Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes korotoktól kezdtete...

Hány hetes korotoktól kezdtetek el vásárolni a babának apróságokat?

Figyelt kérdés

Nálunk olyan babonás mindenki, hogy óvva intenek attól, hogy idő előtt vásároljak, mert az rossz előjel. De vajon mi az a biztosnak mondható időpont ahol már talán szabad:)

Most is láttam olyan aranyos babacuccokat fillérekért, de megnézegettem és ott hagytam.

14h k.m.


2010. jan. 27. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is babonás vagyok kicsit, amig lehetett türtöztettem magam. De nem sokáig ment. Én megvártam a 18-20. heti genetikai uh-t. Ott minden rendben volt és akkor kezdtem el szép lassan, hogy minden meglegyen. Azért ezek nagy kiadások, jobb fokozatosan terhelni magunkat.

Most vagyok 32+5 hetes és még mindig nincs meg minden. De már csak 1-2 apróság hiányzik.

2010. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ijesztgettek a babonákkal, de engem nem igazán hatott meg a dolog. Olyan édes kis baba cuccokba botlottam akár merre mentem, hogy nem tudtam volna otthagyni őket. :) Még nem voltam 12 hetes mikor már tele voltam kék baba holmikkal, éreztem az első perctől, hogy kisfiam lesz :)
2010. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tartogattam ezt az örömöt az utolsó hónapra ,addig ugyanis dolgoztam-nem lett volna rá idöm.De talán jobb is vot így mert sikerült olyan cuccokat vennem így is amit rá sem tudtam adni mert KICSI VOLT...:(Tapasztalatból mondom az első hónapokban a használt babaruhákkal érdemes kezdeni, mert iszonyatosan gyorsan nönek a babák.Várd meg amíg megszületik és csak utána szánj rá nagyobb összeget,miután tudod hogy mekkora:)
2010. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Szerintem én is meg várom a 18. heti uh-ot és belelendülök:)

Nem viszem túlzásba, valóban a méretek miatt, de ami nagyon tetszik nem hagyom ott:)

2010. jan. 27. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még most se merek semmit se venni pedig már 20 hetes a kis pcaklakóm.De mindenki azt mondta hogy várjak még vele. A párom az elrángat a gyerekcuccok elől mert legszivesebben egy csomó mindent megvennék a babának.A család tanácsára meg sajnos várnom kell vele kb 5 hetet hogy bármit megvehessek.
2010. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 30 hetes voltam mikor elkezdtem gyűjtögetni az elsőnél és most a második gyereknél is.Ekkor már UH alapján kezd derengeni mekkora lehet majd a baba így picit könnyebb a méretekkel és a neme is általában ilyenkorra már kiderül.Legalábbis nekem így volt.Meg ilyenkor még fitt vagy és jól esik elmenni nézelődni csak úgy egyedül és álmodozni.Szerintem se vásárolj be sok 56-os ruhát, mert azt pikk-pakk kinövik!A lányom 56 cm-el született a fiam csak nagyobb lesz azt mondták.

38+1 napos kismama

2010. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

24. héten elkezdtem vásárolgatni most a 30. héten vagyok,már megvan mindene a babónak.

Örülök hogy így alakult,nagyon sokmindent sikerült olcsón megvennem,hisz volt időm nézelődni...!

De korábban nekem sem "engedték" hogy vásárolgassak,mindössze egy darab cumit vettünk az elején olyan jelképesen:-)

2010. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a babonásokkal. Én a 35.héttől vásároltam sajnos. Szerettem volna hamarabb,de a férjem mindig azt mondta, ráér még. Így a végén kapkodva kellett mindent megvenni. Nem beszélve az állandó wc-re járkálástól,ami nem túl bizalomgerjesztő sok helyen.
2010. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 24 hetes vagyok,már kinéztük a babkocsit,holnap vesszük meg.Eddig nem vettünk neki semmit csak egy szép plüst,most akarjuk elkezdeni,apránként.Én májusban szülök,szeretném áprilisra letudni,hogy minden meglegyen ,nehogy vmi miatt kapkodni keljen.Szerintem 20.hét után elkezdheted nyugodtan:-)
2010. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

24 hetes vagyok. Karácsonyra kapott a kisfiam pár ruhát, azóta mi is vásárolgatunk Neki. Férjem aranyos, ahányszor bevásárlóközpontban vagyunk, megy a babarészlegre és nézelődik mit vehetnénk a babának. Ő nem babonás egyáltalán, de azt mondta, hogy inkább még ne. Erről ennyit. :) A pelenkát, mármint a fejecske alá-büfiztetőset megvettük majd egy hónapja, mert 4 db volt 750 Ft, így azt nem hagytuk ott. A tescoban a jobb minőségű rugdalózók le vannak értékelve, mert kiürítik a fogarasi tescot átépítés miatt, így azokból is vettünk egy párat. A kiságyra félre tette Anyum a pénzt, meg is vette volna, de csak március közepén festünk, így addig csak kerülgetnénk, azt akkor vesszük meg. A babakocsival nagy gondban vagyunk, hogy hol, mikor, mennyit érdemes rá költeni...

Egyébként nagyon sokmindent kapunk, mint mellszívó, (már itt van nálam) néhány kisruha, pólya huzattal, kiskád, mérleg, stb.

2010. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!