Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vitamin hiány terhesség...

A vitamin hiány terhesség alatt, hogyan pótolhatom?

Figyelt kérdés

Az A vitamin tudom, hogy veszélyes a terhességre és a terhesvitaminok általába nem is tartalmaznak A vitamint. Ahogy az én terhesvitaminom se. Répával próbálom kompenzálni, többet is megettem naponta, de most 1-2 napja nem ettem és meg is látszik. Pár éve jött először elő nálam az A vitamin hiány. Kirepedt a szám sarka és fél évbe telt, mire rájöttem, hogy A vitamin hiány miatt. Először elég volt 1-2 répát megennem naponta, és elmúlt a szájrepedés, aztán már nem volt elég a répa, hát vennem kellett külön A vitamint, mert ami a multivitaminomban volt, nem volt elég. Néha előjön, ilyenkor veszek A vitamint és szedem, de nem állandó jelleggel. Most, hogy terhes vagyok, nem tudom, hogy szedhetem e. Mindig béta karotinosat veszek. Ez elméletileg nem káros a babára. Szerintetek olyat bevehetek? Lehet ma tudnék venni, de hétfőn nagyobb esélyem van rá. Terhesgondozásra november 14.-én megyek legközelebb, az még messze van. Habár lehet, hétfőn beugrok és megpróbálom elkapni a gondozóm, hátha benn van és megkérdezem tőle.

Ti hogyan viszitek be az A vitamint? Mit lehetne ennem, amiben van?


2014. nov. 1. 07:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként 32+4 vagyok, ha ez számít valamit.
2014. nov. 1. 07:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Vashiány miatt repedt ki állandóan a szám sarka nagyon csúnyán. A bőrgyógyász azt mondta, hogy tipikus vashiányos tünet a szájszeglet kisebesedése. Nekem egy piros gombaölős folyadékot írt fel, a gyógyszertárban keverik ki. Terhesség alatt is lehet kenni, csak vigyázz, mert amire egyszer rákerül, abból sose jön ki többet a piros. A szádon is meglátszik 1-2 napig.
2014. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát én matruelle terhes vitamint szedek mióta terhes vagyok abban béta karotin van könnyebben alakítja a a szervezet és nem lesz belőle bajod.37hkm
2014. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Vashiányom is van, de arra minden nap szedem a külön vasat-az orvosom már 1 hete a kapott véreredmények alapján a felére csökkentette az adagom, de én beszedem az eredeti mennyiséget.

Meg emelett nem győzöm kenegetni. Ma nem tudtam venni vitamint, majd hétfőn veszek.

Érdekes, hogy első terhességemmel nem volt ilyen gondom.

2014. nov. 1. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!