fog járni.
2014. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első két válaszoló, nem az volt a kérdés, hogy mikor jár a gyed.


Annyi ideig vagy jogosult táppénzre, amennyit dolgoztál előtte.

2014. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor igazából csak egy hónapig kapnék táppénzt. És utána mi lenne? Nem csak a pénzre gondolok. Akkor lehet jobban járok ha kibírom és tovább dolgozom.
2014. okt. 21. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!