Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megjött a laboreredményem és...

Megjött a laboreredményem és a Toxoplasma eredményekkel nem vagyok most tisztában?

Figyelt kérdés

Toxoplasma gondii IgG <3,00 , negatív + (referencia érték: 0,000 - 2,999)


Toxoplasma gondii IgM 0,08 , negatív Toxoplasma gondii fogékonyság, szeronegativitás (ref értékek: 0,00 - 0,30)



2014. okt. 21. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem volt mèg ilyen fertõzèsed, jelenleg sincs. Vigyàzni kell a macskákkal, mindent alapos mosás utàn ehetsz, a kerti dolgokat se csináld.
2014. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem voltál még fertözött. Innen 1000L kerüld el a macskákat és a mosatlan gyümölcsöt-zöldséget.


Ez nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

Vicces :)

2014. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm a gyors válaszokat...


Nem messze lakunk a szüleimtől, így naponta látom a cicámat. (aki be van oltva, rendszeresen lát orvos a kutyákkal együtt, nagyon nehéz lesz megállni, hogy ne simogassam meg...)


Viszont a párom most édesgette vissza az előző tulaj macskáját ide a házhoz (itt hagyták szegényt). Azt hiszem, azt elkerülöm majd.


Le is kopogom, de már nincs sok a babóig (27hetes), így talán kibírom... köszönöm a segítséget!

2014. okt. 21. 14:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Furcsa hogy volt cicád és mégse vagy fertözött. Mindegy, ne görcsölj rajta: mindig alapos kézmosás aztán nem lesz bajod.


2.

2014. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért még nem kell kerülni a macskákat, a videóban is elmondják hogy még vagy 1000 féleképpen meg lehet fertőződni szóval ha kerülöd a macskákat az kb. semmit nem segít. A mosatlan gyümölcsből, zöldségből sokkal nagyobb eséllyel lehet elkapni.
2014. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak annyi a lényeg hogy mindig moss kezet evés előtt, gyümölcsöt, zöldséget stb. is mosd meg és jól át kell sütni a húst.
2014. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!!!


Kacatot (saját cicám) nehéz lenne kerülni. Egy kis simi, utána kézmosás és nem lesz gond.


A másik cicával egy évig nem foglalkoztak, így nem tudom, hogy vele mi van.


Igazából így én is meg vagyok lepődve. Reménykedtem, h már átestem rajta...

2014. okt. 21. 15:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is gyerekkoromtól kijárós macskáim voltak és 10 éve egy benti cicám is, mégsem volt védettségem. Még egyszer kértem, hogy nézzék meg a terhesség alatt és az is ugyan így volt, mint neked. Nem kaptam el sem előtte, sem közben a toxoplazmát, de sokat mostam kezet és semmit nem ettem nyersen ameddig nem született meg a babánk.
2014. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*10 éve egy benti cicám is van, aki velem alszik
2014. okt. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is negatív mindegyik..van cicam aki lakasban tartott. Tőlük egyàltalàn nem lehet elkapni mivel nekik is elkene kapni valahonnan de aki bent van nemtudja!meg a kinti cicak se folyton toxosok ,es csak egy hetig uritik a toxot!nem kell ennyire paràzni benti cicaval akar együtt is lehet aludni ès semmit nem kaphatsz el tőle,kell oltatni es feregteleníteni de ezt terhessèg nèlkül is megkell tenni!!mosatlan gyumolcs zoldseg sokkal nagyobb veszélyforràs mint a cica!!de az megint olyan hogy ahhoz lekell pisilnie egy olyan állatnak aki toxos../:)))mindegy megkell mosni es kesz! ne izgulj ha eddig nem kaptad el nem is fogod gondolj csak bele eddig nem figyeltel es egesz èletedben nem kaptad el!:)33hkm
2014. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!