Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit csináltok párotokkal/fé...

Ti mit csináltok párotokkal/férjetekkel együtt szabadidőtökben? Többi lent

Figyelt kérdés
30hkm vagyok. a terhességem elejétől tp-en vagyok. igazából egész nyáron nem voltunk sehol, csak a kötelező családi programok vannak.(hol az ő szüleivel hol az én szüleimmel) Az utóbbi hetek azzal teltek, hogy a babanak megvegyünk mindent aki januárban fog érkezni, már csak pár apróság hiányzik. Amúgy férjem dolgozni jár, én meg itthon vagyok. főzök, takarítgatok, tévézek, netezek, olvasok, de igazából közös élményeket a terhesség alatt nem szereztünk mert nem mentünk sehova együtt. ti mit szoktatok csinálni? már elég nehezen viselem az itthon létet, a szokásos monotonitást. viszont még most kellene kihasználni ezt a pár hetet, mert utána baba mellett már nem lehetünk igazából kettesben.
2014. nov. 10. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1. válaszoló!

Nem tudjuk, hogy a kérdező, milyen okból van táppénzen.

Nem feltétlenül beteg, az sem biztos, hogy ágynyugalom ajánlott neki. Veszélyeztetett az a kismama is, akinek a munkaköre nem engedi meg, hogy tovább dolgozzon. Talán nem tudtak neki más lehetőséget ajánlani. Ha mondjuk vegyszerrel dolgozik, vagy forraszt, súlyos dolgokat emel, akkor is kiírja a doki.


Kérdező! 30 hetesen más korlátozottak a lehetőségeid, 4-5 hétig még simán mehettek kirándulni, hajókázni. Állatkert, múzeum, színház-koncert (bár nem tudom, milyen gyakran jársz wc-re...). Ne csak a szülőket látogassátok, menjetek barátokhoz, rokonokhoz is.

Otthon pedig ha unatkozol, az idegennyelv-tudásodat is felelevenítheted, tanulgass, olvass.

Az étterem is jó ötlet, többen írták. Decemberben már mehettek kettesben karácsonyi vásárra, az nagyon jó hangulatú szokott lenni.

2014. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Kedves szülészeten dolgozó, láttál már táppénzes papaírt? Az orvos ráírja, hogy mettől-meddig járhat ki a járóbeteg. Pl. 8-tól 10-ig. Ha megvette a sarki boltban a kenyeret és még van ideje, akkor nyilván sétálgathat, de 10-re haza kell(ene) mennie. A táppénzellenőrök meg nem a bokorban leselkednek, hanem akár a lakásra is kimehetnek ellenőrizni.
2014. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
*már
2014. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igazából én nem tudom,hogy ti milyen bebeállítottak vagytok,mit szerettek és mit nem csinálni!

Mi ezeket csináltuk:

Állatkertbe voltunk, Drift versenyre mentünk 2×, Moziba, "én nagyon plázás vagyok" így sokat jártunk plázázni, kirándulni, hegyet mászni "én nem másztam":) Libegőzni,

Vacsorázni-azt szinte rendszeresen,sétarepülni,múzeumozni, dinó parkba(ne menjetek sztem pénz kidobás volt:)) kedvenc időtöltésem a bababoltok látogatása a párommal:)

Cukrászdázni stb.. Nem sorolom tovább,ahogy és amihez kedvünk van úgy mászkálunk.

Én is egyedül vagyok itthon, azokat csinálom mint te:) takarítok főzők stb.. A programok inkább a 7végékre jellemzőbbek.

Így 7köznap marad az egyedüllét:( Olyankor én a szüleimhez megyek,barátnőzni stb..

Én decemberre vagyok kiírva,párom november végétől itthon marad velem,hogy kihasználjuk az "utolsó heteket" már nagyon várom,mert így tök egyedül érzem magam:(

Beszélgetek a kis pocaklakommal csak egy picit egyoldalú a társalgás még:)

A párod egyébként kimozdulós típus? Vagy otthon ülős?

Üdv 35+1 hkm

2014. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jaj Istenem. Te biztosan jogász vagy. :))))
2014. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

a kismamámak eleve táppénzre is vehetik alapbólis, hiszen sokkal több alvásra van szükségük, meg pihenésre, plusz ülőmunka is teljesen egészségtelen nekik, de akár a álló is, nem 100%-ban munkaképes. miért hasonlítják itt egyesek a nem terhesekhez, akik táppénzen vannak.

egy magzatra vigyázni kell.


amennyit a kismama érez, hogy szívesen csinálja, annyit vállalhat, hacsaknem veszélyeztetett terhes.


(persze filmekben láttam már hogy 9 hónapossal súroltatják a paslót, meg horatnak vizet a kúról és napi 12-ben ugráltatják..)

2014. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*kismamákat
2014. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"Veszélyeztetett az a kismama is, akinek a munkaköre nem engedi meg, hogy tovább dolgozzon. Talán nem tudtak neki más lehetőséget ajánlani. Ha mondjuk vegyszerrel dolgozik, vagy forraszt, súlyos dolgokat emel, akkor is kiírja a doki."


Ez nem így van. Hivatalosan veszélyeztetett terhes csak és kizárólag egészségügyi okból lehete valaki és így lehet táppénzen. Ha valakinek a munkahelye veszélyes, akkor azt a munkáltatónak kell megoldani. Ha nem tud megfelelő munkakört felajánlani, akkor fel kell menteni a munkavégzés alól és megkapja a fizetését. Az egy dolog, hogy az orvosok ilyen esetben is szabálytalanul tp-re veszik a kismamákat, amivel a kismama is rosszul jár, illetve a többi járulékfizető is, de ilyenkor az orvos valamilyen kamu eü. indokkal tölti ki a papírt, tehát vissza is érünk az eredeti kérdéshez. Tp. alatt nem lehet menni szórakozni, bár elég kicsi az esélye a lebukásnak, ha csak nem jelentkezik be egy szállodába, vagy nem megy külföldre, mert ezeknek nyoma marad és elévülési időn belül bármikor előszedhetik érte.

2014. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Miért nem a kérdésre válaszoltok és veszekedtek privátban?:)
2014. nov. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19-es, én pl. a kérdezőnek szántam a válaszaimat, miért kellene privátban írnom? Lehet (sőt valószínű), hogy nem fogja megfogadni, de még akkor is hasznosabb, mint amit most te írtál.
2014. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!