Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok. Mikor vesznek...

6 hetes vagyok. Mikor vesznek elöször vért? Mi a legkellemetlenebb vizsgálat terhesség alatt? És az mivel jár?

Figyelt kérdés
Milyen idöközönként vesznek vért?
2010. jan. 27. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én is 6-7 hét között vagyok. vért akkor vesznek mikor meglesz a szívhang. nekem még múlthéten nem volt, igaz doki szerint 6 hetes voltam, de szerintem csak max 5. igaz vettek egyböl vért mert itt külföldön van a rendelöknek is laborjuk.

de otthon csak a szívhang után küldenek laborba.

félsz a vizsgálatoktól, meg a vérvételtöl?

ne félj ezt is a babáért teszed, jobban félj a rosszullétektöl.én már egy hete olyan rosszul vagyok hogy alig várom hogy 12 hetes legyek. ehez képest pár vérvétel semmiseg.

boldog baba várást.

2010. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha elmész először a dokihoz, ő elküd uh-ra. Ha bizonyított a terhesség, akkor védőnők, megkapod a beutalókat. Belgyógyászat, labor.... Ekkor van az első vérvétel. Nálunk most ingyenesen csináltak kombinált tesztet (down-kór, ez 12 hetesen vérvétel. 16 hetesen újabb vérvétel (afp). Majd azt hiszem a 24. hét körül terheléses vérvétel, éa azt hiszem ennyi. Mi a legkellemetlenebb? Szerintem a nődokis vizsgálat minden hónapban. De ez is csak egy szokásos nőgyógy vizsgálat.
2010. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia ha jol értelmezem te is félsz a vérvételtől. Mi lehet most babát várunk párommal ez a napokban kiderül de én már msot rettegek a vérvételtől de azzal nyugtatom magam hogy a csöppség miatt bármit bár én minden vérvétel után roszzul vagyok feküdnöm keell egyszerűen nem bírom! Boldog babavárást
2010. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na igen,nagyon félek.Én is nyugtatom magam..tudom hogy pár perc,de maga a gondolat...
2010. jan. 27. 18:49
 5/12 anonim ***** válasza:
nha nem nézek oda ha oda nézek ha éppen olvasok vagy valamit csinálok utána fal fehér és min fél ora fekvés
2010. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a legkellemetlenebb a 24. heti terheléses cukor volt. Éhgyomorra kell menni, levesznek egy adag vért, itatnak veled egy nagy pohár émelyítő cukros löttyöt. Aztán két óráig semmi, se enni, se inni nem lehet, majd két óra múlva újabb vérvétel.


A többi vizsgálattal soha semmi problémám nem volt: vérvétel, vizeletminta leadása, hüvelyi UH, hasi UH, manuális orvosi vizsgálat, ilyesmik vannak.

2010. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A terhesség 9 hónapja alatt négyszer van laborvizsgálat. Első, amikor megállapítják a terhesség tényét. Másodszor a 16. héten AFP (rendellenesség szűrés). Harmadszor a 26. héten, valahol a 24. héten, ez a terheléses cukor labor (éhgyomri és 120 perces vérvétel, de van ahol ilyenkor a 60. percben is vesznek, de a kettő az biztos). Majd a 36. héten vércsoport vizsgálat, azt hiszem.

Én is nagyon félek a vérvételektől, de igen a babádért túl leszel rajta gyorsan, észre sem fogd venni:)

A legkellemetlenebb a terheléses cukor, de az sem olyan szörnyű. Mert a cukros lötyibe önthetsz citromlevet és olyan, mintha limonádét innál!

A többi vizsgálat meg csak ultrahang, illetve bekukkant a doki időnként.

33 hetes kismama:)

2010. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

60 vagy 120 perces???


Ez mit jelent?Hogy kétszer vesznek annyi idö alatt vagy pedig folyamatosan?

2010. jan. 27. 21:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj a vérvételtől! Kicsit hozzá lehet szokni. Engem korábban csak fekve lehetett megszúrni,másfél éve még úgy is sikerült elájulnom... Az utóbbi 3 alkalommal már ülve is ment,igaz egyáltalán nem szabad odanézni,még az előkészületeket sem! Kitartás! :)
2010. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem a vérvétel a kellemetlen része.én ma voltam éhgyomri vérvételen,holnap pedig szintén lesz egy éhgyomri vérvétel,aztán meg kell inni a cukros löttyöt,aztán 2 óra múlva még egy vérvétel.kicsit gáz.ja és azt hozzáteszem h egyetlen egy olynan vénám van ahonnan tudnak vért venni,gondolhatod milyen kellemetlen lesz holnap ugyanonnan kétszer is venni amit már ma i megszúrtak.de én úgy vagyok a vérvétellel h nem szabad tőle félni.mi lesz a szülésnél ha ettől félünk??erre kell gondolni.
2010. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!