Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit csináltok párotokkal/fé...

Ti mit csináltok párotokkal/férjetekkel együtt szabadidőtökben? Többi lent

Figyelt kérdés
30hkm vagyok. a terhességem elejétől tp-en vagyok. igazából egész nyáron nem voltunk sehol, csak a kötelező családi programok vannak.(hol az ő szüleivel hol az én szüleimmel) Az utóbbi hetek azzal teltek, hogy a babanak megvegyünk mindent aki januárban fog érkezni, már csak pár apróság hiányzik. Amúgy férjem dolgozni jár, én meg itthon vagyok. főzök, takarítgatok, tévézek, netezek, olvasok, de igazából közös élményeket a terhesség alatt nem szereztünk mert nem mentünk sehova együtt. ti mit szoktatok csinálni? már elég nehezen viselem az itthon létet, a szokásos monotonitást. viszont még most kellene kihasználni ezt a pár hetet, mert utána baba mellett már nem lehetünk igazából kettesben.
2014. nov. 10. 12:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
14-es választ én adtam a kérdezőnek.. Az biztosan hasznosabb mint amit ti itt csináltok:) Még ebből is vitát,hogy táppénzen mit és hogy kell/lehet csinálni... Istenem-istenem.... ..
2014. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Akkor fogalom zavar van: a mai magyar egészségügyben a kismamák 95%-a veszélyeztetett terhesként fut, tekintettel arra, hogy nagyobb HBCS pont jár értük, és ellátás nélkül ebből a pénzből maradnak fenn csodás kishazánk kórházai, egyébként mindenki szülhetne otthon. (Ezért sem pattog nagyon az OEP, pedig ez is csalás).


TÁPPÉNZRE pedig kerülhet kismama a terhességre potenciálisan veszélyes munkakör ellátása miatt, amennyiben a munkáltató nem tudja olyan munkakörbe helyezni, amelyben ez a veszélyeztető tényező nem áll fenn.


Veszélyeztetett terhes lehet kismama véralvadási zavarokkal, autoimmun betegségekkel (nem akut szakban is) - ezek mellett nemhogy nem kell, nem is ajánlott otthon poshadni.


Jogszabályokat nem tudok idézni, orvos vagyok, nem jogász, de számtalan olyan eset is van, amikor valaki mentővel jön, megfigyelésre kerül be, és a megfigyelés ideje alatt fel van véve, de csak naponta jár be - jog szerint ezt sem lehet, de hidd el, ha a magyar egészségügy csak ennyi dolgot vinne a hátán, amit jog szerint nem lehet, akkor én lennék a legboldogabb.


Az OEP ellenőrzések pedig nem rutinszerűek, hacsak nincsen valami óriási szembeötlő csalás, hoteladatokkal meg ilyen hülyeségekkel pedig törvény szerintem sem operálhatnak, kizárólag a finanszírozott ellátási adatokat kezelhetik.

2014. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!