Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit csináltok párotokkal/fé...

Ti mit csináltok párotokkal/férjetekkel együtt szabadidőtökben? Többi lent

Figyelt kérdés
30hkm vagyok. a terhességem elejétől tp-en vagyok. igazából egész nyáron nem voltunk sehol, csak a kötelező családi programok vannak.(hol az ő szüleivel hol az én szüleimmel) Az utóbbi hetek azzal teltek, hogy a babanak megvegyünk mindent aki januárban fog érkezni, már csak pár apróság hiányzik. Amúgy férjem dolgozni jár, én meg itthon vagyok. főzök, takarítgatok, tévézek, netezek, olvasok, de igazából közös élményeket a terhesség alatt nem szereztünk mert nem mentünk sehova együtt. ti mit szoktatok csinálni? már elég nehezen viselem az itthon létet, a szokásos monotonitást. viszont még most kellene kihasználni ezt a pár hetet, mert utána baba mellett már nem lehetünk igazából kettesben.
2014. nov. 10. 12:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Mégis hova szeretnél menni, ha táppénzen vagy? Az orvoson kívül max. a sarki boltba mehetsz kenyérért.
2014. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

pedig tanácsolják is a könyvek, hogy ahogy elmúltak a terhesség eleji rosszullétek, és mielőtt még jön, hogy a nagy súly megvisel, a kettő közti időben, mikor a kismama a legjobban érzi magát igenis, pont, hogy kellenek a közös programok, mert ezután már megváltoik minden, nemigen sem élesz enrgia, idő sem rá, vagy csak gyerekkel.


ismerősék voltak kirándulni és bepótoltak mindent ami kimaradt gyerekkorukból :) de konkrétan még teherbeesés előtt is, görgoriztak, jégkorcsolyáztak, kirándultak, hegyet másztak, boboztak, meg a kismama élt a hobbijának, ilyen olyan kézimunkák(üvegre matrica festés, karcképek, stb)

az nem élet,hacsak a munka van, meg a kötelezők.

2014. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kedves Első válaszoló. Igazán bunkó vagy.
2014. nov. 10. 13:00
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Pont én is így voltam terhes,januárra vártuk a babánkat.

Már az 5. héttől tp.-en voltam.

Nyáron természetesen voltunk nyaralni.Így ősszel-télen pedig voltunk wellnesselni,kirándulni,családnál.

Eljártunk vacsizni,kihasználtuk azt a kis időt még együtt.

Összejártunk a barátokkal ilyen beszélgetős,forraltboros estékre.

Vissza is sírom ezeket a napokat. :)

Mert mostmár leginkább a lányunkkal töltjük minden időnket!

2014. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Mi éttermeket próbálunk ki, sétálunk, futni, úszni, teniszezni szoktunk kettesben, moziba megyünk vagy színházba, barátokkal vacsorázni, vagy borozgatni (nyilván nem terhesen, és nyilván nem ész nélkül, inkább borvacsorákra szoktunk elmenni - mindannyiunk hobbija a gasztronómia). Mindketten orvosok vagyunk, ezért néha eljárunk közösen konferenciákra is, bár mióta megvan a kislányunk ez nyilván ritka (évente egyszer 1-2 nap), terhesen még simán mentem 36 hetesen is. Vadásztuk a fapados ajánlatok európai városnéző túrákhoz, vagy csak a közelben kirándultunk. A terhesség alatt ilyesmiket csináltunk.


A pici 2 hónapos korától van heti egy szabad esténk egy csodás nagymamának hála, szóval azóta is tartjuk ezeket nagyjából, mióta nagyobb, úgy egy éves korától, egyszer-egyszer alszik is a nagyiéknál, bár nem túl gyakran. Olyan negyedévente fordul ez elő igazából, akkor szoktunk elutazni egy-egy meghittebb, közös hétvégére, egyébként jön velünk a kiscsaj is.


2 és fél éves korától bölcsis, azóta az ügyeleteink utáni szabadnapokat is kettesben töltjük, legalább is igyekszünk így szervezni a beosztást, de olyankor hamarabb megyünk érte az oviba azért, és neki is kitalálunk valami extrát. :)


Szerintem gyerek mellett sem kell lemondani a kettesben töltött időről, csak szervezés kérdése minden, és meg kell találni azt az arany középutat, ahol mindenkire elegendő idő jut. A babázás eleje nem feltétlenül ilyen időszak, szólok előre, de utána bele lehet rázódni. :)

2014. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
1-es vagyok. Már miért lennék bunkó? Azért, mert az igazat írom? Az nem baj, hogy a többiek táppénzcsalásra buzdítanak? Ha kapsz egy ellenőrzést nem csak pénzbeli büntetetést kaphatsz érte. 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2014. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es. Veled igazán nem érdemes vitatkozni. Indokolt a tp. A kérdést nem érted, a többieket kíméld a bunkóságoddal. További szép napot neked.
2014. nov. 10. 13:11
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Miiiiiiiiiiiiii? Részletezd már kérlek ezt a táppénzcsalás dolgot még, mert nagyon nevetek. :D :D Mi a szülészeten rendszeresen írunk ki kismamákat táppénzre, és mellé tanácsoljuk, hogy állapottól függően igyekezzenek azért sétálni, járkálni, ezt azt elintézni, aktívak maradni, mert ez segít a várandósságon is. Van kismama, aki abszolút fennjáró marad attól, hogy táppénzen van.


Nyugodj meg, nem leselkednek OEP ellenőrök a parkok bokrai mögött, van jobb dolguk.

2014. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én látom nevetségesnek az első válaszolót.
2014. nov. 10. 13:14
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Pedig ha elmész mondjuk wellnessezni és ott rosszul leszel, bevisznek a legközelebbi kórházba és az OEP egyből látja, hogy nem tartózkodtál a lakhelyeden és a minimum büntetés hogy vissza kell fizetned az összes táppénzt. Nincsenek ellenőrök minden bokorban, de azt látják, hogy 200 km-re a lakhelyedtől vettél igénybe orvosi szolgáltatást.

De nem is értem, ha nincs semmi bajod, miért vagy otthon?

2014. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!