Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kell felétlenül...

Mikortól kell felétlenül magzatvédő vitamint szedni?

Figyelt kérdés
Már a 8. hétben vagyok, és azt olvastam, eddigre már megtörténnek az idegcsőzáródások. Nagyon tartok tőle, hogy az étkezésem nem biztosítja eléggé a kicsi fejlődéséhez szükséges dolgokat. Orvoshoz csak szerdán megyünk. Kell félnem?

2014. nov. 1. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szedtem semmit és teljesen egészséges babám született.
2014. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Soha. Soha nem kell. Max lehet. De a szintetikus vitaminnal sokkal jobb a gyumolcs es a zoldseg, olajos magvak.
2014. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A magzatvédő vitaminokban én sem hiszek.Viszont a 12. hétig fontosnak tartottam szedni a folsavat(akkor a védőnő mondta,hogy már nem kell tovább),meg volt itthon egy doboz sima multivitamin,én azt beszedtem.De a vegyes táplálkozás sokkal többet ér.
2014. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
[link] egyik gyermekemnél sem szedtem,de a folsav az nagyon fontos a 12.hétig.Azt sos szerezd be és a 12.hétig szedjed.Aki babát tervez azt mondják már a teherbeesés előtt érdemes elkezdeni szedni a folsavat.Nekem ezt ajánlották:
2014. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első babánál a 4. héttől szedtem már. Második babánál csak a 10. héten kezdtem el szedni mert akkor jutottam el patikába hogy vegyek. Nem volt semmi baj. Mellesleg az étkezésem is eléggé egyoldalú, egyhangú mert nem szeretem a zöldségeket és gyümölcsöket, inkább tészta párti vagyok meg minimális hús.
2014. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez akart lenni bocsi.

2014. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A folsav fontos, a 12. hétig szedd. A változatos táplálkozás valóban nagyon jó, bár nem tudom ebben az időszakban milyen friss zöldséghez, gyümölcshöz jutsz még hozzá. Az olajos magvakkal viszont vigyázz, mert terhesség alatt nagyon keveset szabad fogyasztani, ugyanis a babánál allergiát okozhat. Nem egy-két szem, de marék számra ne most kezdj mogyorót enni.
2014. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nyugi, kicsi az esélye hogy pont emiatt baj történjen. De tényleg a folsav lett volna fontos az elejétől, és még a 12. hétig ajánlott. Én később már csak magnéziumot és vasat szedtem. Baba köszöni jól van :)
2014. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnő és az orvosom is, hogy a 12. hétig naponta multivitamin+folsav, vagy terhes vitamin ami ugy 2in1..

utána elég 2 naponta beszedni. én elevittel elintéztem a dolgot, nem vagyok egyébként nagy vitamin fogyasztó, de nem ringatom magam abban az illúzióban, hogy normál táplálkozás mellett, a mai élelmiszerek minősége mellett bevihető az a vitamin tartalék, amire szükséged van a babavárás és a szoptatás ideje alatt. ezért én azt javaslom, hogy mindenképpen szedjél folsavat a 12. hétig, és legalább két naponta mellette multivitamint.

ha pedig görcseid vannak, esetleg magnéziumot.

2014. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elvileg màr a terhességet megelőzően érdemes szedni. Pontosan azért, mert mire biztos lesz a terhesség, már megindult a fejlődés. De ha nem szedtél, akkorse pánikolj, a magzatvédő vitaminok piacra kerülése előtt is fennmaradt valahogy az emberiség. :) ha mész az orvoshoz, szólj neki, hogy aggódsz emiatt. Addig is, csak lazán!
2014. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!