Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtél gyógyszert a 12. ht...

Szedtél gyógyszert a 12. ht előtt? Pontosabban 10-11-12 hétre gondolok? Ha igen, mire kellett és milyen gyógyszert? Nagyon veszélyes ez az időszak a magzatra gyógyszerártalom szempontjából?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Tüdőgyulladásra kaptam Augmentint a 11. héten.

Nem örültem neki, de már olyan rosszul voltam napok óta, hogy muszáj volt.....

Gyerekorvos és nőgyógyász szerint is veszélytelen.

2014. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vérzésre szedtem eleinte 3x2,később 3x1 Dicynone-t,majd infúzióban is kaptam ugyanezt.
2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Neocitrant (teában oldódó por)ittam(rutinból, a megfázást még csírájában így szoktam elfolytani)utána meg frászban voltam, hogy jaj, dehát én babát várok, mit tettem.

olvastam ezer oldalt, hogy mikor melyik trimeszterben szedhető paracetamol(potosan nem emlékszem) tartalmú készítmény, mikor másmilyen alapú, mikor mivel mit lehet kezelni.

de egész végig többet semmit nem vettem be.

még azt sem, amit felírt a terhesgondozó...!

volt is követkeménye, de ha beszedem annak is elég súlyos kockázatai voltak..

2014. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Augmentin, Zinnat, Benadril (antiallergiás gyógyszer), Cordaflex ...
2014. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4. válaszadó! Ezt mind az első trimeszterben kellett szedned??
2014. nov. 2. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt 4.

A Cordaflexet és a Benadrilt szinte az egész terhesség alatt folyamatosan, Augmentint és Zinnatot pedig az első trimeszterben IS. Sajnos nem egy antibiotikum kúrát kellett végigcsinálnom, muszáj volt. De én nem is gondolkodtam, annyira szarul voltam, hogy megváltás volt, amikor elkezdett hatni a gyógyszer.

Ja, és Stemetilt is szedtem az első két trimeszterben ... Ez hányinger- csillapitó ... Rengeteget hánytam és ezzel éltem túl az első kb. 18 hetet. Itt volt a 2 éves kisfiam, egyedül voltam vele, el kellett látnom ...

2014. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A babáddal közben minden rendben volt, egészségesen született?

Köszi a válaszaitokat!!

2014. nov. 3. 22:51
 8/8 anonim ***** válasza:

4. Vagyok.

Igen, mindkét babám egészséges és persze gyönyörű :-) A terhességek is rendben zajlottak, könnyen és gyorsan szültem őket.

Ne félj a gyógyszerektől, persze nem szabad mindent ész nélkül bekapkodni, de a kezeletlen betegségek sokkal nagyobb veszélyt jelenthetnek a magzatra, mint a gyógyszerek, pláne antibiotikumok! (emberben ezidáig magzatkárosító antibiotikumot nem találtak!)

2014. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!