Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetes kismama vagyok, a...

10hetes kismama vagyok, a fiamtól elkaptam ezt a hányós-hasmenős vírust. Kell ügyeletre menni ilyenkor? Nagyon gyenge vagyok

Figyelt kérdés

Éjjel 1től reggelig hánytam,meg 3x ment éjjel a hasam.Iszonyat gyenge vagyok,már remegek a fáradtságtól,meg a kimerültségtől.Egész nap fekszek,de elaludni nem tudok,mert vagy a hányinger gyötör,vagy hogy állandóan pisilnem kell..

Inni eddig reggeltől fél litert tudtam,enni csak pár szem főtt krumplit.

Ami aggaszt,hogy folyamatosan tompán görcsölget a hasam,pedig végig fekszek,meg bevettem már 3magne b6-ot,és a derekekamba folyamatosan nyilallgat.Lázam nincs.

Szerintek forduljak orvoshoz,lehet baja a babának?


2014. okt. 26. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
feltetlenul doki!
2014. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Orvos!
2014. okt. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És ilyenkor milyen orvoshoz menjek?Bármilyen háziorvos ügyeletre,vagy kórházba?
2014. okt. 26. 14:26
 4/15 anonim ***** válasza:
Kórház a biztos. A hasmenés vetélést okozhat a helyi vérbőség miatt, illetve az esetleges kiszáradás is vetélést, maradandó magzatkárosodást okozhat.
2014. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A hasam már régóta nem megy,éjszaka ment utoljára.Hányni is 9körül hánytam,azóta ''csak'' a hányinger gyötör.
2014. okt. 26. 14:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kötözködés, de azon kívül, hogy azt mondja a doki, igyon sokat,szedjen szét, mit tud tenni? Én elsőnek tuti csak betelefonálnék, mert nem vinném be egy kórházba a vírust. Van valami, amit a vírus ellen tud tenni a nőgyógyász, vagy bármelyik doki? Ad valami gyógyszert, ami megakadályozza a vetélést? Vagy infúzióra kötik? Normaflore, széntabletta, krumpli, keksz és sok folyadék, ami beválhat. Tudom, mennyire pocsék, mert márciusban volt szerencsém egy hasonlóan "kedves" vírushoz, ami átment az egész családon...Jobbulást!
2014. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
bocsánat-szenet- természetesen, nem szént
2014. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az orvos egy vírusos betegséggel úgyse tud semmit se csinálni, én ezért nem rohangáltam orvoshoz (26 hetesen én is elkaptam egy ilyen nyavalyát). Igyál sok folyadékot, diétás kaját egyél (főtt krumpli, rizs, keksz) és szén tabletta, ha nem múlik el hamar a hasmenésed. Remélhetőleg hamarosan rendbe jössz, az jó, hogy nincs lázad.
2014. okt. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 14 hetesen éltem ezt meg. Széntabletta hegyek és a lehető legtöbb folyadék. Annyira nem volt lelkierőm, hogy orvoshoz menjek, így felhívtam a házi orvost, aki pontosan ugyanezeket ajánlotta. Ha másnapra sem enyhültek volna a tünetek, akkor kellett volna aggódni, de akkor is a vírus mivolta miatt és nem a hasmenés/hányás okán. A kórház erős túlzás, hiszen a hányás sok kismamánál állandó első trimeszteri tünet. A hasadat a szén megfogja, csak ne két szemet vegyél be belőle, hanem legalább ötöt.
2014. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amúgy csak óvatosan. Barátnőm 30 hetesen 2 napig infúziót is kapott, mert a folyadékveszteségtől a magzatvize is kevesebb lett a hányós-fosós vírustól. Egy ellenőrzés tuti nem árthat...
2014. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!