Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őszintén, milyen gondolat...

Őszintén, milyen gondolat futna át az agyatokon, ha egy 17 évesnek kinéző kismamát látnátok nagy pocakkal?

Figyelt kérdés
Nem tudnátok, h hány éves, de 17, max 18-nak tippelnétek. Mit gondolnátok? Jönnének az előítéletek?

2014. máj. 12. 09:57
1 2
 1/17 ivilicious ***** válasza:
81%

Én 21 éves vagyok, és a 21. hetet töltöm, múltkor 17-nek néztek, szóval nem érdekelne, és nekem sem lenne előítéletem, kivéve,ha vmi szakadt,koszlott nő lenne :)

Anyukám is 17 éves volt még, mikor szült engem (márciusban jöttem, ő novemberben lett 18. )..és együtt vannak 13 éves koruk óta a mai napig apukámmal, szerelemben...

2014. máj. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam mostanában egy anyukával, aki igencsak fiatalnak néz ki. Nem tudom mennyi idős, nem kérdeztem meg. Nem irigylem. Becsülöm amiért vállalta a felelősséget és megtartotta a babát, nem lehet egyszerű élete. Szexeltem én is 16-17 évesen, csak én nem maradtam terhes. Miért kellene elítélni?

Mindenesetre, a gyerekemmel komolyan el fogunk beszélgetni a fogamzásgátlásról.

2014. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Én 28 évesen szültem, de mindig sokkal fiatalabbnak néznek, mindenhol személyit kérnek tőlem és alkoholt sem tudtam soha venni a személyim nélkül. Terhesen is azt hitték sokan, hogy valami megesett tini vagyok, sokan néztek rám megvetően, lenézően, kaptam sok gonoszságot. Szóval azt mondanám, hogy sok a rosszindulatú ember, ítélkezni úgyis fognak, de nem szabad foglalkozni mindenki véleményével!!
2014. máj. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Én 22évesen szültem az első gyermekemet, ha valakivel szóba elegyedtem,láttam a rosszalló tekintet és mindig megkérdezték,hogy hány éves vagyok, de olyan lenézően. Majd amikor megmondtam, nem győztek csodálkozni,mert,hogy 16nak sem néztek... Most 27éves vagyok,és amikor mentem a fiamért az oviban ,velem volt a lányom is, az egyik szülő kérdezősködött, majd megkérdezte,hogy hány éves vagyok, visszakérdeztem,hogy mennyinek gondol és 18ra tippelt,ez megtörtént a terhestanácsadáson is. Miután megtudják a valós koromat feltűnően megváltozik a viselkedésük,és máshogy beszélnek az emberrel. Hát igen...nem kéne elsőre ítélkezni,úgy hogy nem tudnak semmit az emberről.
2014. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nemsokára a 24-et töltöm, de még soha sem tippeltek 18-tól idősebbnek. Tavely még diákmunkáztam és amikor korhatáros munka vot, 18 éven aluliak nem jöhettek, akkor tippeltek 18-nak, de mikor a tescoban bort vettem és igazoltattak, azt mondták, h addig örüljek, ameddig 16-nak nézek ki...Volt egy eset, amikor diákmunkázott velünk egy 18 éves lány, már tuti, h az 5.vagy 6. hónapban járhatott, szépen gömbölyödött a pocakja. Én nagyon irígyeltem, h ilyen fiatalon lehet babája, a tanulmányait se tervezte abbahagyni, támogatták és látszott rajta, h ragyog a boldogságtól. A szemébe mindenki jópofizott, de elég csúnyákat beszéltek róla ott a huszonéves lányok is, nagyon elítélőek voltak. Most én is babát várok, már lassan a 17. hétban leszünk. Csak egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményetekre, h csak ott voltak rossz indulatúak a lányok vagy ilyenek az emerek....
2014. máj. 12. 10:18
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Semmilyen! 18 èvesen szültem az elsö lányom! Most egyetemre jàr. Remènykedj hogy te tökèletes vagy, hogy elöitèletekkel jönnèl...
2014. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó valamit szerintem félreérthettél.

Válaszolva: 20,5 évesen szültem, 10 évvel ezelőtt. Én ebből nem sokat érzékeltem, de lehet, hogy mögöttem volt ilyen...sőt! Az is igaz, hogy azóta nagyot változott a világ, de mi alakítjuk a világot,tehát nem kell vele foglalkozni, becsüld magad annyira, hogy nem hagyod, hogy az ilyen emberek véleménye befolyással legyen rád bármilyen szinten! 10hkm

2014. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6. válaszoló, valamit nagyon félre értettél! Nem jönnék én az előítéletekkel, épp azt írtam, h írígykedtem, h valaki 18 évesesen babát vállalhatott és mellette álltak, támogatták és boldog volt. Inkább csak kicsit félek az előítéletektől, mert én se nézek ki (sajnos) 18-tól többnek, sőt még annyinak sem.
2014. máj. 12. 10:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem 19-nek néztek nagy pocakkal, pedig 25 voltam. Szóval a tippek ennyit érnek. És igen, jönnek az előítéletek, az jön bárhonnan, bármikor, bármiért. Sosem foglalkoztam velük.

Én személy szerint nem ítélkezek azok felett, akik fiatalon vállalnak gyereket, mert sok olyan anyukát ismerek, akik 17-20 év között szültek és jó anyák.

2014. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En 32 eves vagyok, de neha meg most is "igazoltatnak" a Tescoban, ha alkoholt veszek :) Vagyis eppen most nem, mert en is babat varok. :) De miert kellene elitelni?! Nem lehet tudni, ki miert vallalja ennyi idosen a gyereket, es egyebkent pedig szerintem inkabb tiszteletet erdemel, mint megvetest.
2014. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!