Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudunk nevet találni, mit...

Nem tudunk nevet találni, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok. Tudom van még idő, de egyszerűen....

Van már két gyermekünk. Az első kisfiú, neki is az utolsó hetekben sikerült nevet találni. (amiről kiderült, hogy már az első perctől kezdve tetszik mind a kettőnknek, de mivel a baráti körben így hívnak már egy kisfiút magunkban elvetettük az ötletet.). A második gyermekünk kislány. Őt szinte rögtön sikerült elnevezni. Úgy néz ki most újra kisfiút várunk, de egyszerűen nincs olyan név, ami mind a kettőnknek tetszene, el tudnánk képzelni a gyermekünknek és ne hívják úgy minden második kisfiút. Ti hogyan választottatok nevet? Mi alapján? Volt olyan hogy esetleg valamelyik félnek annyira nem tetszett?


2014. nov. 10. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy mindkettőnkek volt kedvence és abban egyeztünk meg, hogy ha megszületik a baba és meglátjuk, akkor döntünk. És mivel a férjem teljesen el volt alélva a boldogságtól a baba érkezése után, rám bízta a döntést. Így az én nevem lett a befutó :D
2014. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nézzétek végig a magyar utóneveket, válasszátok ki mindketten a nektek tetszőket. Talán lesz benne megegyező. Esetleg nézd meg a gyakoriságát, hogy az elmúlt években hány kisgyereknek adták azt a nevet.
2014. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi a lányom nevét szinte azonnal megtaláltuk. Nem is volt kérdés. Majd a másodiknál fiúneveket böngésztünk, lánynévben nem is gondolkodtunk, erre kiderült, hogy ő is kislány. Ami a legjobban tetszett volna nekünk, azt adtuk első lányunk második neveként, így az nem lehetett. Sokat nézegettük a naptárat, de vagy anyuméknak vagy anyósoméknak vagy a páromnak nem tetszett a kiszemelt név. De igazán nem éreztem egyik névnél sem, hogy igen, ez az én lánykám neve, Kb. a 28. hét körül találtuk ki a nevét, de eleinte nem mondtuk senkinek, mert már úgy voltunk vele, hogy nem akartuk, hogy befolyásolva legyünk. Szerintem nézegessétek a neveket és egyszer csak jön a megérzés, hogy mi legyen a kisfiatok neve.
2014. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy minket eleve nem érdekelt,hogy "tucatneve" lesz vagy sem. Egy idő után elég sok név azzá válik. 10-12 éve pl. a Zétény különlegesnek számított, rá 4-5 évre minden 2. gyereknek ez lett a neve. Ilyen pl. a Zselyke. Én kb. 4 éve hallottam először, ritkának találtam. Azóta rengeteg Zselyke nevű babáról tudok! :)

Nekünk annyiban könnyű volt,hogy tudtuk,hogy hogy szeretnénk becézni, már csak el kellett dönteni,hogy az ilyen nevek közül, melyik legyen az. De nekünk is későn lett meg, már kb. 33 hetes lehettem! :)

2014. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Már csináltuk azt is, hogy az anyakönyvezhető nevek listájából kiválasztottunk 10-10 nevet, de nem volt egyezés.

A férjem már mondta, hogy úgyis én leszek ott, majd mondok olyan nevet amit szeretnék. De hát ezaz, hogy olyan név se nagyon van! Tudom hogy széles a paletta, rengeteg név van. Annyi befolyásoló tényező van, hogy pedagógus vagyok, így akarva akaratlanul eszembe jutnak azok a gyerekek akiket tanítottam. Tudom hogy butaság, de ez van.

Egy név van, amire azt mondtuk hogy mind a kettőnknek tetszik, de még nem érzem azt hogy a gyermekemet tudnám e úgy hívni.

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 10. 14:49
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi a harmadik lányunknál voltunk bajban. Végignéztük az utónévkönyvet, és a mindkettőnknek tetsző nevekből választottunk (nem volt sok:)).
2014. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kezdetnek annyival rövidítsétek le az utónévlistát, hogy milyen kezdőbetűs nem jöhet szóba (pl. családnév utolsó betűje v pl. nem lehet magánhangzó).

Aztán húzzátok ki azokat a neveket amit semmiképp se tudtok elképzelni (pl.: szappanopera nevek vagy nagyon archaikus nevek).

Aztán húzzátok ki az összes ismerős, rokon, főnök stb. nevét.

Utána húzzátok ki a túl hosszúakat vagy túl rövideket. (Biztos megvan kb. hány szótagos áll jól a családnévhez).

Aztán húzzátok ki azokat, amiben túl sok az egyforma magán v mássalhangzó, nyelvtörést kizárandó.

pl: Megyeri Egyed

A maradékból pedig először a férjed aztán te is húzd ki ami nem tetszik.

A nagyon kevés maradékból meg egyezzetek meg valahogy:)

Sajnos ehhez minimum egyszer végig kell olvasni a névlistát, de ha átteszed pl excel táblázatba és törlöd egyből ami nem jöhet szóba, akkor jobban átlátható lesz.

2014. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy legvégső esetben a Tudományos Akadémiától is lehet tanácsot kérni. Láttam egyszer velük egy riportot arról hogy mi alapján engedélyeztetik az új neveket és akkor beszélt arról, hogy asszem ingyenesen ki lehet kérni a tanácsukat, de nagyon kevesen élnek ezzel a lehetőséggel, mert nem tudnak róla:)
2014. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es a tippet! Ez jó módszer!!! Mindenképp megpróbáljuk!
2014. nov. 10. 15:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Nagytesók nem segítenek esetleg? Az én nevemet is a nővérem találta ki, anyáéknak rögtön megtetszett.
2014. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!