Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor jelentenétek be?

Ti mikor jelentenétek be?

Figyelt kérdés
Elég pocsékul vagyok, de még csak a 8. hétnél járok. Kis cégnél dolgozom, a pótlásomat nem tudják megoldani, még csak helyettesíteni sem tudnak, mert egy speciális gyártói programot használok, amit meg kell tanulni, nekem is kb fél év volt, amire úgy igazán belejöttem. A főnököm úgy tudta, no meg én is, hogy nem lehet több gyerekem. Erre most terhes lettem. Nem terveztük, és már van két gyerekem. Nagyon rosszkor jött. Éppen kezdtem újra rendesen bejárni dolgozni, elég jó fizut is kaptam, rugalmasak is voltak, szóval tényleg minden jó volt. Most nagyon félek, itthonról dolgozom, mert azt mondtam, hogy a lábam fáj, de már két hét eltelt, lassan valamit mondanom kell. Mit tud tenni a főnököm? Kirúgni tudom, hogy nem tud. De megteheti, hogy felszámolja a céget, és nyitnak egy másik néven újat? vagy esetleg miket tud még csinálni, hogy kitoljon velem? Nekem júniusig kellene munkaviszonyban lenne és hát dolgoztam is volna amíg lehet.
2014. nov. 4. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Még van kb. 4 heted, hogy megcsinálják az abortuszt. Arra az időre meg kiveszel egy hét szabit.

"nem terveztük" "nagyon rosszkor jött" "most nagyon félek"

2014. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól még nem vetetem el:((( Ugyan már. Attól még szeretni fogom. Nem is került szóba ez a dolog egy percig sem. Csak éppen akkor fog megszületni amikor államvizsgám lenne pl ilyen apróságok vannak. És szerettem itt dolgozni, de félek, hogy a főnököm nem fog reagálni, de fel sem merült még ha ki is rúgnának, hogy ne szüljem meg. Csak tényleg rosszkor jött, na. De rosszul vagyok és nem tudom, hogy be tudok-e menni, mert ahol dolgozom pl nincs meleg víz, nincs rendes csap, mert egy ideiglenes szar iroda, de nem készül el sehogy sem az új, csak tervek vannak. Szóval ilyen apróságok, hogy nem tudok mosakodni sem, ha esetleg hányok. Meg akartam kérni hogy dolgozhassak itthonról, de tartok tőle, hogy Ő ezt nem veszi jó néven. Csak nem tudom miket tud megtenni ellenem?
2014. nov. 4. 11:24
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
1-es válaszoló beteg vagy mi?????Nem írta,hogy elveteti attól még,hogy rosszkor jön egy csoda nem azt jeleni,hogy meg is válik tőle mai világba ez természetes vagy mi???Szerintem nem számolná fel a céget csak,hogy veled ki szúrjon az kicsit durva lenne meg macerás szerintem....
2014. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nyuszmoo ***** válasza:
Otthonról nem tudsz dolgozni továbbra is? Én bejelenteném hogy amíg otthon leszel majd legyen valaki, akit pl betaníthatsz. Én pl mindenes vagyok egy sparban.szóltam és most könnyítettre kellett tenniük, így csak kasszázom.örülnek, ameddig maradok, de időben kell szólnom, hogy majd pótolhasson, betanulja vki új. Kiszúrni biztos tudnak a munkáltatók, de nem hinném h elterjedt.
2014. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy bennem nagyon bízik, és a nagyon nem olyan ez a munka amit olyan is tud csinálni aki betanulta, mert bizalmi dolog is van benne. Nem hiszem, hogy felvenne valakit, most éppen ráadásul éppen rosszabbul is megy neki, mert év vége van. A másik munkatársamnak is kicsit elege lett, szóval most tényleg szerintem inkább bezárná a céget, mint felvenne valakit. Csak nem tudom, hogy ilyet megtehet-e? mert engem állományban kellett tartsanak még egy cégnél amikor fel akarták volna számolni, mert akkor voltam terhes a második gyerekkel. Nem tudták miattam és még egy kismama miatt felszámolni a céget. meg kellett várniuk míg lejárt a tgyásunk. Akkor számolták fel. Csődbe nem viheti a céget, mert nem olyan a profil, hogy ez lehetséges lenne. Szóval félek, hogy besokall, ha szólok, de tény, hogy nem vagyok egyformán a nap folyamán, és ma is pl reggel hánytam, és végig rosszul vagyok, ilyet bent nem tudok megtenni, ha jön valaki és bocsi elmegyek hányni:)
2014. nov. 4. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindig a legjobb út az őszinteség.

Mond el a főnöködnek, hogy ti sem terveztétek, ez a helyzet.

Így legalább fel tudtok készülni, lehet szervezni, tervezni, kitalálni, hogy hogyan oldjátok meg a problémát. De ha nem is tud róla, akkor még csak ötlete sem lehet majd a helyettesítésedre.

Beszélj vele. A céget biztos nem fogja csak azért felszámolni, hogy veled kitoljon, ahhoz az túl nagy macera.

2014. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Én el is akarom mondani. Főleg, hogy most szerintem még két- három hétig tuti nem tudok teljes erővel jelen lenni, mert kb meghalok. remélem, hogy megérti majd. Köszönöm
2014. nov. 4. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!