Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnátok nekem részletesen...

Leírnátok nekem részletesen milyen a császáros szülés? 34hkm

Figyelt kérdés

Úgy néz ki progis császár lesz a vége,nem erre számítottam de még mindig bízom abban,hogy lehet természetes szülés. Akit császároztak leírná nekem részletesen a nap elejétől a végéig mi történt?

Nagyon megköszönném!


2014. nov. 9. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden kórházban más.Nálam így volt.beöntés aztán előkészítőben infúziót gyorsan be csöpögtették,adtak savlekötőt,aztán mikor megjött a dokim áttoltak a műtőbe.Ott beadták a gerincérzéstelenítőt,jó esetbe sikerül elsőre rossz esetbe többedszerre.Aztán -nekem legalábbis-kikötözték a lábam a kezem is és amikor már tutira elzsibbadtam deréktól lefelé elkezdték.Eltakarták egy zöld lepedővel tehát nem látni semmit.De a babát egyből megmutatják.Azért nem pár perc mert idő kell mert először a bőrt vágják fel aztán az izmokat aztán a méhed stb...Engem aztán rögtön kitoltak a szobába.A babát Apának adják,de a kórterembe már mellém is odahozták egyből amint kész lett Ő is.A hasamra kis homokzsákokat raktak állítólag ettől ügyesebben és szebben visszahúzódik a pocak,végül is mindegy úgyis le vagy zsibbadva nem érezni belőle semmit.Én infúziót kaptam utána sokat,és folyamatos vérnyomásmérés! Attól függ hogy hogy érzéstelenítenek, nekem 24 órát kellett feküdni utána.Ez volt a legszörnyűbb az egészben!A baba végig velem volt de császárosoknak nálunk az első éjszaka elviszik.Hát röviden ennyi.Másnap ha letelik a 24 óra kiveszik a katétert és fel lehet kelni.Ez nem kellemes de a nővér nálunk segít!
2014. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy lehet közbe érezni ahogy az orvos matat meg cincálja a hasad ez elég fura érzés.Nem fáj hiszen nem érzed,de mégis...
2014. nov. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaz nekem nem progis volt de azért leírom!



40+5 napra indították a szülést.

Reggel 7kor kellett mennem a szülőszobára, akkor vizsgálat, borotválás, beöntés. Kb. 8 körül bekötötték az oxitocinos infúziót, időközönként emelték az adagot, 3ig kaptam ezt de mivel nem hatot így fél 4kor fél óra mászkálás után bekötöttek egy erősebbet, este 8kor mivel szinte semmit sem tágultam így mondták h császár lesz. Akkor kaptam sima infúziót mert már nagyon gyenge voltam, segítettek levetkőzni, befáslizták a lábam, bevittek a műtőbe, ott gerincbe kaptam érzéstelenítőt, mérték folyamatosan a vérnyomásom, felrakták a katétert (ekkor már hatott az érzéstelenítő úgyh szinte nem is éreztem), eltakartak és neki is kezdtek. Az anesztes folyamatosan beszélt hozzám, mikor kiemelték a babát akkor megmutatták, elvitték rendbe rakni, utána visszahozták megpuszilgathatta és kivitték a páromnak, amíg összevarrtak, rendbe raktak addig a páromnál volt, visszavittek a szülőszobába és még egy darabig ott lehettek velem, aztán párom bevitte a csecsemősöknek és ő is elment. Én meg aludtam, mikor fájt akkor szóltam és kaptam fájdalomcsillapítót. Reggel 7 fele meg visszasegítettek a szobámba, kivették a katétert, mikor a párom megjött ő meg hozta a babucit :D Fájdalomcsillapítót bármikor adtak, amikor kértem.

2014. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hajnalban felkeltettek, kaptam hashajtó kúpot, amit feltettem magamnak, elmentem wc-re.

Én előző este leborotváltam magam, ne nekik kelljen.

Bementem a műtős részre, ott átöltöztem a kapott ruhába, szemüveg, ékszer le.

Katétert betették, egyáltalán nem éreztem semmit. Infúziót bekötötték.

Áttettek a műtőskocsira, be a műtőbe.

Átmászni a műtőasztalra, gerincérzéstelenítés: kiülsz az asztal szélére, lábaidat ráteszed egy székre, nagyon előre kell hajolni, és nem érzel semmit, csak olyan, mintha valaki ujjal jól hátba bökne.

Azonnal zsibbad, mire elfektetnek, már nem érzel semmit.

Kérdi a doki, érzed-e, és nekiáll.

Anesztes a fejednél áll végig, mondja, mit csinálnak, nyugtatgat.

Kiveszik a babát, megmutatják rögtön, utána befejeznek téged: olyan érzés, hogy tulajdonképpen nem érzel semmit, csak azt, hogy cibálnak, húzkodnak.

Az oxitocin nagyon rossz, attól olyan fulladásféle van, mintha nem kapnál levegőt, ezt mondta az anesztes, hogy most kapom, azért érzek légszomjat. Elég ijesztő.

Vége, áttesznek a kocsira, kitolnak.


Tanácsok:

semmiképpen ne emeld fel a fejed, még akkor se, mikor raknak az asztalról a kocsira és a kocsiról az ágyra.


a katétert kérdezték, kihúzzák-e éjjelre, de mondtam, hogy ne, nem lettem volna képes felkelni és kimászkálni éjjel, maradjon bent, majd reggel kiveszik, akkor már könnyebb valamivel


pokoli lesz a legelső felkelés, rémálom, nagyon fáj, de próbáld meg nem hasizomból csinálni.


Amúgy utána nagyon sűrűn jönnek vérnyomást mérni, nézni a vérzésedet, fájdalomcsillapítót adni, itatni szívószállal.

2014. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! 41. het kezdotott aznap. be kellett fekudnom a korhazba. este jottek a fajasok aztan elfolyt a magzatviz. megvizsgaltak es akkor vettek eszre hogy a baba arctartasos ezert csaszarozni kell. kaptam infuziot, katetert, gerincbe erzestelenitot. lefektettek es elkezdtek. kozben mertek a vernyomasomat. kb 10 perc mulva kiemeltek a babamat gyorsan megtisztogattak es odahoztak par percre :) kozben elkezdtek osszevarrni. semmi mast nem ereztem vegig csak mintha myomkodzak volna a hasamat. en hanytam is kozben mivel ugye nem gondoltam h aznap ejjel szulok raadasul csaszarral ezert elotte bosegesen megvacsoraztam. lehet hogy kihagytam valamit mert kozben vegig remegtem es zokogtam ugy feltem. aztan attoltak osztalyra es kb fel ora mulva kaptam vizet. meg mindig durvan remegtem sokaig.. az erzestelenito hatasa hamar kezdett elmulni kiveve a labambol.. nagyon fajt a hasam kaptam infuzion fajdalomcsillapitot de aludni nem tudtam.. hajnali 5kor hoztak a kisfiamat ott fekudt rajtam kb 3 oran keresztul :) aztan 11 korul fel kellett allnom az borzalmas volt.. kb 2 nap mulva kivettek a csovet az is nagyon fajt.. orditani tudtam vna ( nem mindenki kapott es nem is fajt mindenkinek) aztan az 5. napon kiszedtek a varratot az igazi megkonnyebbules volt.:) kb ennyi :)
2014. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

mostmár jobban félek tőle,mint eddig! :D

2014. nov. 9. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem nincs benne semmi félelmetes :) én még jobban is voltam mint az egyik szobatársnőm aki rendesen szült, állandóan a gátja fájt :( persze ez mindenkinél más. De sztem nem kell tőle félni.
2014. nov. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem szeptember elején volt program császárom, mert a babám keresztbe feküdt, nem tudott befordulni.

38+5 hetesen voltan először Ctg-n, utána megvizsgált a doki, megultrahangozott és elküldött az aneszteziológushoz. Másnap reggel kellett befeküdnöm a kórházba. Délben ehettem utoljára és éjfélig ihattam. Délután csináltak ctg-t, aztán este átküldtek a szülészeti előkészítőbe felvették az adataimat, elkérték az apasági nyilatkozatot, be kellett mondanom a baba nevét fiú és lány variációban hiába tudtuk, hogy kislány lesz.

Leborotvált az éjszakás szülésznő és megkaptam a beöntést. Visszamehettem a szombámba utána másnap háromnegyed 5kor volt ébredztő. Elmentem zuhanyozni, felhúztam a kórházi hálóinget és 6kor átsétáltam a szülőszobára. Ott szintén az éjszakás szülésznő felrakta a katétert, bekötötte a branült, felrakta rám a ctg-t és bekötötte az infúziót (kaptam oxitocint, hogy a baba felkészülhessen a szülésre).

3/4 8kor jött értem a beteghordó fiú. Levettem a hálóingem, átmásztam a szállító ágyra, letakart egy lepedővel és áttolt a műtőbe. Ott átrakott a műtőasztalra. Bemutatkoztak az anesztesek, rátették a bal karomra a vérnyomásmérőt, utána beadták a gerincembe az érzédtelenítőt (nyújtott lábbal előregörnyedve kellett az asztalon ülnöm, közben valaki lefogta a vállam, hogy ne ijedjek meg és ugorjak egyet a szúráskor). Egyébként nem volt fájdalmas. Le kellett feküdnöm utána, a beteghordó fió leszíjazta a kezeimet, lábaimat. Raktak rám egy csomó lepedőt és nyaktól "elfüggönyözték" a testemet. Kaptam oxigénmaszkot, mert állítólag a tiszta oxigénre szüksége van a babának.

Nem éreztem semmit csak hogy húzzák vonják a hasam, valamint amikor kiemelték a lányom gyomortájékon "rámtehénkedtek", hogy könnyebben ki tudják venni. Elvitte a csecsemős nővér megfürdetni, gyerekorvos megvizsgálta. Utána gondolom kitakarítottak és mire visszahozták a babámat megmutatni akkor már varrtak össze. A beteghordó fiú áttett a szállító ágyra és visszavitt a császáros őrzőbe (8:17-kor született a lányom és háromnegyed 9re már az osztályon voltam). Elöször kaptam egy oxitocinos infúziót aztán egy fájdalomcsillapítósat.11körül fordultam először oldalra és amikor nagyjából kiment már a lábaimból az érzéstelenítő akkor megemeltem a csípőm, a nővér lemosott odalent és rámadta a bugyit+ az inkontinencia betétet. 2kor hozták ki először szoptatni a babámat és onnantól kezdve 3 óránként. Az 5 órás szoptatás után keltem fel először (egyedül, segítség nélkül) 6kor és sétáltam egyet az osztályon.

Ne aggódj nem olyan félelmetes mint ahogyan most érzed, ha benne leszel sodródni fogsz az eseményekkel, nem lesz időd parázni csak a babáddal fogsz foglalkozni.

Minden jót és sok boldogságot kívánok Nektek! :)

2014. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ultra részletes leírást! !

Nekem is harantban van , vagy csücsül. Ez a kettő van négy hete, plusz kevesebb a magzatvizem úgyhogy lehet előbb is jön. .

2014. nov. 10. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!